Krašto švietimo įstaigų bendruomenės Mokslo ir žinių dieną minėjo rugsėjo 3 dieną. Jas aplankė bei sveikino Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė, rajono tarybos nariai, savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis, jo pavaduotojai Viačeslavas Čerenkovas ir Antanas Pavolis, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Šiais mokslo metais Kėdainių rajono ugdymo įstaigose mokysis apie 5 500 moksleivių.

Linkėjo puoselėti kraštą

Rugsėjo 1-ąją Kėdainių šviesiosios gimnazijos, Akademijos gimnazijos ir Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos bendruomenių šventėse dalyvavo rajono meras S. Grinkevičius.
„Nuoširdžiai sveikinu su šia gražia švente. Džiugu, kad Kėdainių krašte tiek daug gabių mokinių, kurie siekia ryškių pasiekimų. Svarbiausia, jiems padeda mokytojai ir jų patys artimiausi šeimos nariai. Linkiu puoselėti ne tik Kėdainių kraštą, bet ir mūsų Lietuvą“, – susirinkusiems linkėjo S. Grinkevičius.

Visoms rajono bendrojo ugdymo mokykloms rajono savivaldybė padovanojo istorines Vyčio vėliavas.

„Šiais mokslo metais planuojame turėti apie 5 tūkst. 500 mokinių. O tikslus jų skaičius paaiškės tik rugsėjo 3-iąją, kai jie susirinks į klases“, – sakė Kėdainių rajono savivaldybės Kultūros ir švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Kėdainių rajono meras su mokslo metų pradžia sveikino Šviesiosios gimnazijos moksleivius.

Tai kiek mažiau nei praėjusiais metais, kai rajone mokėsi 5 tūkst. 566 vaikai. Gali būti, jog šis skirtumas kiek viršys jau žinomą 66 mokinių skaičių, nes į mokyklas dėl emigracijos bei kitų priežasčių grįžta ne visi.

„Buvo metų, kai mokinių skaičius rajone per metus sumažėdavo po 400, 300 ar 200. O dabar tikimės, kad vaikų skaičius rajono mokyklose mažės mažiau nei 100. Galima sakyti, jog padėtis kiek stabilizavosi, tačiau mažėjimo tendencija išlieka“, – teigė J. Lukoševičius.

Tikslūs skaičiai – po rugsėjo 3-iosios

„Pirmokų žadame turėti 450. O kiek jų bus, tikslų skaičių žinosime tik po rugsėjo 3-iosios. Neretai būna, jog pasiekia žinios iš kaimo mokyklų, jog šeimos su trimis ar keturiais vaikais išvyko“, – sakė J. Lukoševičius.

Šiais mokslo metais abiturientų rajone bus kiek mažiau nei 400. Praėjusiais metais 11 klases baigė 390 mokinių, prognozuojama, kad mokslus dėl emigracijos ir kitų priežasčių šiais mokslo metais tęs kiek mažiau.

Švietimo ir mokslo ministerija šiais metais rajono mokykloms skiria 3 naujus geltonuosius autobusiukus vaikų pavėžėjimui. Į Dotnuvą autobusiukas atkeliaus jau šiomis dienomis, kiti du rajoną pasieks kiek vėliau – spalio, lapkričio mėnesiais.

Iki 2020 metų Kėdainių rajono savivaldybės tarybos sprendimu rajone nebus uždaryta nei viena mokykla.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.