„Esame netradicinis miestelis. Kartais pajuokaujame, kad turime vieną parapiją, bet priklausome trims rajonams. Juk Pagiriai įsikūrę Kėdainių, Ukmergės ir Panevėžio sankirtoje“, – sakė miestelio patriotas Juozas Lingė.

Bendruomenės pirmininkė Daiva Noreikienė dėkinga ją palaikančiai komandai.

Bendruomenės pirmininkė Daiva Noreikienė dėkinga ją palaikančiai komandai.

Šio nuo Kėdainių net 35 kilometrus nutolusio kaimo žmonės nelinkę nei skųstis, nei guostis, o atvykusiems svečiams skuba pasigirti gražiais darbais.

Privilegijų neturi
Susitikę su kitų kaimų gyventojais pagiriečiai neretai sulaukia pašaipių kritikos strėlių – esą jiems gyvenimas turi būti daug lengvesnis, nes šiame kaime gyvena rajono meras, tad privilegijos krenta tarsi mana iš dangaus.
„Deja, jokių malonių ar lengvatų mes nesulaukiame. Atvirkščiai, gyvename tarsi po padidinamuoju stiklu. Visų akys daug skvarbiau stebi mūsų gyvenimą. O gyvename kaip visi: vasarą važinėjame duobėtais keliais, žiemą laukiame, kad bičiuliai ūkininkai sniegus nuvalytų. Savo gerovę kuriamės patys, nelaukdami niekieno malonių“, – sakė pagirių bendruomenės pirmininkė Daiva Noreikienė.

Juozas Lingė ir Zofija Kubiliūnienė didžiuojasi esą pagiriečiai ir negaili jėgų, kad miestelis gražėtų.

Juozas Lingė ir Zofija Kubiliūnienė didžiuojasi esą pagiriečiai ir negaili jėgų, kad miestelis gražėtų.

Džiaugiasi gerais bičiuliais
Pagirių bendruomenė šįmet minės pirmąjį veiklos jubiliejų – kartu su miestelio švente rugpjūčio 17-ąją bus švenčiamas bendruomenės dešimtmetis.
„Gera dirbti, kai turi puikią palaikymo komandą. Turime dvi seniūnaitijas, kurių viena vienija miestelio žmones, kita – aplinkinių kaimų. Mūsų bendruomenėje – 89 nariai, o iš viso miestelyje ir jo prieigose skaičiuojame apie pusę tūkstančio gyventojų. Labai smagu, kad turime puikių bičiulių, kurie paremia ir mūsų projektus, ir gyvenimą padeda pagražinti. Pagiriečiai geru žodžiu mini ūkininkus Remigijų ir Martyną Gružus, kaimyną Okainių žemės ūkio bendrovės vadovą Vilių Samuolį. Mums pasisekė, kad ūkininkai, kurie dirba mūsų miestelio krašto žemėse, neatsisako padėti Pagirių žmonėms“, – sakė Daiva Noreikienė.

Pagiriečiai vieninteliai rajone išsaugojo pirtį.

Pagiriečiai vieninteliai rajone išsaugojo pirtį.

Išsaugojo senąją pirtį
Paklaustas, kuo Pagiriai išsiskiria iš kitų atokių rajono kaimų, ne vienas jo gyventojas kiek pamąstęs konstatuoja, jog jų miestelis vienintelis rajone per įvairius pastarųjų metų pokyčius sugebėjo išsaugoti kaimo pirtį. „Ta mūsų pirtelė iš išorės paremontuota, bet viduje šaukte šaukiasi meistrų rankų. Reikia tvarkyti elektros instaliaciją, vandentiekį. Po truputį ją padailiname ir skubame pertis. Pirtį kuriame kas antrą šeštadienį ir į ją ateina apie trisdešimt žmonių, kuriems norisi ne tik išsiprausti, bet ir pabendrauti, išsikalbėti, naujienų išgirsti“, – pasakojo Pagirių pirtininkė Zofija Kubiliūnienė.
Be pirties, pagiriečiai turi medicinos punktą, bibliotekos filialą, kultūros ir pradinės mokyklos skyrių. „Net kleboną savo turime, tik jis galėtų kiek aktyvesnis būti. Su baltu pavydu klausomės, kaip kitų parapijų dvasiniai vadovai bendrauja su savais žmonėmis: ir su senais, ir su jaunimu kalbą randa. O mūsų klebonas gana santūrus: ko paprašome, sulaukiame, tik iš jo iniciatyvos pasigendame“, – viena per kitą kalbėjo Pagirių moterys.

Miestelio simbolis – varpinė – atnaujinama gavus Europos Sąjungos lėšų.

Miestelio simbolis – varpinė – atnaujinama gavus Europos Sąjungos lėšų.

Stebina svariais darbais
Pervažiavus per Pagirius atrodo, jog miestelyje net akmuo kruta: tai vienur, tai kitur matosi įvairūs atliekami darbai. „Pagal didįjį projektą iš Europos Sąjungos lėšų nutarėme sutvarkyti senąją miestelio varpinę. Rajono valdžia savo ruožtu buvusioje kontoroje kuria daugiafunkcinį centrą. O veiklūs kaimo žmmonės, suburti mūsų patrioto Juozo Lingės, ėmėsi tvarkyti miestelio tvenkinį. Jis buvo tapęs kaimo šašu: apaugęs, padumblavęs, tikrai ne puošė, o darkė vaizdą. Susėdome kartą ir nutarėme, kad reikia imtis tvarkyti parką su visu tvenkiniu. Juozo paskatinti pagiriečiai ir jų bičiuliai rado lėšų ir vaizdas keičiasi tiesiog akyse. Kitąmet per Jonines, matyt, jau rinksimės sutvarkytame parke, o merginos tvenkinyje galės plukdyti vainikėlius“, – svariausius darbus vardijo bendruomenės pirmininkė.

Veiklos pakanka visiems
Pasak pagiriečių, veiklos jų miestelyje pakanka visiems. „Kas nori, tikrai randa kur laiką praleisti. Turime ir saviveiklos, ir liaudies tradicijų puoselėtojų, ir šiuolaikinio meno gerbėjų. Daug dėmesio skiriame vaikams, nes jų kaime tikrai nemažai. Nors kaime yra keletas ištuštėjusių trobų, tačiau į jas sugrįžtantys pagiriečiai nepaliauja stebėtis, kad kaimas keičiasi į gera: projektas gena projektą, vienos veiklos keičia kitas. Esame veiklūs ir darbštūs, nebijantys jokių iššūkių. Gyvename sau ir tai darome su meile“, – sakė aktyvi Pagirių bendruomenės narė Vanda Poderienė.

Vaikų Pagiriuose netrūksta, tad suaugusieji nuolat prigalvoja jiems įvairių užsiėmimų.

Vaikų Pagiriuose netrūksta, tad suaugusieji nuolat prigalvoja jiems įvairių užsiėmimų.

About The Author

Related Posts

2 Responses

 1. jEsus mArija

  Šiaip užskaitau, pagiriečiai, BET: nebūtinai „stumti“ ant klebono ir rašyti. Juk Pagirių klebonas – irgi žmogus, – galima prieiti ir pasikalbėti. Va…
  Esu rašęs prieš 5 metus, kad Pagiriai atgis (2026 m.) – tad – pradėkite ruoštis. Beje: klebono, – to paties – stipriai, labai, reikės…

  Atsakyti
 2. nesvarbu

  meras nuo kapiniu iki sankryzos iki namu susitvarke kelia kad nelauzytu savo masinos.jis tik savim rupinasi

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.