Kraštiečių nerimo, kad Pelėdnagių seniūnijoje esantis regioninis Zabieliškio sąvartynas bus plečiamas, neišsklaidė ir į Kėdainius atvykusio aplinkos ministro Kęstučio Navicko kalbos. Susitikime su rajono vadovais bei gyventojais K. Navickas pabrėžė, kad Zabieliškio sąvartyno plėtros projektą įgyvendinti norinti viešoji įstaiga „Kauno regiono atliekų tvarkymo centras“ (Kauno RATC) tam turi visas galimybes, o pasipriešinti šiam projektui negali nei ministerija, nei tuo labiau viena Kėdainių rajono savivaldybė. Tad Zabieliškio sąvartyno plėtros projektas gali būti stabdomas tik tuo atveju, jei tam pasipriešins visos Kauno RATC dalininkės – Jonavos, Kaišiadorių, Raseinių, Kėdainių, Kauno rajonų bei Kauno miesto – savivaldybės. Bet sprendžiant šį klausimą didžiausią įtaką turi Kauno miesto savivaldybė, savo rankose turinti net keturis balsus.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

„Supraskite, šiandien visi teisiniai svertai yra Kauno regiono atliekų tvarkymo centro, administruojančio regioninį Zabieliškio sąvartyną, rankose. Nereikia užmiršti ir to, kas yra šios viešosios įstaigos dalininkai. Tai Jonavos, Kaišiadorių, Raseinių, Kėdainių, Kauno rajonų bei Kauno miesto savivaldybės. O pastaroji – Kauno miesto – savivaldybė turi daugiausiai, viso keturis, balsus, kai tuo tarpu Kėdainių rajonas teturi vieną balsą“, – teigė aplinkos ministras.

Tačiau Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius teigė ir toliau darysiantis viską, kad Zabieliškio sąvartyno plėtra nebūtų vykdoma.

„Visų pirma tiek aš, tiek visa Kėdainių rajono savivaldybės administracija jau seniai ieškome teisinių kelių, kaip galėtume sustabdyti sąvartyno plėtrą. Ir tikrai tikiu, kad visi kartu – tiek Kėdainių rajono savivaldybės, tiek visos bendruomenės pastangomis mes galime pasiekti gerą rezultatą“, – pabrėžė Kėdainių rajono meras.

Tuo tarpu aplinkos ministras K. Navickas užsiminė, kad jei Zabieliškio sąvartynas bus plečiamas, arčiausiai jo gyvenantys žmonės turi pilną teisę reikalauti kompensacijų.

Daugiau šia tema skaitykite penktadienio „Kėdainių mugėje“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.