Gruodžio 3-ąją Didžiosios rinkos aikštėje pastatyta pagrindinė Kėdainių miesto eglė. Ji į senamiestį atkeliavo iš A. Mickevičiaus gatvės. 

Šešiasdešimtmetė eglė į Didžiąją rinką atvežta iš A. Mickevičiaus gatvės.

Šešiasdešimtmetė eglė į Didžiąją rinką atvežta iš A. Mickevičiaus gatvės.

Maždaug 12 metrų šešiasdešimtmetę sidabrinę eglę miestui padovanojo Zita ir Rimas Kauniečiai.
Prieš devynerius metus buvo norinčiųjų eglę iš Kauniečių nupirkti, bet tada jie dar džiaugėsi vešliu medžiu ir patys jį puošdavo sulaukę šv. Kalėdų.
„Prieš dešimt metų nusipirkome šią sodybą ir džiaugėmės, kad kieme auga graži eglė. Kasmet ją puošdavome girliandomis, tačiau prieš porą metų suvokėme, kad medis tapo pavojingu. Ypač išsigandome, kai per vieną vėtrą panašios eglės nuvirto kaimynų kiemuose. Mūsiškė eglė irgi pradėjo kelti pavojų. Kaskart, pakilus smarkesniam vėjui, vis stebėdavome, ar eglė dar nevirsta. Todėl nutarėme savo gražuolę kam nors padovanoti. Smagu, kad ją pasirinko miesto seniūnas ir papuoš per šiųmetes didžiąsias šventes. Atiduoti medį kažkam, kad jį supjaustytų gabalais ir šakomis pridengtų rožynus, būtų buvę skaudžiau. Dabar eglė labai gražiai užbaigs savo gyvenimą“, – atsisveikindamas su žaliaskare sakė R. Kaunietis.
Miesto Seniūnas Alvydas Kleiva sakė, kad Kauniečių eglę galiausiai pasirinko miestui puošti maždaug prieš mėnesį. „Buvome beveik nutarę eglę į Didžiąją Rinką atvežti iš Šermukšnių gatvės. Turėjome siūlymų iš Josvainių, Krakių, Surviliškio. Ten augančias egles dar paprašėme metus kitus paauginti, kad jomis galėtume miestą papuošti ateityje“, – sakė A. Kleiva. Seniūno teigimu, šįmet eglė bus puošiama kiek kitaip negu ankstesniais metais. Jos puošybai skirta arti 10 tūkstančių litų. „Šįmet miesto, o kartu ir eglės puošyboje vyraus balta spalva. Eglę puošime lengvomis dekoracijomis. Staigmenų numatyta ir kitose senamiesčio vietose, ypač įdomiai turėtų atrodyti Knypavos aikštė“, – miesto puošimą kiek apibūdino seniūnas.
Švenčių maratono startas bus duotas eglutės įžiebimo šventėje „Tuk tuk Kalėdos“, kuri vyks gruodžio 13 dieną 17 valandą.

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Vida

    Man patinka, kad Kedainius kasmet papuosia naturalios egles – ne kazkokios butaforijos kaip Kaune ar Vilniuje.

    Atsakyti
  2. Jurate

    O gal tuos kedainiecius, kuriu isaugintos egles per Kaledas ir Naujuosius papupsia miesta, butu galima kaip nors iamzinti? Juk medziui uzauginti reikia ne vienos desimties metu. Galima, pavyzdziui, pagaminti ir per sventes eksponuoti stenda su pavardemis bei metais, kada tokia dovana buvo miestui buvo iteikta ar kazka panasaus. Gal net pavyktu surinkti tu egliu nuotrauku galerija?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.