Rinkimų į Seimą šou prasidėjo ir įgauna vis didesnį pagreitį. Ministrai ir aukšti valdininkai vis dažnesni svečiai mūsų rajone. O „besirūpindami“ mūsų krašto gyventojų materialine padėtimi ir gerove tiesiog verčiasi per galvą neva darydami tvarką ir žarstydami pažadus.  

euraiŠtai viename rajono leidinyje pasirodė rašinys apie socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės vizitą Kėdainiuose. Viešnagės mūsų rajone metu ministrė „susirūpino“ per mažais mūsų rajono socialinių darbuotojų atlyginimais, todėl rajono merui Sauliui Grinkevičiui ji „papylė druskos ant žaizdos: vertė kelti atlyginimus“.
Kad įsitikintų, kaip yra iš tiesų, rajono vadovas S. Grinkevičius paprašė savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjos Jūratės Blinstrubaitės atlikti išsamią mūsų socialinių darbuotojų darbo užmokesčio analizę. Šio tyrimo rezultatai tikrai pradžiugintų nerimaujančią ministrę, nes mūsų rajono socialinių darbuotojų atlyginimai viršija šalies vidurkį.
Socialinės globos įstaigų ir organizacijų vadovai, lyginant su kitų savivaldybių, mūsų rajone uždirba šiek tiek mažiau, tačiau socialiniai darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su žmonėmis, uždirba daugiau. Toks specialistas, turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą, pagal nustatytą tarnybinį koeficientą kituose šalies rajonuose gauna 558 eurų vidutinį darbo užmokestį, tuo tarpu Kėdainiuose – 560 eurų. Socialinės priežiūros paslaugas socialinės rizikos šeimoms teikiantys socialiniai darbuotojai taip pat gauna 1,5 euro (atitinkamai Lietuvoje – 545,31 eurų ir Kėdainiuose – 546,7 eurų) didesnį atlyginimą nei šalies vidurkis. Individualios priežiūros personalas mūsų rajone taip pat uždirba daugiau – 399,38 euro nei kolegos kitose savivaldybėse, kur jų darbo užmokestis yra 397,24 euro.
2015–2016 metais socialinės globos įstaigų ir organizacijų vadovų darbo užmokestis didėjo maždaug 65 eurais, tai yra 5,7 procento. Tuo tarpu socialinių darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su klientais, atlyginimai didėjo 87,5 eurais – 15,5 procento. Socialinių darbuotojų, teikiančių socialinės priežiūros paslaugas, – 84 eurais, arba 12,7 proc. Individualios priežiūros personalo – 50 eurų, arba 12,5 proc. Ši statistika rodo, kad mūsų rajono socialinių darbuotojų atlyginimai pastaruoju metu padidėjo.
Peržiūrėjus statistiką nelabai suprantama, kieno atlyginimus siūlo didinti ministrė. Gal socialinių globos įstaigų vadovų, o ne paprastų specialistų? Mat mūsų rajono socia­linės globos įstaigų vadovų darbo užmokestis yra šiek tiek mažesnis nei šalies vidurkis – Kėdainiuose jis siekia apie 883 eurus, o šalyje – 921 eurą.
Tiesa, kur buvo rūpestingoji ministrė po metų pradžioje Saviečių kaime įvykusios tragedijos? Ji žadėjo labai greitai pateikti rekomendacijas ir siūlymus, kaip reikia tobulinti socialinės rūpybos sistemą ir tvarką, dirbant su socialinės rizikos šeimomis. Tada rajono savivaldybė iš ministerijos taip ir nesulaukė jokios konkrečios žadėtos pagalbos ir paramos.
Po šios nelaimės rajono mero S. Grinkevičiaus pavedimu per keletą savaičių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus darbuotojai kartu su tarybos nariais operatyviai parengė naują tvarką darbui su socialinės rizikos šeimomis, vaikų globos sistemos pertvarkos planą ir juos pateikė šių metų vasario mėnesį tvirtinti Tarybai bei ministerijai. Nuo to laiko praėjo beveik aštuoni ilgi mėnesiai, šalyje įvyko kitos panašios skaudžios nelaimės, o ministerija tik liepos viduryje galiausiai patvirtino Bendro darbo su šeimomis tvarkos aprašą, kuris iki galo vis tiek neišsprendžia socialinės rizikos šeimose augančių vaikų problemų.
Tiesa, kaip ir ministerija, panašiai dirba rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės. Mat visą darbą rengiant naują tvarką darbui su socialinės rizikos šeimomis ir ruošiant vaikų globos sistemos pertvarkos planą atliko rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus darbuotojai, kai tuo tarpu Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistės mažai kuo prisidėjo.
Užtat pastaruoju metu rajono žiniasklaidai šio skyriaus darbuotojos labai nuoširdžiai skundžiasi padidėjusiu darbo krūviu dėl to, kad turi atsiliepti į retus Vaiko teisių apsaugos skyriaus pasitikėjimo telefono 1803 skambučius. Nuo gegužės mėnesio, kai pradėjo veikti ši telefono linija, sulaukta tik dviejų tikrų pranešimų ir kelių „pasiklydusių“ skambučių.
Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojos verkšlena dėl to, jog negauna kompensacijų už tai, jog „būna, kad skambina ko nors paklausti – ir skambina po darbo valandų“, „turime miegoti su telefonu pašonėje“, kai čia pat jau viena iš jų patikina – „žmonės nėra labai aktyvūs“.
Beje, nuo šių metų vasario mėnesio šio skyriaus darbuotojos gauna 10 procentų priedą už darbą pavojingomis darbo sąlygomis. Tad gal iš tiesų vaiko teisių apsaugos specialistės nevertos šių papildomų pinigų, nes joms labiau turėtų rūpėti vaiko teisės, o ne skundai ir dejonės…

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Joana

    Šitą straipsnį būtinai reikia patalpinti respublikiniuose laikraščiuose.

    Atsakyti
  2. giliukas

    Tai ka norit paziurekit kas ten tuos rasinius raso. Kuktiene pasiklydus Kedainiuose.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.