Koncerto simbolis – pliušiniai meškiukai.

Ne mano reikalas, ne mano skausmas, ne mano verkiantis vaikas ar kenčianti žmona“, – šiais žodžiais pastorius Arvydas Malinauskas kreipėsi į gausiai susirinkusius kraštiečius Kėdainių daugiakultūriame centre, kuriame vyko koncertas „Laikykitės, mažyliai. Matukui“, skirtas mirusio keturmečio berniuko atminimui.

Pastorius kvietė pamąstyti, kaip dažnai sau mintyse kartojame šiuos žodžius, matydami smurtą, agresiją, didžiulį pyktį.

Renginio organizatoriai J. Stankevičius bei CENTRO FM, kuriam atstovavo J. Kočetova.

Koncertą spontaniškai, reaguodami į pastarųjų dienų įvykius suorganizavo Muzikos mokyklos mokytojas Jonas Stankevičius bei Kėdainių radijo stotis CENTRO FM. Daugiakultūriame centre koncertavo mūsų krašto muzikantai. Visi pakviestieji šeštadienio pavakarę sutiko skirti mirusiam mažyliui ir muzikos kūriniais įprasminti jo auką.

Į daugiakultūrį centrą susirinkę klausytojai buvo kviečiami pagalvoti apie save pačius, ar mūsų visuomenė yra neabejinga aplink esančiam blogiui ir ar viską padarome, kad jo aplink būtų mažiau.

Renginio akimirka.

„Mums rūpi tai, kas darosi aplink mus. Mes esame neabejingi, mes atidūs ir visi norime, kad būtų geriau. Tai paprasta ir nuoširdi žinutė, kurią norime paskleisti per muzikos kūrinius. Tikiu, kad jie dar kartą privers susimąstyti, ar kiekvienas iš mūsų viską gerai darome, kad tokių nelaimių būtų galima išvengti“, – sakė Muzikos mokyklos mokytojas ir koncerto iniciatorius Jonas Stankevičius.

Moterų krizių centro Rita Stakniūnienė ragino visus, kurie patys patiria smurtą ar pastebi jį kitose šeimose, drąsiai kreiptis į centrą. „Ieškokite pagalbos, nereikia kentėti, mes tikrai padėsime kuo galėsime. Mūsų visuomenėje yra labai daug smurto, agresijos, pykčio. Jei į agresiją atsakysime tuo pačiu, nieko nepasieksime“, – sakė ji.

Sekmadienį, 10 val. Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje vyks Šv. Mišių auka už mirusį keturmetį.

Nuotraukos – Žilvino Menčikovo.

Renginio akimirka.

Į Daugiakultūrį centrą susirinko labai daug žmonių.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.