„Jei iš pamokos išeinu nepavargęs, susimąstau, kad prastai dirbau. Vadinasi, kitą pamoką turiu įdėti daugiau triūso. Per pamokas noriu ir pats pajusti nuovargį, ir kad taip nutiktų mokiniams“, – šypsodamasis darbo paslaptimis dalijosi šįmet rajono Metų mokytoju išrinktas „Atžalyno“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas Regimantas Abarius. 

Metų mokytoju išrinktą R. Abarių pasveikino ne tik kolegos, bet ir jo mokiniai.

Metų mokytoju išrinktą R. Abarių pasveikino ne tik kolegos, bet ir jo mokiniai.

Kėdainių rajone Metų mokytojas renkamas nuo 2006 metų. R. Abarius tapo aštuntuoju rajono mokytoju, pelniusiu šį garbingą titulą.

Nugalėtojas iš šešių kandidatų
Šiais metais Metų mokytojo skyrimo komisijai buvo pateiktos šešių mokytojų kandidatūros. Be nugalėjusio R. Abariaus, dar buvo pasiūlytos Daivos Ivaškevičienės, šviesiosios gimnazijos chemijos ir technologijų mokytojos metodininkės, Daivos Barauskienės, Akademijos gimnazijos matematikos-ekonomikos mokytojos metodininkės, Audronės Pečiulytės, Šėtos gimnazijos istorijos mokytojos ekspertės, Lino Vilčinsko, Juozo Paukštelio pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojo metodininko, Gerdos Čečkauskienės, sporto mokyklos krepšinio trenerės, kūno kultūros mokytojos metodininkės, kandidatūros.

Mokytojo diena pedagogams primena, kokią stebuklingą profesiją pasirinko, juk jie per jauną žmogų kuria pasaulį.

Mokytojo diena pedagogams primena, kokią stebuklingą profesiją pasirinko, juk jie per jauną žmogų kuria pasaulį.

Mokytojams nuoširdžios padėkos
Visi krašto mokytojai Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse pagerbti Kėdainių kultūros centre surengtoje šventėje. Tądien jiems skambėjo pačios gražiausios padėkos ir sveikinimai. Ne vienas pedagogas šalin nustūmęs kasdienes darbo priemones susimąstė, kokią stebuklingą profesiją pasirinko. Juk jie per jauną žmogų kuria pasaulį. Išsilavinimas atveria plačiausius vartus į pasaulį. O to raktai – mokytojų rankose. Ant mokytojų pečių gula ne tik didžiulė atsakomybė, juos nuolat lydi kantrybė, atidumas, didelės pastangos ir juodas darbas. „Ačiū, kad esate šalia ir padedate mums pažinti pasaulį bei tiesti į jį kelius“, – sveikindami mokytojus sakė mokiniai.
Į „Atžalyno“ gimnaziją garbingą Metų mokytojo titulą atnešęs beveik 30 metų mokytojaujantis R. Abarius tikina, kad svarbiausia – bendrauti ir gerai sutarti su mokiniais, o mokiniai labai vertina humoro jausmą.

Mokytoju būti nėra labai sunku
Nuo pat jaunų dienų sportu domėjęsis ir gerai besimokęs Regimantas Abarius baigęs mokyklą pasuko fizinio lavinimo mokytojo keliu. Tam greičiausiai įtakos turėjo ir jį mokę mokytojai, kurie mokėjo labai įdomiai ir šiltai bendrauti. 1984 m. baigęs Vilniaus pedagogikos universitetą neilgai trukęs įsidarbino tuometinėje 2-oje vidurinėje (dabartinėje „Atžalyno“ gimnazijoje). Kaip tikina pats R. Abarius, laikui bėgant pripranti prie savo darbo ir toks varginantis jis neatrodo: „Iš pradžių tikrai nebuvo lengva, tačiau vėliau, kai pripranti, jis neatrodo toks sunkus. Visada galvodavau, kad jeigu mokiniai tavęs klauso – tai viskas yra gerai, tačiau dabar sau net nebekeliu tokio klausimo, nes vaikams stengiuosi perduoti visa tai, ką pats moku.“
Vienas iš įsimintiniausių atsitikimų mokykloje, anot nusipelniusiu mokytoju tapusio pedagogo, yra mokinių pergalės įvairiuose konkursuoe: „Labai smagu, kai nuvažiavus į įvairius rajoninius ar respublikinius konkursus mano auklėtiniai užima prizines vietas. Tai greičiausiai ir yra įsimintiniausios akimirkos, kuomet supranti, kad įdėtas darbas nenuėjo veltui.“

