Naujuosius mokslo metus rajono mokyklos pasitiko su mažesniu mokinių skaičiumi. Klasėse ir priešmokyklinio ugdymo grupėse mokosi 172 vaikais mažiau nei praėjusiais mokslo metais.

Praėjusiame rajono Tarybos posėdyje patikslintas klasių (grupių) skaičius. Pasak duomenis pristačiusio Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo Juliaus Lukoševičiaus, šiais mokslo metais rajone yra 391 klasė (grupė) – tai dešimtimi mažiau nei praėjusiais mokslo metais.
Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje yra 19 klasių, Šviesiojoje gimnazijoje – 16 klasių. Po 14 klasių mokosi Akademijos, Krakių Mikalojaus Katkaus, Šėtos gimnazijose, o Josvainių gimnazija turi viena klase mažiau. Kaimiškosiose seniūnijose esančių gimnazijų skyriuose mokosi po 2 – 5 klases (grupes), gausiausias yra Akademijos gimnazijai priklausantis „Kaštono“ skyrius, turintis 8 komplektus.
Tarp miesto progimnazijų gausiausia „Ryto“ progimnazija, turinti 37 klases. „Aušra“ turi 33 klases, Juozo Paukštelio progimnazija – 24. Pastarajai priklauso 3 klases (grupes) suformavęs Tiskūnų Juozo Urbšio skyrius ir vieną – Lančiūnavos skyrius.
Rajone veikiančios pagrindinės mokyklos turi po daugiau kaip 10 klasių: Dotnuvoje, Miegėnuose ir Truskavoje – po 11, Surviliškyje ir Labūnavoje – po 10. Labūnavos pagrindinei mokyklai priklausančiuose skyriuose yra dar 13 komplektų.
Kėdainių specialiojoje mokykloje yra 13 klasių, o Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre – 10 (septyni iš jų – Jaunimo skyriuje).
Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“ turi 10 klasių (grupių), jam priklausantis skyrius Aristavoje – vieną. Miesto darželiuose yra po 9 – 10 grupių, daugiausia – 11 grupių – turi lopšelis-darželis „Žilvitis“.
Pasak J. Lukoševičiaus, savivaldybė laikosi nuostatos, kad patys mažiausieji, priešmokyklinukai ir ikimokyklinukai turėtų galimybę ugdymo įstaigą lankyti kuo arčiau namų. Todėl skyrių, kuriuose yra po vieną jungtinę grupę, uždaryti neketinama.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.