Vienas iš didžiausių Baltijos šalyse „Daumantų“ pagardų fabrikas atvėrė duris veiklioms ir aktyvioms skirtingų specialybių Kėdainių ir rajono miestelių moterims, susivienijusioms į panašių interesų klubus. 

Algis Kairys patarė moterims du dalykus: nebijoti eksperimentuoti virtuvėje ir rečiau dejuoti dėl kalorijų.

Algis Kairys patarė moterims du dalykus: nebijoti eksperimentuoti virtuvėje ir rečiau dejuoti dėl kalorijų.

Tai reta proga susitikti su pagardų gamintojais ir kūrėjais, užduoti jiems klausimus ir sužinoti kai kurias gamybos paslaptis bei, žinoma, parsinešti namo ir paragauti pačių naujausių gaminių, kurių dar net nėra parduotuvių lentynose.
Spontaniškai gimusi mintis aplankyti „Daumantų“ pagardų meistrus sulaukė atsako ir 40 moterų pirmą kartą pravėrė šiuolaikiško fabriko duris, kad sužinotų jo susikūrimo istoriją nuo pirmosios parduotuvėlės iki inovatyvios įmonės. Tai buvo bene didžiausia ekskursija per pastaruosius metus. „Šiais metais Moters dienos proga labai norėjosi pakviesti tas moteris, kurios yra aktyvios mūsų visuomenės narės, kurios vienijasi į formalius ar neformalius klubus ir nuveikia daug gerų darbų, organizuoja labdaringą veiklą arba skiria dėmesį savo tobulėjimui. Kaip bebūtų, moterys yra mūsų produkcijos pagrindinės vertintojos. Malonu jas nustebinti kitokiu vaizdu, negu šeimininkės įsivaizduoja. Fabrikas ne vien dideli puodai, bet ir gausybė kompiuterių, kontroliuojančių pagardų virimą“, – sakė bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius. Jis viešnioms papasakojo, kaip kūrėsi įmonė, kokias ekonomines krizes teko įveikti ir kokie pasiekimai bei pagrindiniai rodikliai garsina fabriką šiandien.

Audra Rysevienė Kėdainių moterų klubo ir Josvainių moterų klubo „Aušra“ narių ir aktyvių Dotnuvos bei Kėdainių miesto moterų vardu Sauliui Grinkevičiui padėkojo už pažintį, kaip gimsta „Daumantų“ pagardai.

Audra Rysevienė Kėdainių moterų klubo ir Josvainių moterų klubo „Aušra“ narių ir aktyvių Dotnuvos bei Kėdainių miesto moterų vardu Sauliui Grinkevičiui padėkojo už pažintį, kaip gimsta „Daumantų“ pagardai.

Kaip gimsta padažas?
Bene ilgiausiai moterų pulkas užsibuvo pagardų kūrėjo Algio Kairio skonių laboratorijoje. Inovacijų technologas pasakojo apie įvairias produktų savybes, ekologiškus gaminius, produkciją be maisto priedų ir konservantų. Tačiau įdomiausia moterims buvo sužinoti, kaipgi ant mūsų stalo atsiranda naujas padažas. Idėja Algiui dažniausiai gimsta netikėtai – ragaujant, keliaujant ar svajojant. Kai jau yra mintis, koks turėtų būti gaminys, prasideda labai ilgas žaliavų paieškų procesas. Kai kuriems gaminiams reikia labai specifinių žaliavų, pavyzdžiui, itin retų prieskoninių žolelių arba egzotinių vaisių (figų, mangų, tamarindų). Atrodo, kad visko yra, tačiau tam tikras savybes turinčių produktų nėra paprasta pasirinkti. Kai jau žaliavos surenkamos, prasideda eksperimentai, kaip vienas ar kitas ingredientas derės tarpusavyje, kokį skonį jie duos kartu. Kai viskas ištobulinama, mažoje Algio laboratorijoje tarp esencijų, aromatų ir prieskonių gaminami pirmieji puodai naujo pagardo. Visiems variantams profesionalių degustatorių komanda pasako savo pastabas. Po to savo nuomonę reiškia antroji vertintojų grupė. Kiekvienas gaminys įvertinamas balais už savo savybes: skonį, kvapą, spalvą, tirštumą. Taip per kelis etapus išrenkamas geriausias produktas, kuris iškeliauja masinei gamybai, o vėliau į parduotuves.

Vyriški patarimai
Įmonės technologas Algis Kairys patarė moterims du dalykus: nebijoti eksperimentuoti virtuvėje ir rečiau dejuoti dėl kalorijų. „Jei kažko norisi, tai ir nesikankinkite, o pasigaminkite. Vieną dieną suvalgiusios sotesnio maisto, kitą dieną galite pasistiprinti lengvesniais patiekalais“, – sakė pagardų kūrėjas. Jam pritarė ir įmonės vadovas S. Grinkevičius: „Su saiku viską galima valgyti, mus pražudo tik besaikis vartojimas.“ Fabriko vadovas paatviravo pats neretai vietoj sviesto valgantis majonezą.
„Gaminkite, mėginkite, nesilaikykite senų receptų, keiskite juos drąsiai ir ieškokite naujų skonių taip, kaip darome mes“, – šypsodamasis moteris naujiems iššūkiams virtuvėje skatino Algis Kairys.

Aktyvių moteriškių vizitas į pagardų fabriką – vienas skaitlingiausių per pastaruosius metus.

Aktyvių moteriškių vizitas į pagardų fabriką – vienas skaitlingiausių per pastaruosius metus.

Moterys fabrike
Kėdainiuose įsikūrusiai lietuviško kapitalo įmonei „Daumantai LT“ vadovauja vyrai, tačiau finansai ir vadovavimas gamybai patikėti moterims. Jau 16 metų vyriausiąja buhaltere bendrovėje dirba Emilija Blandienė. Daugiau kaip pusšimčio tiesiogiai pavaldžių žmonių būriui vadovauja vyriausioji technologė Regina Kšivickienė. Savo darbą įmonėje pradėjusi prieš 18 metų R. Kšivickienė yra nepralenkiama savo srities – pagardų gaminimo – subtilybių žinovė.
Ypatingo kruopštumo iš moterų 2006 metais pareikalavo darbas komandoje, kai bendrovėje „Daumantai LT“ buvo diegiami tarptautinės „British Retail Consortium (BRC) Global Standard for Food Safety“ versijos standarto reikalavimai. Tokius sertifikatus turinčios bendrovės Lietuvoje ir užsienyje yra vertinamos kaip patikimi ir skaidrūs maisto produktų tiekėjai. Šį sudėtingą procesą ėmėsi koordinuoti Zita Čepulytė. Vadovybės atstovė kokybei ir maisto saugai buvo atsakinga už sėkmingą šio standarto keliamų reikalavimų įvedimą gamyboje. Tai buvo naujos patirties ir specialių gebėjimų bei žinių pareikalavęs projektas, kuris apėmė visas gamybos grandis ir jose vykstančių procesų kontrolę bei priežiūrą. Įmonė sėkmingai atestuojasi iki šiol ir gauna aukščiausius įvertinimus. Tokius standartus turi tik 25 įmonės visoje Lietuvoje.
Iš viso bendrovėje „Daumantai LT“ dirba 42 moterys ir 40 vyrų.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.