Scenoje koncertuoja grupė „GreDa“.

Praėjusį šiltą ir saulėtą savaitgalį Šėtos miestelyje buvo juntama pakili ir džiaugsminga nuotaika. Mat net dvi dienas šėtiškiai ir miesto svečiai šventė savo 655 metų jubiliejų. Taigi, miestelis senesnis nei Kėdainiai! Retas kuris kitas Lietuvos miestas savo gimtadienį švenčia net dvi dienas, tačiau turtinga istorija ir iškiliais žmonėmis pasigirti galinti Šėta šurmuliavo visą savaitgalį.

Ta proga į Šėtą atvyko ir daug buvusių kraštiečių, ir daug garbių svečių, kurie visi kartu kūrė gimtadienio nuotaiką.

„Mes dar kartą matome, kad kai yra stipri miestelio bendruomenė, galime be galo daug kartu nuveikti. Belieka tik kartu pasidžiaugti ir visus gyventojus pasveikinti su gražiu jubiliejiniu, juk tai – vienas seniausių miestelių mūsų rajone! Tad ta proga linkiu miesteliui ilgai gyvuoti ir toliau išlaikyti bendruomeniškumą“, – sakė į šventę atvykęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Šėtiškius nuoširdžiai pasveikino ir arkivyskupas Sigitas Tamkevičius.

„Juk paprasti žmonės – didžiausias mūsų turtas. Branginkime ir vertinkime tai, ką turime“, – linkėjo Šėtoje Šv. Mišias laikęs ir jaunuoliams sutvirtinimo sakramentą suteikęs arkivyskupas.

Atidaryta nauja poilsio erdvė

Vienu gimtadienio šventės akcentu tapo naujos poilsio erdvės – Šėtos bendruomenės parko – atidarymas, kuriame galės laiką leisti tiek jaunimas, tiek ir vyresni Šėtos miestelio gyventojai. „Parkas yra atviras visiems“ , – šypsojosi Šėtos bendruomenės pirmininkė Neringa Saudargienė.

Šėtoje buvo atidaryta nauja poilsio erdvė – Šėtos bendruomenės parkas.

Bendruomenės parkas įkurtas kone pačioje miestelio širdyje, prie pat Šėtos gimnazijos pastato. „Įgyvendinti keli projektai, o gavę finansavimą padarėme takelius, pastatėme suoliukus, lauko treniruoklius. Žmonėms tai puiki vieta susiburti, pailsėti, pasportuoti, pakvėpuoti grynu oru, susitikti ir aptarti įvairius klausimus. Tikime, kad čia galės vykti ir mokinių darbų parodos, galės vykti koncertai – juk mes turime tiek daug gabaus jaunimo, kurie ir groja, ir šoka, ir dainuoja!“, – apie naująją miestelio poilsio oazę pasakojo bendruomenės pirmininkė. Gimtadienio proga parke buvo pasodintas miestelio simbolis – rojaus obelis.

„Medelį pasodinome su viltimi, kad obelis taps mūsų parko akcentu, ji augs ir džiugins mus savo vaisiais“, – teigė miestelio bendruomenės pirmininkė N. Saudargienė.

Šventė net dvi dienas

Vienas seniausių Kėdainių rajono miestelių jubiliejaus šventę minėjo dvi dienas. Šeštadienis, pirmoji šventės diena, buvo skirtas sportui. Visi norintys galėjo varžytis įvairiose sporto rungtyse: tinklinio, krepšinio, virvės traukimo. Taip pat savo jėgas galėjo išbandyti jau tradicija tapusiame bėgime „Šėta–655“, kurį organizavo ilgų nuotolių bėgikas Aurimas Skinulis.

Šis bėgimas taip pat buvo ir Lietuvos bėgimo taurės 7-asis etapas. Dalyviai varžėsi įvairaus ilgumo bėgimo trasose, kurios driekėsi miestelio gatvėmis: 300 m, 2 000 m bei pagrindinėje 10 000 m trasoje.

Kėdainietis J. Stankevičius (juodais marškinėliais) bėgime buvo pirmas! („Lietuvos bėgimo taurė“ nuotr.).

Pastarojoje nepralenkiamas buvo kėdainietis Jonas Stankevičius, trasą įveikęs greičiausiai – per 33 minutes 49 sekundes. „Šėtos miestelio bėgimas tikrai turi savo šarmą ir žavesį, dalyvavau pernai metais, patiko, tad grįžau ir šiemet. Šiek tiek juokaujant, grįžau dar ir dėl to, kad žmona išgirdusi apie mano ambicijas bėgime, prieš lygiai metus pajuokavo – “pirmiausia, laimėk Šėtos bėgimą“… Taip ir padariau, tad ši pergalė man labai brangi. Trasą vertinu puikiai, greita, tiksli, niekur nepaklysi. Bėgikai skundėsi, kad karštis kiek trukdė bėgti, bet ypatingo sunkumo nepajutau, nes turbūt labai norėjau laimėti. Nuo pat starto tiesiog bėgau savu tempu ir didžiausiais darbas buvo jį išlaikyti ir išbūti susikoncentravusiam tik į bėgimą . Bėgime turiu didelių ambicijų, bet stengiuosi išsikelti realius tikslus ir tobulėti žingsnis po žingsnio“, – po finišo svetainei Lietuvosbegimotaure.lt sakė nugalėtojas.

Bėgime dalyvavo ne tik kraštiečiai, bet ir pajėgiausi visos šalies bėgikai – iš viso jų registravosi beveik 200. Treti metai iš eilės Šėtos bėgimas įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės etapus.

Antroji diena buvo skirta kultūriniams renginiams. Šėtiškiams ir miesto svečiams koncertavo vaikų popchorai, folkloro ansambliai, vėliau koncertavo Romas Dambrauskas. Vakarop Šėtos kultūros centro didžiojoje salėje vyko respublikinė kapelų šventė „Subatos vakarėly“, į kurį susirinko labai daug žiūrovų. Renginį vedė visiems puikiai pažįstama Loreta Sungailienė.

Kokia Šėtos bendruomenė yra šiandien?

Kokia Šėta yra šiandien? 

Šiandien Šėta – bendruomeniškas, savo istoriją puoselėjantis miestelis, prisimenantis tiek iškilias šiame krašte augusias asmenybes, tiek gerbiantis kiekvieną čia gyvenantį žmogų. Savu miesteliu džiaugėsi ir jo gyventojai. Čia užaugę, o dabar, sukūrę šeimas, ir toliau kuriantys savo gerovę.

„Labai džiaugiamės, kad į miestelio šventę atvyko daug svečių – šiandien mūsų miestelis šurmuliuoja, yra judrus. Šėtoje gyventi yra gera – pati esu baigusi Šėtos mokyklą, mano vyras yra kilęs iš Šėtos. Šėtos į didmiestį tikrai nekeisčiau“, – šypsojosi Eglė Mecelienė, Šėtos kultūros centro direktorė.

Nors bendruomenė ir nėra didelė, tačiau suburti žmonės yra aktyvūs, norintys keisti miestelio veidą. „Turime ir jaunų, ir garbaus amžiaus žmonių, kurie jungiasi į įvairias veiklas. Kartu su Šėtos kultūros centru organizuojame šventes, renginius. Miesteliui palinkėčiau toliau gyvuoti, toliau pritraukti energingus, entuziastingus žmones bei suburti tuos, kurie dar ieško savo kelio“, – gimtajam miesteliui linkėjo bendruomenės pirmininkė N. Saudargienė.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.