Mumbajuje vykstančioje specializuotoje maisto produktų parodoje „World Food India Exhibition 2014“ savo produktus turi galimybę pristatyti ir Lietuvos įmonės.  

Tarp Lietuvos atstovų parodoje Mumbajuje ir bendrovės „Daumantai LT“ pardavimų vadybininkas Danas Piepalius (antras iš kairės).

Tarp Lietuvos atstovų parodoje Mumbajuje ir bendrovės „Daumantai LT“ pardavimų vadybininkas Danas Piepalius (antras iš kairės).

Lietuvos nacionalinio stendo organizatoriai pažymi, kad mūsų gamintojams ši paroda yra svarbi ir tuo, kad dauguma jos lankytojų yra žmonės, kurie priima sprendimus.

„World Food India Exhibition“ yra į Mumbajaus regioną orientuota paroda, kurią aplanko per 6 tūkst. gamintojų, ieškančių verslo tarpininkų. Didžioji dalis jų specializuojasi platinime, didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje, kiti – gamintojai ir eksportuotojai, prekybos centrų, restoranų ir viešbučių tinklų atstovai.

Pusę parodos „World Food India Exhibition 2014“ dalyvių sudaro Indijos kompanijos, o kiti dalyviai – iš šešiolikos pasaulio šalių. Veikoa Vokietijos, Australijos, Kanados, JAV, Argentinos, Pietų Korėjos nacionaliniai paviljonai.

Visos Lietuvos įmonės pristatytos stende „Europos delikatesai Indijai“ (angl. European Delicacies for India). Tokiu pat pavadinimu Indijos – Baltijos prekybos rūmai vadina ir savo projektą, kurio tikslas yra Indijoje pristatyti kuo daugiau Lietuvoje gaminamų maisto produktų.

Lietuvos stendo plotas buvo labai ribotas, tad į parodą pakliuvo labai nedaug įmonių.

Be „Lietuviško midaus“ ir „Žemaitijos pieno“, kurie į Indiją keliauja jau ne pirmą kartą, šįkart susiruošė ir pagardų gamintoja „Daumantai LT“, konservų fabrikas „Gerovė“, šokolado ir saldainių gamintoja „Meškėnas“, stipriųjų gėrimų gamintoja „Stumbras“.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pernai Lietuvos ir Indijos dvišalė prekyba išaugo 41,2% ir sudarė 219,5 mln. Lt. Svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių sąraše Indija užėmė 41-ą vietą.

Lietuvos eksportas į Indiją praėjusiais metais didėjo 1,6% ir sudarė 50,3 mln. Lt. Į Indiją daugiausiai eksportuota optikos, matavimo, kontrolės, precizijos, medicinos arba chirurgijos prietaisų (17,6%), elektronikos prietaisų (15,5%), geležies ir plieno (14,3%), mašinų ir mechaninių įrenginių (10,8%), tekstilės pluoštų ir popieriaus verpalų (7,7%).

Svarbiausių Lietuvos eksporto partnerių sąraše Indija užėmė 60-ą vietą.

Savo ruožtu Lietuvos importas iš Indijos išaugo 59,6% ir pasiekė rekordinę 169,2 mln. Lt sumą. Tai didžiausias importo rodiklis per visą dvišalių santykių istoriją. Iš Indijos į Lietuvą daugiausiai importuota mineralinio kuro ir mineralinių alyvų (23,3%), farmacijos produktų (12,8%), žuvies (8,3%), avalynės dirbinių (6,9%), geležies ir plieno (4,7%). Svarbiausių Lietuvos importo partnerių sąraše Indija užėmė 33-ą vietą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.