Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešąją biblioteką puošia Dailės mokyklos pedagogės Žanetos Mickevičiūtės piešinių paroda „Pusiau rimtai“.

Pirmąją parodą pristačiusią Žanetą Mickevičiūtę (dešinėje) labai palaikė Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė.

Pirmąją parodą pristačiusią Žanetą Mickevičiūtę (dešinėje) labai palaikė Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė.

„Džiugu, kad gausiai lankomoje mūsų bibliotekoje (vien kovo mėnesį sulaukėme 4400 žmonių) eksponuojami savo miesto kūrėjos darbai.
Atėjusieji knygų ar kitos informacijos susipažįsta ir su Žanetos kūryba“, – naująja paroda džiaugėsi bibliotekos direktorė Birutė Ruzgienė.
Savo vadovaujamo kolektyvo narės kūrybą pristačiusi Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė neslėpė jaudulio: „Pirmosios Žanetos parodos atidarymas – didelė šventė. Juk mes patys ją užsiauginome: ši mergina buvo trečiosios laidos absolventė. Vėliau, po mokslų Kauno aukštesniojoje menų mokykloje, atkakli mergina studijavo Vilniaus pedagoginiame universitete, o dabar jau šeštus metus piešimo moko mūsų auklėtinius.“
Parodos autorei V. Burbulienė padovanojo piešinių, kuriuos Žaneta tapė būdama dvylikos metų.
Pati Ž. Mickevičiūtė apie pirmosios savo parodos ekspoziciją kalbėjo gana kukliai: „Rodau dvylika darbų, prie kurių plušėjau dvejus metus. Juose nemažai ironijos ir simbolių. Nemėgstu nuobodybės, todėl kūryboje nevengiu pasišaipyti iš aplinkos.“
Pasak parodos autorės, simboliai kūrybai teikia gilesnių minčių. Pavyzdžiui, varnos juk dvelkia paslėpta išmintimi, gudrumu ir ilgaamžiškumo prasme, o žiogai siejasi su vasara ir romantika.
,,Naudoju įvairią mišrią techniką, kartais pasitelkiu net batų tepalą – kad tik padaryčiau taip, kaip noriu“, – šypsojosi menininkė.
Nemenka Žanetos piešinių dalis – portretai. Kūrėją itin mėgsta piešti žmonių akis.
„Ši paroda – pirmoji mano gyvenime, tad neramu, kaip ją įvertins lankytojai. Kritiką priimu visokią, tačiau labiausiai laukiu savo mokinių pastabų.
Įsiminė vieno auklėtinio žodžiai, kad kritikuoti ir mokyti gali tik tas, kuris pats kuria. Visiškai sutinku su tokia nuomone“, – sakė Ž. Mickevičiūtė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.