Išskirtinėje erdvėje – Kėdainių specialiojoje mokykloje – pristatyta nuotraukų paroda „Kompiuterinė grafika fotografijoje“. Joje galima išvysti įamžintus 13 šios mokyklos mokinių. Iš pradžių nedrąsūs, tačiau vėliau prieš fotoobjektyvą atsipalaidavę jaunuoliai teigė, kad tai buvo neeilinė ir nauja patirtis jų gyvenime.

Tokią patirtį, kaip puikią terapinę priemonę, gyrė ir Specialiosios mokyklos mokytoja bei viena parodos organizatorių Žydrė Špečkauskienė. „Iš pat pradžių vaikai buvo gana susikaustę, tačiau ilgainiui jų emocijos kito, jie atsipalaidavo. Nuotraukose yra vaikų, kurie beveik nekalba, su jais mažai bendraujama, tačiau fotografuojami jie atsiskleidė, demonstravo įvairias nuotaikas ir iš antrojo plano išėjo į pirmąjį“, – pasakojo Ž. Špečkauskienė.

Koridorius tapo galerija

Ji bei gydomosios kūno kultūros mokytoja Karolina Skiedraitė buvo pagrindinės šio projekto iniciatorės ir įgyvendintojos. Joms talkino ir du fotografija itin susidomėję Specialiosios mokyklos mokiniai: Ingrida Šulinskaitė bei Gabrielius Nenortavičius. Prie kūrybinės grupės prisidėjo ir mokytojas Gytis Sarapas.

„Mokykloje yra daug koridorių, o tai puiki erdvė parodoms. Tad mano sumanymas buvo, kad mokykloje būtų eksponuojami vaikų darbai, bet kartu prie to prisidėtų ir profesionalūs menininkai. Vaikams labai smagu kartu su jais bendradarbiauti, augti, tobulėti. Tad pasirinkę vieną koridorių, jį pavertėme nuotraukų galerija. Žinoma, šios erdvės veidas dar keisis, juk čia yra tik pirmieji mūsų žingsneliai“, – pasakojo mokyklos keramikos, tekstilės, namų ruošos mokytoja Ž. Špečkauskienė.

Kartu pašnekovė atskleidė ir pagrindinę fotografijų mintį. „Mes ne visi mėgstame fotografuotis, rodyti savo veidą, norime lyg slėptis, tad mes „pasislėpėme“ už grafinės užsklandos, kurioje į save pažvelgėme kitaip. Skirtingam vaikui buvo parinkta skirtinga užsklanda. Tai mums buvo tarsi mažasis teatras fotografijoje“, – šyptelėjo pašnekovė ir pridūrė, kad galbūt ateityje mokykloje įsikurs fotografijos būrelis, o jau kitame koridoriuje planuojama atidaryti kitokių darbų parodėlę.

Vaikams davė labai daug

Pasak jaunosios mokytojos bei nemažą fotografavimo patirtį turinčios K. Skiedraitės, idėja surengti tokią fotografijų parodą jai buvo kilusi jau seniai. „Apie tai galvojau net kai nedirbau mokykloje, – šyptelėjo jauna moteris. – Galvojau sužaisti su įvairiomis figūromis, projektoriumi, spalvomis… Ir vieną kartą sumąsčiau pabandyti tai įgyvendinti su vaikais – labai norėjau, kad jie patys prisijungtų prie kūrybos proceso savaip improvizuodami, besirinkdami fonus. Nudžiugau, kai atsirado labai daug savanorių, norinčių taip save išbandyti. Pamatę, kad viso to rezultatas visai geras, nusprendėme surengti nuotraukų parodėlę. Šis projektas, mano manymu, patiems vaikams davė labai daug – jie daug improvizavo, o dabar labai didžiuojasi, kad jų nuotraukos čia kaba. Kiekvienam vaikui specialiai rinkome skirtingą apšvietimą, formas, foną… Po šios parodos minčių ir idėjų galvoje atsirado labai daug, tad net neabejoju, kad jas pavyks realizuoti. Tikiuosi į visa tai įtraukti ne tik šios mokyklos mokinius, bet ir visą kolektyvą, mokytojus“.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.