Gegučių parkas turėtų tapti meninių instaliacijų vieta – jame mokyklų mokiniai rengs menines instaliacijas laiko tema, teatralizuotus pristatymus.

Šiais metais Kėdainių miestas 645-ąjį gimtadienį švęs pasibaigus vasarai, rugsėjo 8–9 dienomis. Šventės data į rudens pradžią perkelta tikintis sulaukti kuo daugiau po atostogų sugrįžusių vasarotojų, ypač – moksleivių. 

Pagrindiniai dalyviai – kėdainiečiai

„Miesto gimtadienis – tai šventė, skirta miestelėnams, dideliems ir mažiems. Tad ir jos pagrindiniai dalyviai turi būti kėdainiečiai, – sako savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius. – Pastarųjų metų patirtis rodo, kad šventei skiriamos didelės savivaldybės biudžeto lėšos, tačiau pagrindiniai šventės dalyviai – Kėdainių krašto gyventojai – rugpjūtį dažniausiai atostogauja, būna išvykę. Tad perkeliant šventės datą norima įtraukti daugiau gyventojų, suaktyvinti mūsų bendruomenę.“

Be to, jau ne pirmus metus miesto šventė vyksta lygiagrečiai su kultūros istorijos festivaliu „Radviliada“.
„Norėtųsi, kad kuo daugiau vaikų ir jaunimo, bendrojo lavinimo mokyklų mokinių dalyvautų „Radviliados“ renginiuose, edukacinėse programose, kuo daugiau pamatytų ir sužinotų“, ­– pabrėžė J. Lukoševičius.

Šventės organizatoriai mano, kad mokslo metų pradžia – tinkamas laikas į miesto gimtadienį pakviesti kuo daugiau vaikų ir jaunimo. J. Lukoševičius sako su mokyklų vadovais jau aptaręs galimybę pirmąją mokslo metų savaitę skirti daugiau dėmesio įvairioms edukacinėms veikloms, išvykoms, ekskursijoms po Kėdainių senamiestį, Krašto muziejų ir kitas erdves, kad kuo daugiau jaunimo susidomėtų turtinga mūsų miesto 645 metų gyvavimo istorija.

Programoje – tradicijos ir naujovės

Šventės organizatoriai ir rengėjai jau paruošė preliminarią programą, kurioje vyrauja tradiciniai ir kėdainiečių pamėgti renginiai, tačiau netrūksta ir naujų idėjų. Po metų pertraukos į miesto šventę grįžta savivaldybės užsienio partnerių delegacijos su meno kolektyvais. Atgaivinama dar viena graži tradicija – rugsėjo 8 dieną 17 val. miesto rotušėje vėl vyks iškilminga Kėdainių krašto garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija.

Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius tikisi, kad perkėlus miesto šventės datą į pirmąją rugsėjo savaitę joje dalyvaus dar daugiau kėdainiečių, ypač moksleivių.

Miestas pradės švęsti gimtadienį rugsėjo 8 dieną. 15 val. Daugiakultūriame centre vyks profesoriaus Juozo Galkaus edukacinė paskaita ir tapybos parodos „Radviliada“ atidarymas. Taip pat bus atidarytas dailės mokyklos pleneras ir senųjų amatų dirbtuvės.

Valanda vėliau evangelikų reformatų bažnyčioje rengiama diskusija reformacijos Lietuvoje tema, o 18 val. Šv. Jurgio bažnyčioje bus atliekama Broniaus Kutavičiaus oratorija „Paskutinės pagonių apeigos“. Po valandos abipus Nevėžio upės ir pėsčiųjų tilto miestelėnų ir svečių laukia įdomus reginys – čia rengiama meninė akcija žemaičių ir Kėdainių krikšto tema.

Vakare Didžiosios Rinkos aikštėje miestui muzikinius sveikinimus siųs užsienio partnerių delegacijų ir mūsų rajono mokyklų mokinių meno kolektyvai. Devintą vakaro čia bus dalinamos vaišės miestelėnams, linksmins kantri muzikos grupė „Karčema“, o svečiai iš Lenkijos Brodnicos miesto pademonstruos ugnies šou programą.

Nuo giesmių iki alternatyviosios muzikos

Rugsėjo 9-osios, šeštadienio, rytas prasidės tradiciniu prekymečiu senamiestyje. 10 val. Šv. Juozapo bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už Kėdainių miestą ir jo žmones, vyks pažintinės ekskursijos po senamiestį, Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų ginkluotės ir amunicijos paroda.

Daug dėmesio skiriama viduramžių muzikai ir šokiams. Šviesiojoje gimnazijoje vyks paskaita ir mokymai šiomis temomis, o evangelikų reformatų bažnyčia pakvies į muzikinę kelionę po XVI–XVII a. Vokietijos, Prūsijos ir Mažosios Lietuvos reformatų bažnyčias, vėliau bus pristatytas miesto jaunųjų muzikantų ir šokėjų projektas, vyks viduramžių šokių ir muzikos grupių koncertas.
Ne mažiau skambios bus ir miesto aikštės – jose gros pučiamųjų instrumentų orkestrai, užsienio partnerių meno kolektyvai.

„Gegučių parkas turėtų tapti meninių instaliacijų vieta – jame mokyklų mokiniai rengs menines instaliacijas laiko tema, teatralizuotus pristatymus“, –­ pasakojo J. Lukoševičius.

Šventė baigsis šeštadienio vakarą tradiciniais renginiais: Kėdainių arenoje 19 val. miestelėnus ir svečius sveikins rajono vadovai, koncertuos dainininkas Mantas Jankavičius su grupe, vyks lazerių šou. O Didžiosios Rinkos aikštėje 21 val. kėdainiečiai galės gėrėtis fejerverkais ir linksmintis su grupe „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Šventės dienomis vyks ir tradiciniai sporto renginiai, kurių programa dar ruošiama.
„Prieš metus buvo atlikta gyventojų apklausa, kuri parodė, kad nemaža dalis kėdainiečių pritaria šventės datos perkėlimui. Tad telieka tikėtis gero oro ir aktyvaus miestiečių dalyvavimo“, – tikisi J. Lukoševičius.
Kėdainių miesto šventę organizuoja rajono savivaldybė, rengia Kultūros centras.

Panašios naujienos