Pagrindinėje miesto gatvėje šiuo metu įrengiamos naujos vaizdo stebėjimo kameros, kurios padidins saugumą. Pasak rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio, vaizdo stebėjimo kameros bus statomos ir kitose miesto gatvėse.

„Daugiau kaip prieš dešimtmetį įrengtos vaizdo stebėjimo kameros yra technologiškai pasenusios, tad jos bus nukabinamos ir keičiamos naujomis. Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšomis, o jo vertė – 320 tūkstančių eurų“, – informavo savivaldybės administracijos direktorius.
Įvykus viešiesiems pirkimams, kamerų įrengimo ir priežiūros paslaugą pavyko įsigyti pigiau – už maždaug 308 tūkstančius eurų.

Nauji J. Basanavičiaus gatvės šaligatviai kai kuriose vietose ardomi ne šiaip sau – čia bus įrengtos naujos vaizdo stebėjimo kameros.

Darbus atlieka bendrovė „Telia“. Miestelėnams sunerimus, kad kai kuriose J. Basanavičiaus gatvės vietose ardomi neseniai sutvarkyti šaligatviai, O. Kačiulis nuramino, kad bendrovė, nutiesusi komunikacijas ir ant naujai statomų stulpų įrengusi kameras, šaligatvius visiškai sutvarkys.
„Tai priemonė, skirta didinti gyventojų saugumą, – pabrėžė administracijos vadovas. – Kamerų bus dvigubai daugiau nei dabar, jos fiksuos ryškų vaizdą 360 laipsnių kampu. Stebint gatves ir šaligatvius, bus galima nustatyti pažeidimus, išaiškinti įvykius.“

Naujosios vaizdo stebėjimo kameros taip pat turės galimybę matyti greitį, tad padės fiksuoti greičio ribojimo pažeidimus.

Numatoma, kad įranga pradės veikti iki mokslo metų pradžios – rugsėjo 1-osios. Perduodami vaizdai monitoriuose bus stebimi seniūnijoje, kaip ir šiuo metu.
Iš viso bus įrengta 11 vaizdo stebėjimo taškų. Baigus pirmąjį etapą J. Basanavičiaus gatvėje, darbai persikels į kitas miesto vietas: S. Jaugelio-Telegos, Senąją, Tilto, J. Lukšio, Šėtos ir kitas gatves.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.