Tokiu pavadinimu kūrybinės dienos šviesą išvydo Kėdainių literatų ir menininkų sambūrio ,,Vaivorykštės tiltai“ projektas, kai laimėjo Kėdainių rajono savivaldybės nevyriausybinių organizacijų projektų konkursą. Nuo gegužės dėliojame veiklos gaires, planuojame veiklas ir rajone vykstančių kultūrinių, literatūrinių renginių metu įvairioms krašto bendruomenėms pristatome sambūrio menininkų ir poetų kūrybą. Jos brandžiausi kūriniai artimiausiu metu suguls į antologiją ,,Reikia būti žydinčiu medžiu“, rengiamą ir iliustruojamą drauge su partneriais Kėdainių fotografų draugija. „Norime patrauklaus iliustruoto poezijos leidinio, kokio mūsuose kaip ir nesimatė“, – kalbėjo ne vienas sambūrio narys, teikdamas savo poezijos, fotografijos pavyzdžius sambūrio būsimojo leidinio redakcinei tarybai: Almai Jociuvienei, Larisai Barsukovai ir Aistei Kanapeckaitei – Čerenkovienei.
Bėgančios vasaros nuotaikos sambūrio bendruomenėje buvo stabiliai puikios. Sodai vaisius brandino, o asociacijos menininkai, kūrybinės veiklos ambasadoriai, savo subrandintas mintis sėjo ten, kur buvo kviečiami, laukiami, ten, kur kūrybinėse diskusijose gimė naujos tiesos, skleidėsi nauji kūrybos polėkiai.
Poezijos, Jazminų šventėse, Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienoje, Miesto šventėje, įvairiose krašto bendruomenėse Šlapaberžėje, Beinaičiuose, Vilainiuose, Kėdainių mieste skambėjo sambūrio poetų eilės, sambūrio autorinės muzikos grupės ,,Vaivorykštė“ atlikėjų dainos.
Iš to paskleisto lobyno ne viena poetinė eilutė, fotoetiudas nuguls rengiamos antologijos puslapiuose, kad skaitytojui jau šį rudenį primintų: moka sambūriečiai iš prozos drobės rašto, meninės fotografijos kolorito, floristinės kompozicijos žavesio, choreografinės improvizacijos gracijos pereiti į poezijos raišką ir muzikos skambesį. Mūsų savanoriška kūrybinė veikla ir toliau kels naujiems skrydžiams sparnus, jautrindama žiūrovų širdis, nes mums įdomu perduoti kitiems tai, kas kitaip nei jau yra, kas nauja, kas mūsų pačių sukurta.
Mes, visi sambūrio nariai, esame dėkingi rajono savivaldybei, kad mūsų veikla pastebėta, kad projektas sulaukė palankaus įvertinimo, finansavimo, kad iš tiesų mus vienija žodis ir muzika. Žinoma, po dalelę kūrybos projekto mielai padovanosime ir ateityje krašto bendruomenėms, svečiams, kitų regionų kūrybos bičiuliams.
Susitiksime, tiesa?..

Alma Jociuvienė,
Kėdainių literatų ir menininkų
sambūrio ,,Vaivorykštės tiltai“ pirmininkė

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.