Kėdainių rajono savivaldybės iniciatyva tankiai gyvenamuose miesto mikrorajonuose, rūpinantis gyventojų, o ypač vaikų ir jaunimo, saugumu tamsiuoju paros metu, papildomai buvo apšviestos trys pėsčiųjų perėjos.

Kėdainietis Juozas jaučiasi daug saugesnis, kai tamsiuoju paros metu perėjos yra ryškiai apšviestos.

Kėdainietis Juozas jaučiasi daug saugesnis, kai tamsiuoju paros metu perėjos yra ryškiai apšviestos.

Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus vyresniojo specialisto Audriaus Zubavičiaus teigimu, intensyvaus eismo Gegučių, Liaudies ir Respublikos gatvėse esančiose pėsčiųjų perėjose buvo sumontuoti modernūs LED šviestuvai.
Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius pasidžiaugė, kad daugiausiai gyventojų turinčiuose miesto kvartaluose ir judriose gatvėse, per kurias į pamokas kasryt ir pavakare namo skuba Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ ir „Ryto“ progimnazijų bei „Atžalyno“ gimnazijos mokiniai, įrengtas modernus perėjų apšvietimas.
„Žmonių, o ypač vaikų ir jaunimo, saugumas mums yra vienas svarbiausių dalykų, todėl miesto gatvių ir kiemų bei miestelių apšvietimas – prioritetinė sritis, kuriai tikrai skirsime pakankamai lėšų. Ir toliau mūsų komanda bei specialistai dirba ir dirbs, kad užtikrintų eismo ir žmonių saugumą keliuose ir gatvėse. Šiuo metu taip pat tariamės dėl gatvių žibintų, kurie turi atitikti šių dienų keliamus reikalavimus – taupyti energiją ir užtikrinti pakankamą apšvietimą, keitimą. Juk turime gyventi kaip civilizuotų šalių gyventojai“, – sakė S. Grinkevičius.
Rajono savivaldybės iniciatyva trijų pėsčiųjų perėjų apšvietimo įrengimas Gegučių, Liaudies ir Respublikos gatvėse kainavo apie 10 640 eurų. Darbai finansuoti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos saugaus eismo užtikrinimui skirtų lėšų.

Rajono savivaldybės iniciatyva trijų pėsčiųjų perėjų apšvietimo įrengimas Gegučių, Liaudies ir Respublikos gatvėse kainavo apie 10 640 eurų.

Rajono savivaldybės iniciatyva trijų pėsčiųjų perėjų apšvietimo įrengimas Gegučių, Liaudies ir Respublikos gatvėse kainavo apie 10 640 eurų.

Dar dvi regioniniams keliams priklausančios pačios judriausios J. Basanavičiaus gatvės perėjas apšvietė VĮ „Kauno regiono keliai“ Kėdainių kelių tarnyba. Kėdainių mieste gatvių ir perėjų apšvietimas automatiškai įjungiamas priklausomai nuo tamsiojo paros meto. Visą naktį būna apšviestos Didžioji, J. Basanavičiaus, Šėtos ir Žemaitės gatvės, likusios – iki 24 val. Ryte apšvietimas įjungiamas 5.30 val.
Gatvių apšvietimu džiaugiasi ir gyventojai.
Štai kėdainietis Juozas džiaugiasi tamsiuoju paros metu ryškiai apšviestomis perėjomis: „Daug važinėju automobiliu, taip pat daug vaikštau pėsčiomis, todėl puikiai žinau, kad anksčiau pėsčiųjų perėjos buvo prastai apšviestos. Sutemus vairuojant sunku būdavo pamatyti pėsčiuosius, o ir per perėją eidamas nežinodavau ar visada mane pamatys vairuotojas. Dabar jaučiuosi žymiai saugiau.“
Dviejų vaikų mama Jolita: „Mano vaikai lanko „Ryto“ progimnaziją, į kurią eidami rytais turi dukart pereiti judrias Liaudies ir Gegučių gatves. Dažnai vaikus palydžiu pati, todėl iškart pamačiau skirtumą tarp anksčiau buvusių tamsių pėsčiųjų perėjų ir dabar puikiai apšviestų. Tiek aš, tiek vaikai dabar jaučiamės nepalyginamai saugiau, nes vairuotojai iš toli mato apšviestas perėjas.“
Kėdainių rajono savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.