Į Mokytojų dienai skirtą šventę R. Abarius atėjo su žmona Irute.

Į Mokytojų dienai skirtą šventę R. Abarius atėjo su žmona Irute.

Pirmenybė aktyviam laisvalaikiui
Reikia pripažinti, kad mokytojai neturi per daugiausiai laisvo laiko. Ne išimtis ir Metų mokytoju tituluotas R. Abarius. „Specifinio hobio, kuris surytų visą laisvą laiką, tikrai neturiu. Kadangi esu užaugęs ant ežero kranto, labai myliu vandenį ir stengiuosi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje. Žvejyba man yra visai artima, tačiau pažvejoti man pakanka vieną kartą per mėnesį. Dar dažniau laisvą laiką leidžiu ką nors gamindamas savo rankomis – tai pastatau kažką, tai suvirinu“, – sakė R. Abarius.
Tačiau tai nėra visi šio mokytojo pomėgiai. „Pradinėse klasėse dalyvavau net dainų šventėje, tačiau geros klausos niekada neturėjau. Labai mėgau šokti pramoginius šokius ir labai norėjau išmokti groti gitara. Tai buvo visiškai individualus mokymasis – ką parodydavo draugai, tą ir grodavau, tačiau iki šiandien nepamiršau, kaip tai daroma, ir šio malonaus pomėgio išmokiau savo vaikus“, – pasakojo „Atžalyno“ pedagogas.

Namuose – geras vyras ir tėtis
Mokiniai dažnai mato tik vieną mokytojų pusę, tačiau labai įdomu, kokie gi mokytojai būna, kai pareina namo. Abarių dukra Austė šiuo metu mokosi ISM ekonomikos specialybės, todėl laiko pabūti namuose vis mažėja. „Iš tiesų, dar kai mokiausi Kėdainiuose, tėtis namuose praleisdavo ne itin daug laiko. Puikiai pamenu, kaip tėtis būdavo nuolatiniame bėgime – jis grįžęs po pamokų tik spėdavo pavalgyti ir bėgdavo toliau į treniruotes, susirinkimus, būrelius ar kitų pareigų vykdyti. Tėtis yra ne tik aktyvus, bet ir labai atidus, dėmesingas šeimai – visada pasidomi, kaip sekėsi, kaip prabėgo diena, vakare mielai kartu prisėda vakarienei, o savaitgaliais pasiūlo idomios veiklos, kuri dažniausiai būna susijusi su sportu ar kitu aktyviu poilsiu (profesinė liga, gerąja prasme). Kai sužinojau, kad jis tapo Metų mokytoju, nė kiek nenustebau! Jis tikrai yra Metų mokytojas ne tik mokykloje, bet ir mano gyvenime“, – savo nuomonę apie Metų mokytoją išsakė jo dukra.
Irutė Abarienė per 32-еjus metus labai gerai pažino savo vyrą. Negana to, likimas jiems ir dirbti lėmė toje pačioje įstaigoje: „Regimantas yra tas žmogus, kuris labai myli savo šeimą, yra protingas, labai darbštus, sakyčiau, turintis net auksines rankas, smalsus, paslaugus, atidus ir labai geras žmogus.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.