Kėdainių rajono savivaldybėje ryškėja valdžios vertikalė, savo galias vis labiau stiprina įtakinga politikė Nijolė Naujokienė. Nors ir neužimanti aukščiausių postų savivaldybėje, ji savo rankoje koncentruoja valdžios galias, kuriomis galima įtakoti savivaldybės vadovų darbą. Visai neseniai N. Naujokienė tapo Kėdainiuose išrinkto parlamentaro Dariaus Kaminsko padėjėja, matyt, šis statusas svarbus norint dar labiau sustiprinti politinę įtaką rajono valdžiai.


Praėjusią savaitę Kėdainių politinėje padangėje baigėsi ne vieną žmogų sudominusi žinia – buvusi rajono merė, o dabar – įtakingiausia savivaldybės tarybos narė N. Naujokienė gavo naujas pareigas. Nuo šiol ši moteris – Seimo nario Dariaus Kaminsko patarėja.

Tiksliau, viena iš keturių rinkimų apygardoje jį atstovaujančių padėjėjų. Iki šiol parlamentarui Kėdainių rajone talkino trys moterys – Giedrė Frolovienė, Aušra Nesterovienė ir Edita Bodendorfė.

Ką reiškia šis viražas rajono politikoje? Akivaizdu, jog tokiu būdu, tapdama oficialia parlamentaro atstove, N. Naujokienė didina savo politines galias, o įvertinus jau turimų galių bei įtakos visumą ją drąsiai galima vadinti „pilkąja Kėdainių kardinole“.

Oficialiai N. Naujokienė jokių oficialių postų rajono savivaldybėje neužima. Tai kuo pasireiškia jos įtaka bei galios?

Pirmiausia pradėkime nuo to, jog ši moteris – viena pagrindinių nepartinio darinio, judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ veikėjų. Viena jo steigėjų, netgi vadinama pagrindine ideologe.

Moters statusą įrodo ir tai, kad šio judėjimo nariams vietos savivaldos rinkimuose laimėjus daugiausia mandatų, N. Naujokienė tapo valdančiosios frakcijos seniūne. Tai labai reikšmingas postas, nes daugiausia narių turinti frakcija formuoja valdančiąją koaliciją, kitaip tariant – suburia ir formuoja naujuosius valdančiuosius.

Tikriausiai neatsitiktinai, tarsi pabrėžiant N. Naujokienės realią įtaką savivaldybės vadovams, minint 100 dienų valdymo sukaktį, bendroje vadovų nuotraukoje ji pozavo stovėdama pačiame viduryje.
Kėdainių rajono savivaldybės nuotr.


Vaizdžiai kalbant – N. Naujokienė Kėdainiuose, it Ramūnas Karbauskis šalies Seime. Tiek viena, tiek ir kitas vadovauja didžiausią narių skaičių turinčioms frakcijoms. Be to, N. Naujokienė užima rajono tarybos Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkės postą, na, o R. Karbauskis – taip pat vadovauja Seimo Kultūros komitetui.

Taigi rajono vadovai savo veiksmus privalo derinti su Tarybos narių dauguma. O tiksliau – šiai daugumai vadovaujančia N. Naujokiene.

Nes bet kokia iniciatyva, net ir geriausias ar išmintingiausias sprendimas, nesulaukęs palaikymo Taryboje, yra pasmerktas žlugimui. Taigi, panašu, kad joks sprendimas nėra priimamas be N. Naujokienės žinios ir jos vadovaujamos frakcijos pritarimo.

Prieš rinkimus kalbėta, jog N. Naujokienė gali siekti užimti vicemero postą. Tačiau viskas susiklostė kiek kitaip, nors ir labai panašiai.

Vicemeru tapo pirmą kartą į Tarybą išrinktas politikos naujokas Paulius Aukštikalnis, o jis – N. Naujokienės žentas, dukters Giedrės sutuoktinis. Apie politikoje aktyvios uošvienės daromą įtaką šiam jaunam vyrui galima tik pasvarstyti, tačiau aišku viena – be jos pastangų vargu ar jis vicemero postą būtų užėmęs.Taigi, savivaldybės vadovai tampa stipriai susaistyti su N. Naujokiene, galima sakyti, nuo jos priklausomi. Pirmiausia dėl to, kad ji vadovauja daugiausia narių turinčiai, valdančiąją daugumą suformavusiai Tarybos frakcijai. Be to, vicemeras P. Aukštikalnis taip pat saistomas su N. Naujokiene. O ką jau kalbėti apie vieną svarbiausių postų užėmusį, savivaldybės administracijos direktoriumi tapusį artimą N. Naujokienės bendražygį Arūną Kacevičių?

Tikriausiai neatsitiktinai, tarsi pabrėžiant N. Naujokienės realią įtaką savivaldybės vadovams, minint 100 dienų valdymo sukaktį, bendroje vadovų nuotraukoje ji pozavo stovėdama pačiame viduryje.

Jokių postų neužimanti Tarybos narė – frakcijos seniūnė ir komiteto pirmininkė, o realybėje – bene didžiausias galias savo rankose sukaupusi politikė.

Tad tapimas ketvirtąją Seimo nario D. Kaminsko patarėja–padėjėja tik dar labiau įtvirtina jos galias. Ko gero, artimiausiu metu ji persikraustys į savivaldybės rūmuose parlamentarui skirtą kabinetą, kad veikdama jo vardu galėtų tiesiogiai kontroliuoti ne tik vadovaujamos frakcijos, bet ir administracijos vadovų darbą…

About The Author

Related Posts

4 komentarai

  1. Virga

    O Sauliuką tai visi nepažįstami supo, va kaip teik valdyti, o ne Daumantų lygio eroganciją rodyti.Būtų kaip Matijošaitis dirbęs,neteiktų čia verkti. O,kad giminės,kurie dirbą tai jau čia blogai? Sauliui padai dega nes ir į Seimą nepapuls jokiais būdais.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.