Meras S. grinkevičius su Kėdainių moterų klubo LIONS moterimis, kurios organizavo labdaros akciją. Surinkti beveik 1000 eurų atiteks proto negalią turinčių namelių gyventojams.

Meras S. Grinkevičius su Kėdainių moterų klubo LIONS moterimis, kurios miesto šventės metu kvietė aukoti. Surinkti beveik 1000 eurų atiteks proto negalią turinčių namelių gyventojams.

Antroji Kėdainių miesto šventės diena taip pat buvo turininga ir įdomi bei gausi įvairių renginių. Net ir ryte prapliupęs lietus bei apsiniaukęs dangus nė kiek nesumažino šventiškos ir pakilios nuotaikos. Šeštadienį senamiestis ūžė nuo miestelėnų gausos bei įvairių renginių.

Jau nuo 7 val. ryto Senosios Rinkos aikštėje bei senamiesčio gatvelėse vyko prekymetis – tautodailininkų bei ūkininkų mugė, o Didžiojoje gatvėje – Blusų turgus.

Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje buvo aukotos šv. Mišios už Kėdainių miestą ir jo žmones. Visai šalia bažnyčios VšĮ. „Laiptai į viltį“ kiemelyje atsidarė geros nuotaikos kiemas, kuriame buvo galima susipažinti su senaisiais amatais bei pabandyti patiems pasigaminti unikalų rankdarbį. Čia pat buvo pinama ir spalvinga festivalio juosta.

Gabrielė rodo savo pačios šiaudų sukurtus darbelius.

Gabrielė rodo savo pačios šiaudų sukurtus darbelius.

Didžiojoje gatvėje vyko ir respublikinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Kleketynė“. Nuotaikingai dainavo bei smagiai šoko daugybė jaunimo!

Šeštadienį sporto aikštėse vyko sporto varžybos – varžėsi futbolininkai bei krepšininkai.

Knypavos Rinkos aikštėje buvo galima susipažinti su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų ginkluote bei amunicija, rinkoje su kėdainiečiais bendravo bei savo veiklą pristatė policijos pareigūnai. Čia pat vyko ir parodomoji šunų dresavimo mokyklos programa.

Rimas (dešinėje) iš medžio išdrožtą Boguslavo Radvilos ausį aukcione nusipirko už 21 eurą. "Daugelyje šio Radvilos portretų  jo kairė ausis buvo slepiama po plaukais ar peruku, mat ji buvo trimis kardo kirčiais sužalota. Tačiau man pavyko rasti portretą,kurioje ausis matoma.  Nusprendžiau,kad po šitiek laiko reikia tą ausį parodyti", - pasakojo kūrinio autorius F. Paulauskas (kairėje)

Rimas (dešinėje) iš medžio išdrožtą Boguslavo Radvilos ausį aukcione nusipirko už 21 eurą. „Daugelyje šio Radvilos portretų jo kairė ausis buvo slepiama po plaukais ar peruku, mat ji buvo trimis kardo kirčiais sužalota. Tačiau man pavyko rasti portretą,kurioje ausis matoma. Nusprendžiau,kad po šitiek laiko reikia tą ausį parodyti“, – pasakojo kūrinio autorius F. Paulauskas (kairėje)

Vėliau renginiai persikėlė į Evangelikų reformatų bažnyčią. Čia prof. dr. Raimonda bei Aivas Ragauskai skaitė paskaitą apie Radvilų našlaičius bei to laikotarpio gyvenseną.

Vėliau vyko kerintis Dariaus Stabinsko bei Alinos Rotarus koncertas „XVI-XVII a. LDK muzikiniai paminklai“. Koncertas uždarė antrąjį festivalį RADVILIADA 2016. O aukciono metu už 21 eurą buvo parduota medinė frožtą Boguslavo Radvilos ausis. Lėšos atiteko Klubo LIONS vykdytai labdaros akcijai.

Galiausiai, vakare, klasikinės muzikos gerbėjai rinkosi į Kėdainių areną, kuriame vyko vakaro koncertas su Kauno miesto simfoniniu orkestru bei solistais Ona Kolobovaite bei Andriumi Apšega. Miesto parke koncertavo roko grupė „Garbanotas bosistas“.

Vakare į dangų kilo ir miestą sveikino oro balionai, o vėlų vakarą dangų nušvietė fejerverkas.

Akimirkos iš antrosios miesto šventės dienos – fotogalerijoje.

Previous Image
Next Image

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.