Ketvirtadienį, dalis Kėdainių Chemikų ir Respublikos gatvėse esančių namų tapo filmavimo aikštele – čia atvykusi 70 žmonių komanda filmavo mini serialo „Černobylis“ scenas. Tądien kvartalas trumpam nusikėlė į 1986 metų balandį, kuomet Pripetės miestelyje gyvenantys žmonės dar nė neįtarė, kad šalimais esanti Černobylio atominė elektrinė sprogo, o į orą pasklido debesis radioaktyvių medžiagų.

Filmavimo aikštelėje dirbanti komanda kuria serialą amerikiečių kabelinio televizijos kanalo HBO užsakymu. Šis penkių dalių TV filmas pasakos apie 1986-aisiais įvykusią Černobylio atominės elektrinės avariją ir didžiulį darbą, kurį likviduodami avarijos padarinius atliko mokslininkai, gelbėtojai ir paprasti gyventojai. Filme daug svarbių scenų vyksta Pripetės mieste, įkurtame netoli Černobylio atominės elektrinės, kurių filmavimas vyko įvairiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, taip pat ir Kėdainiuose. Mūsų miestas pasirinktas, nes filmo režisieriams patiko, kad daugiabučių namų fasadinės pusės yra be balkonų, kurie, pastaruoju metu, yra įstiklinti plastikinėmis detalėmis.

Visą dieną vykusių filmavimo metu, komanda stengėsi sudaryti kuo mažiau nepatogumų gyventojams, be to, gyrė kėdainiečius, kad jie atsiliepė į prašymus nelaikyti automobilių stovėjimo aikštelėse prie tam tikrų daugiabučių namų.

Plačiau apie filmavimą, nufilmuotas scenas bei gyventojų reakciją skaitykite antradienio „Kėdainių mugės“ numeryje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.