„Net nesmagu sakyti tikrosios priežasties, kuri įžiebė norą kaime suburti moterų ansamblį, tačiau kartais reikia paatvirauti. Mūsų „Nykė“ gimė iš didelio mano noro dainuoti ir balto pavydo gudžiūniškėms moterims, kad jos jau turi kolektyvą“, – juokdamasi ansamblio istoriją prisimena Vikaičių kaimo aktyvistė Asta Mažuolienė.

Astos Mažuolienės (kairėje) namuose dainas kartą per savaitę traukia Birutė Labunskienė, Rita Kvilienė, Jolita Vencevičienė ir Monika Vencevičiūtė.

Astos Mažuolienės (kairėje) namuose dainas kartą per savaitę traukia Birutė Labunskienė, Rita Kvilienė, Jolita Vencevičienė ir Monika Vencevičiūtė.

Akademijos kultūros centro Vikaičių kaimo moterų ansamblyje „Nykė“, susikūrusiame prieš trejus metus, dainuoja penkios vikaitiškės: Asta Mažuolienė, Birutė Labunskienė, Rita Kvilienė, Jolita Vencevičienė ir jos dukra Monika Vencevičiūtė. Balsingajam moterų penketui vadovauja Kazimieras Kuprys.

Pažadas išpildytas po poros metų
Kolektyvo susikūrimui impulsą davusi Asta neslepia, kad net kelerius metus Kazimiero vis prašiusi Vikaičių moteris burti ir mokyti jas dainuoti. Net kelių kolektyvų vadovas vis pažadėdavo, kad taip nutiks ateityje. „Labai nudžiugau, kai poros metų pažadai baigėsi ir Kazimieras pakvietė mane dainuoti Agurkų šventėje duetu su tokiu Žydrūnu. Visai neblogai padainavome, aš pradėjau dainuoti su Miegėnų kaimo dainininkais, tačiau nenustojo kirbėti mintis, jog reikia kolektyvo savo krašte. Taip nuolat bambėdama ir įkalbėjau Kazimierą suburti ansamblį Vikaičiuose“, – pasakojo Asta Mažuolienė.

Ansamblyje liko bendramintės
Pirmais mėnesiais dainuoti susirinkdavo daugiau moterų, tačiau laikui bėgant dalis narių pasitraukė: vienoms draugauti su daina trukdė darbai, kitoms kitokie užsiėmimai bei tikslai. „Likome tos, kurios tikrai myli dainą, yra draugiškos, patikimos ir atsidavusios kolektyvui. Juokaujame, kad esame savotiškas balsingas bendraminčių klubas. Tokiame kolektyve labai svarbu susikalbėjimas ir intrigų vengimas. Galime tik pasidžiaugti, kad gyvename draugiškai“, – pridūrė ansamblietė kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Kvilienė.
Ansamblio vadovas moterims siūlo dainuoti patriotiškas dainas apie Tėvynę bei meilę.
„Mes tam ir nesipriešiname. Kartą per savaitę renkamės į repeticijas ir dainuojame po keletą valandų. Žiemomis repetuojame šiltuose Astos namuose, o vasaromis renkamės į bendruomenės salytę. Labai džiaugiamės turėdamos nuostabų, tolerantišką, kantrų ir gerą vadovą. Jis kantriai dirba su mumis, duodamas tik korektiškas pastabas“, – sakė Birutė Labunskienė.

Dainingosios vikaitiškės dėkingos vadovui K. Kupriui už kantrybę, supratimą ir toleranciją mokant dainų.

Dainingosios vikaitiškės dėkingos vadovui K. Kupriui už kantrybę, supratimą ir toleranciją mokant dainų.

Planuose – kompaktinė plokštelė
Jolita Vencevičienė pastebėjo, kad dainuoti pradėjusios visos ansamblietės tapo energingesnės: „Kai padainuojame, tai ir nuovargis, ir galvos skausmai praeina. Dainos mus sustiprina, suteikia jėgų, entuziazmo ir įkvepia naujiems darbams.“
Moterys vis dažniau išvažiuoja koncertuoti. „Nykę“ puikiai pažįsta ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių kaimų žmonės. Moterys džiaugiasi užsimezgusia draugyste su Sirutiškio kaimo dainininkais, kurie ne tik kviečia vikaitiškes į savo šventes, jas aplanko, bet ir paskatino giedoti giesmes.
„Labai džiaugiamės, kad užmezgėme draugystę su daina. Dainos atpalaiduoja, įkvepia, praturtina, pamoko. Netrukus planuojame išleisti kompaktinę plokštelę, tad mūsų dainavimas duos gražius vaisius“, – džiaugiasi ansamblio „Nykė“ iniciatorė Asta Mažuolienė, dėkodama visiems, kad padeda dainininkėms, o labiausiai ačiū tardama ūkininkei Virginijai Šemežienei, kuri savo automobiliu dainininkes neretai ir į koncertus nuveža.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.