Nežinioje dėl planuojamos urėdijų reformos gyvenusiems miškininkams nepalengvėjo ir po liepos 11-ąją Seime galiausiai priimtų Miškų įstatymo pataisų. Daug politinių aistrų sukėlusios įstatymo pataisos padėjo pagrindus urėdijų reformai, tačiau kaip ji vyks ir kaip atrodys urėdijų struktūra, miški­ninkai dar nežino.

Konkretus miškų urėdijų skaičius įstatyme nebenustatomas, tačiau įtvirtinama nuostata, kad kompleksinę miškų ūkio veiklą valstybiniuose miškuose vykdys viena arba daugiau miškų urėdijų. Pagal iki šiol esančią tvarką tokią veiklą vykdo 42 miškų urėdijos.

Kėdainių miškų urėdo Justino Urbanavičiaus nuomone, kol nepriimti įstatymo pataisų įgyvendinimą reglamentuojantys teisės aktai, lieka daug neaiškumų. Miškininkai įsitempę, nes nežino, ar po reformos visi turės darbus. „Kad urėdijos bus uždaromos, mes tai suprantame, greičiausiai liks viena įmonė ir jos padaliniai. O kiek tų padalinių bus – neaišku“, – didesnio aiškumo dėl ateities norisi miškų urėdui.

Pasak J. Urbanavičiaus, labiausiai būtų gaila prarasti gerus specialistus, kuriuos nežinia dėl ateities verčia galvoti apie kito darbo paieškas.

„Tačiau miškininkai yra atsakingi žmonės, todėl savo darbą atliks sąžiningai ir iki galo“, – sakė miškų urėdas. Kėdainių miškų urėdijoje dirba 87 darbuotojai, įskaitant darbininkus, girininkus, medelyno darbuotojus ir t. t.
Miškų įstatymo pataisos priimtos ypatingos skubos tvarka ir turėtų įsigalioti 2018 metų sausio 1 d. Už pataisas balsavo 82 parlamentarai, 16 buvo prieš, 12 seimūnų susilaikė. Diskusijoje dalyvavę parlamentarai pasidalino į kelias stovyklas: vieni gyrė urėdijų pertvarką, kiti – įžvelgė reformų pavojų urėdijų darbuotojams ir regionams, treti – piktinosi dėl pataisų priėmimo būdo.

Vykdant reformą, bus likviduota Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos, svarbiausias jos funkcijas perims Aplinkos ministerija. Priimtais pakeitimais Seimas reglamentavo iš valstybinių miškų pagamintos žaliavinės medienos, miško kirtimo liekanų ir nenukirsto miško mažmeninės ir didmeninės prekybos tvarką. Vyriausybė ir aplinkos ministras iki šių metų pabaigos turi parengti teisės aktus, reglamentuojančius Miškų įstatymo pataisų įgyvendinimą.

Panašios naujienos