Kol dažnas iš mūsų rytais dar saldžiai miegame, miesto tvarkdariai jau dirba išsijuosę. Viena tokių įmonių, užsiimančių miesto erdvių tvarkymu, yra „Ecoservice projektai“, atsakinga už miesto šaligatvių bei kelkraščių priežiūrą.

Įmonė į savo darbą žiūri atsakingai, mat investuoja į pažangią, mūsų mieste naudojamą techniką, kuri, atstojanti rankų darbą, yra žymiai efektyvesnė.
Dirba 15 darbuotojų
Mindaugas Skurdenis, „Ecoservice projektai“ padalinio Kėdainiuose teritorijų priežiūros meistras teigia, kad jo, kaip ir kitų darbuotojų darbo diena prasideda labai anksti – šeštą valandą ryto.
„Nuo pat ryto pradedame valyti miesto kelkraščius, šaligatvius, dviračių takus, parkų takelius, aikštes ir laiptus – tvarkome tas vietas, kur vaikšto žmonės ir važinėja automobiliai. Vasarą tas vietas šluojame, žiemą – barstome smėlį, specialų mišinį, valome sniegą“, – sakė M. Skurdenis.
Šiuo metu Kėdainių padalinyje dirba daugiau nei 15 darbuotojų – tai šaligatvius prižiūrintys darbuotojai bei vairuotojai.

Investicija – vakuuminis automobilis

„Be to, turime vieną ypatingą mašiną, kurią dažniausiai turi tik didmiesčiai, bet ne mažesni miestai. Tai vakuuminis šlavimo automobilis, kuris šluoja kelkraščius, o visas tas sąšlavas sutraukia į savo vidų. Paprastai kiti miestai tokią techniką nuomojasi, bet neperka. Seniau į Kėdainius toks automobilis atvažiuodavo iš Šiaulių, tačiau šiais metais už įmonės lėšas tokia mašina (tiesa, žymiai mažesnė) buvo nupirkta specialiai Kėdainiams. Ją savo darbe naudojame praktiškai kiekvieną dieną“, – pažymėjo M. Skurdenis.
Turima ir daugiau specializuotos technikos, pavyzdžiui, automatinių šluotų (motoblokų). Jos yra stumiamos žmogaus ir yra naudojamos takų, šaligatvių pakraščių priežiūrai – dažniausiai ten, kur negali privažiuoti vakuuminis automobilis.

 

Naujausia įmonės investicija: vakuuminis šlavimo automobilis, į Kėdainių gatves išriedantis kone kiekvieną dieną.

Kviečia būti pilietiškais

Kasdieniame darbe „Ecoservice projektai“ specialistai daugiausia dėmesio skiria reprezentacinėms miesto vietoms: J. Basanavičiaus, Didžiajai gatvėms, Rinkos aikštei. „Šios vietos turi būti nepriekaištingai švarios“, – pabrėžė M. Skurdenis.
Pasak M. Skurdenio, miestą prižiūrintys bendrovės specialistai visuomet dėkingi jo gyventojams už grįžtamąjį ryšį: „Dėkojame už gaunamus komentarus, jie padeda dar geriau suprasti, kas svarbu miestiesčiams ir taip tobulinti siūlomų paslaugų kokybę. Jeigu pasitaiko klaidų, jas stengiamės visada taisyti – patys esame Kėdainių miesto gyventojai ir norime savo miestą matyti švarų ir gražų. Labai kviečiame įsitraukti ir miestiečius rūpinantis Kėdainių viešosiomis erdvėmis ir kiemais. Pilietiškai sudrausminę metantį šiukšlę ant takelio ar pievos, visi kartu pasieksime tvarkingesnių tokių miesto vietų kaip tunelis prie Žemaitės gatvės ar teritorijos prie mokyklų.”

Konkurse ir vėl dalyvaus

Tiesa, ši įmonė praėjusio žiemos sezono metu iš Kėdainių rajono savivaldybės buvo sulaukusi priekaištų, kad savo prisiimtas pareigas atlieka nekokybiškai. Pasitelkus papildomos technikos ir darbuotojų, viskas buvo išspręsta ir dabar darbai atliekami laiku. Vasaros sezono metu nusiskundimų negauta.
Dabartinė paslaugų sutartis jau eina į pabaigą, todėl šį rudenį Kėdainių rajono savivaldybė organizuos naują konkursą paslaugų pirkimui. Įmonė „Ecoservice projektai“ žada jame būtinai dalyvauti.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.