„Kad ir kas ką sakytų, vieno dalyko nepaneigs niekas: mokytojui – brangiausi pirmieji mokiniai. Šįmet turėsiu jau septintąją pradinukų laidą, tačiau pirmąją prisimenu kiekvieną rugsėjį“, – šypsodamasi naujus mokslo metus pasitiko Kėdainių „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinės mokyklos mokytoja Daina Kačegavičienė. 

Pirmokai Mantas ir Fausta į mokyklą atėjo tikėdamiesi daug ko išmokti. Kaip jiems tai pavyks, parodys ilgas ne vienerių metų darbas.

Pirmokai Mantas ir Fausta į mokyklą atėjo tikėdamiesi daug ko išmokti. Kaip jiems tai pavyks, parodys ilgas ne vienerių metų darbas.

D. Kačegavičienė mokytojauja jau 25-us metus, iš jų penktus dirba „Aušros“ mokykloje.

Jaudulys išnyko su metais
„Sunku buvo patį pirmąjį rugsėjį atsistoti prieš klasę ir vaikams pasakyti, kad aš būsiu jų mokytoja. Tada gąsdino nežinia, patirties stoka ir baimė, ar pajėgsiu išmokyti vaikus mokytis. Dabar suprantu, kad tą nerimą per kelerius metus įveikiau. Šįmet vėl stoju prieš pirmokus, tačiau jaudulio, ar sugebėsiu su jais susidraugauti ir kartu mokytis, nebejaučiu. Gyvenimas daug ko išmoko ir užgrūdina“, – mokytojavimo patirtimi dalijosi D. Kačegavičienė.

Daina Kačegavičienė džiaugiasi vėl sulaukusi pirmokų. Šįkart jos klasėje 23 mokiniai, tarp kurių daugiau berniukų negu mergaičių.

Daina Kačegavičienė džiaugiasi vėl sulaukusi pirmokų. Šįkart jos klasėje 23 mokiniai, tarp kurių daugiau berniukų negu mergaičių.

Ir mokytojai turi mokytis
Pradinukų mokytoja neslepia, kad visi mokytojai džiaugiasi kiekviena rugsėjo pradžia ir vėl į mokyklas sugužančiais vaikais. „Kaskart sulaukiame vis kitokių vaikų. Dabar mažieji daug drąsesni, aktyvesni, komunikabilesni negu buvo prieš dvidešimt metų. Mokytojo darbas per mano darbo laiką labai pasikeitė – juk į mūsų gyvenimą atėjo informacinės technologijos, užsienio kalbos. Neretai patys mokytojai turi sėsti į mokyklinį suolą, kad neatsiliktų nuo naujovių ir jas sugebėtų perduoti vaikams. Gyvename labai įdomiu laiku“, – sakė D. Kačegavičienė.
Mokytoja pasidžiaugė, kad dirba sportišką kryptį pasirinkusioje mokykloje. „Toks įstaigos statusas įpareigoja sveikai gyventi bei dažniau pajudėti ne tik mokinius, bet ir mokytojus. Turime šaunų pedagogų kolektyvą, kuris atsidavęs dirba tam, kad vaikai išmoktų mokytis ir drąsiai žengtų per gyvenimą, užvėrę mokyklos duris“, – teigė pradinių klasių mokytoja.

Ovidijus Kačiulis (antras iš kairės) džiaugiasi, kad šį rugsėjį mokykloje daugiau mokinių negu pernai.

Ovidijus Kačiulis (antras iš kairės) džiaugiasi, kad šį rugsėjį mokykloje daugiau mokinių negu pernai.

Tuštėjimo laike – pilnėja
„Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinei mokyklai šis rugsėjis itin džiugus. „Šiame mokyklų tuštėjimo laikmetyje mes startuojame skirtingai negu dauguma kolegų – surinkome net didesnį mokinių skaičių nei turėjome pernai. Smagu, kad turime nebe tris, o keturias pirmokų klases. Vadinasi, mokykla plečiasi ir laiko tvirtas pozicijas visame rajono švietimo tinkle. Pavasarį mūsų įstaiga tapo sportiškiausia šalies mokykla, tai rodo, kad esame pasirinkę teisingą kelią“, – pirmąją naujų mokslo metų dieną sakė „Aušros“ mokyklos direktorius Ovidijus Kačiulis. Jis pasidžiaugė, kad netrukus mokykloje startuos nauja sveikatinimo programa – visi rajono penkiamečiai vaikai bus mokomi plaukti: „Tuos, kas tik norės išmokti plaukti, atsivešime ir mokysime. Tikimės, kad projektas padės mažiesiems ne tik išmokti elgtis vandenyje, bet ir juos sustiprins bei užgrūdins. Turime įvairių minčių ir idėjų, kurios padės ugdyti vaikus. Smagu, kai visa tai tampa tikrove.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.