Kėdainių miesto parke aidėjo ne tik vaikiškas klegesys, bet ir ugniagesių automobilių sirenos – jame mokiniams buvo surengtos mokomosios sportinės varžybos, kuriose galėta įsitikinti, koks sudėtingas, o kartu ir įdomus gelbėtojų darbas. 

Ugniagesiai mokė greitai apsirengti specialią jų uniformą.

Ugniagesiai mokė greitai apsirengti specialią jų uniformą.

„Jau ketvirtus metus rajono šeštų–aštuntų klasių moksleiviams organizuojame prevencinę akciją „Būk saugus gamtoje“. Anksčiau demonstruodavome gelbėtojų techniką, o šįmet nutarėme ir pasivaržyti“, – sakė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė.
Per vieną šių varžytuvių rungčių moksleiviai turėjo kuo greičiau apsivilkti ugniagesių uniformą ir bėgte įveikti įkalnę.
Antroji rungtis – estafetės. Komandos turėjo ištempti priešgaisrinę žarną ir srove iš jos užgesinti ,,gaisrą“.
Šie prevenciniai renginiai neatsitiktinai organizuojami vasaros pradžioje. Pasibaigus mokslo metams, mokiniai pabyra į upių, ežerų pakrantes, leidžia laiką gamtoje, todėl itin svarbu juos supažindinti su saugaus elgesio joje taisyklėmis.
Su tomis taisyklėmis moksleivius supažindino renginyje dalyvavęs Kėdainių miškų urėdijos vyr. miškininkas Kazys Vutencas.
„Sausai perteikiamos žinios ilgam neįstringa, todėl sugalvojome šias varžybas. Mokiniai jose gali bandyti pabūti ugniagesiais, o kartu ir įsisąmoninti, ką reikia daryti, kad būtum saugus“, – sakė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Virginijus Stogevičius.
Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad tarp šeštokų geriausiai pasirodė šėtiškiai.
Antroji vieta teko Truskavos pagrindinės, o trečioji – „Aušros“ sporto ir sveikatinimo mokyklų atstovams.
Tarp rajono aštuntųjų klasių geriausiai pasirodė truskaviškiai, antrieji liko „Ryto“ pagrindinės, o tretieji – „Aušros“ sporto ir sveikatinimo mokyklų atstovai.
Medaliais, taurėmis, padėkos raštais ir kitokiais prizais buvo apdovanoti visi varžybų dalyviai.
Vilčių ateičiai teikiantis paguodos prizas šįkart teko Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos auklėtiniams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.