Kelionę po Kėdainių ir kaimyninių rajonų mokyklas pradėjo projektas „Be pykčio“. Ketvirtąjį sezoną Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio turnyras 3 prieš 3 „Be pykčio“ tradiciškai pradėjo Miegėnų (Kėdainių r.) pagrindinėje mokykloje.

Į vieną tolimiausių rajono vietų išsiruošė „Nevėžio“ ekipos kapitonas Gabrielius Maldūnas bei legionierius amerikietis Chauncey Collinsas.
Mažiausia Kėdainių rajono mokykla turi 79 pirmų-dešimtų klasių mokinius. Švietimo įstaigos direktorė dirba be pavaduotojų, bet kovingumo ir vienybės šiai švietimo įstaigai gali pavydėti netgi didžiausios gimnazijos.

Mažiausi rajone? Skaičiai nieko nereiškia!

„Kuomet pas mus atvyksta Kėdainių „Nevėžis“, mums tai – didelė šventė. Su kūno kultūros mokytoju skelbimų lentoje pakabiname skelbimą dalyvauti turnyre, ir jau per artimiausią pertrauką sąrašas prisipildo, – pasakojo Miegėnų pagrindinės mokyklos, kuri praėjusiame „Be pykčio“ sezone tarp rajono mokyklų iškovojo pirmąją vietą, socialinė pedagogė Žydra Misevičienė. – Šįmet mūsų pajėgos – ne tokios stiprios, bet noras širdyse – nė kiek ne menkesnis. Mes, miegėniškiai, turime labai daug energijos, aktyvumo ir noro dalyvauti.“

Didžiausia metų sporto šventė

„Ketvirtasis sezonas – o mes ir vėl pirmi. Tai – didžiausia metų sporto šventė mūsų mokykloje, – džiaugėsi kūno kultūros mokytojas Valdas Žičevičius. – Mokiniai labai nori šito renginio, komandas suburti nėra sudėtinga. Aš pats, užaugęs su Kauno „Žalgiriu“, matau, kaip moksleiviams patinka krepšinis, kaip smagu Kėdainių arenoje stebėti „Nevėžio“ namų rungtynes. Ačiū rengėjams, ačiū organizatoriams – vaikai ne tik šiandien, bet ir po savaitgalio dalinsis įspūdžiais po šios dienos renginio. Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio turnyras „Be pykčio“ vaikams atveria akis, suteikia šansą pabendrauti su profesionaliais sportininkais, o tai kartu – pojūtis dar ir kitų kraštų kultūrų. Puiki patirtis.“

Labai laukti

Panevėžietis, Kėdainių „Nevėžio“ komandos kapitonas G. Maldūnas į Jungtines Amerikos Valstijas studijuoti išvyko baigęs devynias klases Panevėžyje.
„Svečių mokykloje turėdavome, bet aš nepamenu, kad pas mus mokykloje būtų lankęsi profesionalūs sportininkai, – kalbėjo panevėžietis. – Patirtis Miegėnų pagrindinėje mokykloje buvo labai įdomi. Nepamenu, kada paskutinį kartą man teko tiek daug bendrauti su mokyklinukais, fotografuotis su jais ir dalinti parašus.“

Autografų specialistu penktadienio popietę tapo ir C. Collinsas, juokęsis, kad Miegėnuose jam teko pasirašyti kelių dešimčių sąsiuvinių lapuose.

„Mano mokykloje Oklahomos valstijoje mokėsi daugmaž du tūkstančiai moksleivių. Įgijęs brandos atestatą mokyklos durų daugiau nepravėriau, tad tai man – sugrįžimas į mokyklos suolą, – juokėsi C. Collinsas. – Jautėmės sutikti šiltai ir labai laukti. Man įspūdį paliko tai, kad pasijutau labai svarbus ir mokinukų pažįstamas. Mano manymu, ši diena jiems įsimins ilgam.“

Čempionai susitiks arenoje

Miegėnų pagrindinę mokyklą finalinėje kovoje atstovaus šios pagrindinės mokyklos dešimtokai – Gytis Petrauskas, Deividas Zaukevičius ir Pranas Mažeika.
Dvitaškių ir tritaškių rungtyje mokyklos garbę gins Armandas Petrauskas ir Svajūnas Raziūnas.

Kėdainių „Nevėžis“, kartu su projekto „Be pykčio“ partneriais – Aukštaitijos krepšinio mokykla – šiame sezone užsuks į daugiau kaip dvi dešimtis mokyklų Kėdainių, Kauno, Panevėžio, Ukmergės, Jonavos ir Raseinių rajonuose.

Projekto „Be pykčio“ finalas Kėdainių arenoje įvyks vėlyvą 2019 metų pavasarį, Lietuvos krepšinio lygos sezono pabaigoje.
Šiemet mokyklos pirmą kartą pakviestos dalyvauti nuotraukų „Kaip aš palaikau „Nevėžį“ konkurse.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.