Vasario 24 dieną minėjome Vieversio dieną – šis paukštelis jau nuo senų senovės laikytas pavasario pranašu, mat yra pirmasis plunksnuotis, parskrendantis iš šiltųjų kraštų į Lietuvą. Gal jis jau pastebėtas ir mūsų krašte? Kaip peržiemojo laukiniai gyvūnai ir paukščiai? To pasiteiravome Lioniaus Stanevičiaus, Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko.

„Kol kas pavasario pranašų – vieversėlių – dar nepastebėjome. Tačiau neabejojame, kad šiomis dienomis jie jau turėtų pasirodyti“, – kalbėjo L. Stanevičius.
Pagal vieversių pasirodymą senovėje spręsdavo ir apie artimiausius orus – senoliai manė, kad jei vieversėlis parskrenda anksčiau nei vasario 24 d., dar ilgokai bus šalta. Jei vieversėlis parskrenda vėliau nei vasario 24 d., pavasaris bus ankstyvas.
Paukščių pasirodymas, pasak L. Stanevičiaus, priklauso nuo oro sąlygų, tačiau žinant, kad pavasario šaukliai – vieversiai, žąsys – jau pasirodė Žuvinto rezervate, tikėtina, kad netrukus jie atskris ir iki Vidurio Lietuvos lygumų. Čia laukiami ne tik vyturiai, bet ir baltakaktės bei želmeninės žąsys, antys, daug kitų praskrendančių paukščių.

Šaudo šernus
Vasario antrajai pusei netikėtai tapus itin pavasariškai, L. Stanevičius sakė, kad jau netrukus turėtų pražysti ir pirmosios žibutės – jų pumpurų miškuose jau yra. Tiesa, su sąlyga, jog netikėtai neužeis šaltis.
L. Stanevičius pasidžiaugė, kad šiųmetė žiema nesukėlė galvos skausmo dėl miško gyvūnų. „Džiaugiamės, kad miško gyvūnija peržiemojo tikrai sėkmingai. Maisto trūkumo visai nebuvo. Net ir jautriosios stirnos peržiemojo puikiai“, – sakė draugijos pirmininkas.
Puikiai peržiemojo ir šernai – pasak pašnekovo, jie jau yra atsivedę šerniukų, kuriems dabar apie mėnesį amžiaus.
„Gaila, kad reikia šiuos miško žvėris šaudyti, tačiau mūsų medžiotojai privalo tai daryti. Tiesa, pastaruoju metu šernų populiaciją mažinti tapo kiek kebloka, mat žemė pažliugusi. Be to, sunku eiti per ūkininkų pasėlius, nesinori jų trypti. Tenka eiti tik per kelius“, – sako jis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.