Artimųjų kapų priežiūra neretai kelia daug rūpesčių, ypač dabar, kai tiek daug kraštiečių išvyksta gyventi į kitas šalis ir negali patys tuo pasirūpinti. Neretai žmonės pasirenka standartinį, nuolatinės priežiūros nereikalaujantį sprendimą – visišką kapo uždengimą plytelėmis arba akmens plokšte. „Mes siūlome dar naujesnį, originalų ir įspūdingą amžinojo poilsio vietos papuošimo būdą – stiklinius antkapius“, – norintiems ne tik patogumo, bet ir išskirtinumo, unikalią paslaugą pristato stiklinių antkapių gamintojas Andrej Paškelevič.

Pasak gamintojų, vieniems klientams norisi tamsesnių spalvų, kitiems – ryškaus ir šviesaus antkapio. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Tvirti ir išvaizdūs

Nors kalbėdami apie stiklą dažniausiai jį siejame su trapumu, stikliniai antkapiai yra ne tokie. Jie gaminami iš grūdinto stiklo, ant jo perkeliant kliento norimą vaizdą. Stikliniai antkapiai, kaip tvirtina pašnekovas, yra atsparūs smūgiams, lietui, karščiui ir šalčiui. Juos paprasta prižiūrėti.

„Tai naujas, išskirtinis kapo papuošimo būdas. Be to, šis sprendimas puikiai tinka žmonėms, norintiems išskirtinumo arba gyvenantiems toli nuo artimųjų kapų, pavyzdžiui, emigrantams. Kapas visada atrodys puikiai ir nereikalaus nuolatinės priežiūros“, – patikino A. Paškelevič.

Kūrybos procesas truko pusmetį

Pasak pašnekovo, stiklinių antkapių idėja išvystyta dirbant reklamos gamybos įmonėje. Užsiimant reklamos gamyba tenka susidurti su labai įvairiomis technologijomis ir jas išbandyti. „Prieš keletą metų gavome užsakymą, kuomet reikėjo sugalvoti būdą ir pagaminti stiklus su vaizdais, atsparius smūgiams, šalčiui, karščiui ir drėgmei.  Daugiau kaip pusę metų buvo atliekami įvairūs bandymai, testai, išbandomos įvairios technologijos. Ir pagaliau mums tai pavyko!” – prisimena vyras. Pirmajame etape buvo pagaminti stiklai penkiems kapams, jie buvo sumontuoti ir, kaip bet kuris atliktas darbas, nufotografuoti. Kaip įprasta, atliktą darbą įmonė pademonstravo savo „Facebook“ paskyroje.

Stiklinis antkapis gaminamas naudojant 8 mm grūdintą stiklą, perkeliant vaizdą tiesiai ant stiklo, naudojant specialiai tam skirtą techniką ir technologijas. Stiklų gamyboje nenaudojami jokie klijai ar lipdukai.

„Mes net neįsivaizdavome, kad sulauksime tokio susidomėjimo: žinia pasklindo akimirksniu, žmonės pradėjo komentuoti ir dalintis šita naujove, – šypsosi pašnekovas. – Taip per 3 dienas sulaukėme virš 300 000 tūkstančių peržiūrų ir apie 5000 skambučių. Nereikėjo ilgai galvoti apie naujos mūsų įmonės krypties atidarymą. Buvo nuspręsta vystyti šią idėją.“

Piešinys ant stiklo – individualus pasirinkimas

Stiklinis antkapis gaminamas naudojant 8 mm grūdintą stiklą, perkeliant vaizdą tiesiai ant stiklo, naudojant specialiai tam skirtą techniką ir technologijas. Stiklų gamyboje nenaudojami jokie klijai ar lipdukai. Po vaizdo perkėlimo jis yra konservuojamas naudojant jau kitas technologijas, susijusias su chemija ir cheminėmis medžiagomis.

 

Stikliniai antkapiai išsprendžia kapų priežiūros rūpesčius, jei gyvenate toli ir neturite galimybės dažnai lankyti artimųjų amžinojo poilsio vietos. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Norimą vaizdą galima pasirinkti iš gausios gamintojų galerijos, taip pat užsakyti norimą užrašą. „Visi žmonės yra individualūs. Vieniems reikia, kad kapas būtų tamsus su gėlėmis ir žvakėmis, kitiems – kad būtų šviesus ir į vaizdą būtų įterpti artimųjų veidai, o treti nenori jokių piešinių ar užrašų, tik kokio nors įmantraus akmens imitacijos. Taigi piešinys yra kiekvieno kliento pasirinkimas“, – tvirtina stiklinių antkapių gamintojas.

Užsisakyti galima ištisus metus

Stiklinių antkapių gamintojai teigia prisitaikantys prie bet kokios situacijos, tad šį kapo uždengimo būdą gali siūlyti tiek naujai, tiek jau esamai kapavietei. „Nereikia nieko griauti ar statyti naujai. Mes puikiausiai prisitaikome prie bet kokio kapo vidinio perimetro formos. O jei klientas nieko nėra įrengęs ir turi tik žemės gabaliuką, mes galime jam padėti sutaupyti, jei jis nenori leisti pinigų pamatams, akmeninei tvorelei ar paminklui. Variantų, kaip įrengti stiklinį antkapį, yra daug“, – teigė A. Paškelevič.

Neseniai technologija buvo dar patobulinta, tad dabar antkapių montavimo darbai gali būti vykdomi ištisus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų. O prižiūrėti tokį stiklinį antkapį reikia taip pat, kaip stiklus ar langus savo namuose. Jei nukrito lapai ar pripustyta smėlio, reikia tiesiog nušluoti, o tada, papurškus stiklo valiklio, nuvalyti drėgmę specialia gumine šluoste stiklams. Galima naudoti teleskopines šluostes – su jomis valyti labai paprasta.

Informacija susidomėjusiems

Stiklinių antkapių kainos priklauso nuo kapo kvadratūros. Vienas kvadratinis metras kainuoja 280 eurų – į šią kainą įskaičiuoti visi darbai. Jei kapo plotas yra mažesnis nei 3 kv. metrai, yra nustatyta minimali užsakymo suma – ji yra 900 eurų.

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad stiklinių antkapių gamybos įmonė yra įsikūrusi sostinėje, tad atskirai skaičiuojamos kelionės išlaidos. Transportavimo mokestis yra 0,20 euro už nuvažiuotą kilometrą. Kelionė į Kėdainius įvertinta 60 eurų, tačiau gamybininkai siūlo atkreipti dėmesį, kad kelionių bus dvi – viena matavimo, kita – montavimo darbams atlikti.

Taip pat yra galimybė padengti stiklus NANO danga, dėl kurios stiklas valosi lengviau, prie jo, palijus lietui, neprilimpa purvas. Ši paslauga papildomai kainuoja 150 eurų.

„Daugeliui mūsų klientų rūpi, ar galima laidoti žmones po kapo uždengimo. Taip, galima, mes atvažiuojame, demontuojame mūsų konstrukciją ir sumontuojame ją vėl po sutarto laiko“, – paaiškino pašnekovas.

Kraštiečiai, susidomėję šia paslauga, su stiklinių antkapių gamintojais gali susisiekti telefono nr. +370 670 27474, parašyti laišką el. pašto adresu andrej@stikliniaiantkapiai.lt, taip pat apsilankyti įmonės paskyroje „Facebook“ tinkle – „Antkapiai Glass“.