Kėdainių miesto seniūnija jau netrukus žada įrengti specialius šunų ekskrementams surinkti skirtus konteinerius. Tikimasi, kad tai padės palaikyti švarą ir ekologiją mieste, o pavasariais, nutirpus sniegui, neteks šiurpti dėl šunų paliktų „dovanėlių“. 

Šunų šeimininkų patogumui, Kėdainių miesto seniūnija žada jau netrukus įrengti ekskrementų surinkimo konteinerius.

Šunų šeimininkų patogumui, Kėdainių miesto seniūnija žada jau netrukus įrengti ekskrementų surinkimo konteinerius.

„Kėdainiečiai turi nemažai keturkojų augintinių – kas kelintame bute gyvena po šunelį. Logiška, kad susidaro problemų dėl jų pasivaikščiojimo vietų, o taip pat – ir dėl ekskrementų, – sako Kėdainių miesto seniūnijos seniūnas Alvydas Kleiva. – Tačiau turiu pažymėti, kad kėdainiečiai pastebimai darosi tvarkingi – tenka dažnai pastebėti, kad vedžiodami savo šunis jie nešasi maišelius, todėl mes nutarėme pastatyti specialias šių maišelių su ekskrementais rinkimo dėžes.“
Kainuos apie 20 tūkst. litų
Seniūnija apskaičiavo, kad miestui reikėtų apie keturiasdešimt tokių konteinerių. Iki šiol dar sprendžiama, kur visas surinktas šunų išmatas utilizuoti bei kas apskritai jas turėtų surinkti. „Kalbamės ir tariamės su gamtininkais, ekologais, su „Skongalio“ darbuotojais, kur visa tai reiktų padėti. Be to, sprendžiamas ir surinkimo klausimas: ar surinkti turėtų įmonė, ar pati seniūnija“, – sakė seniūnas.
Paskaičiuota, kad vieno tokio konteinerio kaina siekia apie 300 litų. Tačiau papildomų lėšų pareikalaus specialaus stovo įbetonavimo darbai. „Vidutiniškai vienam konteineriui įrengti reikėtų apie 500 litų. Tad iš viso susidarytų apie 20 tūkst. litų kaštų. Konteinerius norime įrengti parkuose gyvenamosiose vietovėse – ten, kur gyventojai vedžioja šunis“, – pabrėžė A. Kleiva.
Tikimasi, kad šunų išmatų surinkimo konteineriais gyventojai galės naudotis jau šiais metais.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.