Baigiantis Vilniaus knygų mugei tradiciškai apdovanoti „Metų knygos rinkimai“ laureatai. Buvo apdovanoti knygų vaikams, suaugusiems, paaugliams autoriai bei poezijos kategorijose.

Vilainietė Rasa Aškinytė įsitikinusi, kad knygos leidžia pasaulį padaryti geresnį.

Vilainietė Rasa Aškinytė įsitikinusi, kad knygos leidžia pasaulį padaryti geresnį.

Šios akcijos sumanytoja Rūta Kačkutė prieš pristatydama nugalėtojus sakė, kad iš pradžių daug kam atrodė, kad ši akcija nėra rimta, tačiau per dešimt metų abejonių dėl tokios akcijos reikalingumo nebeliko: „Akcija įkvėpta BBC projekto „The Big Read“ ir jos esmė – ekspertai išrenka vertingiausias knygas ir vėliau už jas gali balsuoti patys skaitytojai.“
Šiemet balsavime už knygas dalyvavo rekordinis skaičius žmonių – 26 tūkstančiai. LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius teigė, kad šis konkursas, kaip ir Knygų mugė, padėjo sugriauti mitą, jog Lietuva nėra skaitanti šalis.
Metų prozos knygos autore tapo iš Kėdainių krašto, Vilainių, kilusi Rasa Aškinytė. Ji įvertinta už romaną „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ (leidykla „Vaga“).
„Aš gyvenu kaip pasakoje „Snieguolė ir septyni nykštukai“, tačiau aplink mane yra ne septyni, o šimtai, tūkstančiai nykštukų“, – sakė R. Aškinytė. Ji pridūrė, kad vieną dieną mugėje prie jos priėjo žinomas rašytojas ir paklausė, kaip jai sekasi dorotis su šlove. R. Aškinytė teigė atsakiusi, kad šlovė ateina ir praeina, o knygos lieka. Metų knygos autorė įsitikinusi, kad būtent knygos yra svarbiausios, jos leidžia padaryti pasaulį geresnį.
Metų knyga suaugusiųjų kategorijoje skaitytojai išrinko Rasos Aškinytės romaną „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“ (leidykla „Vaga“), poezijos kategorijoje – Vytauto Stankaus knygą „Iš veidrodžio, už“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), knygų paaugliams kategorijoje – Vytauto Račicko apysaką „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“ (išleido V. Račickas), vaikų kategorijoje – Danguolės Kandrotienės apysaką-pasaką „Spintos istorijos“ (leidykla „Terra publica“).
Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 metų.
Pagal respublikinę žiniasklaidą

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.