Kai prieš ketverius metus nutariau išbandyti jėgas kaip savarankiškai išsikėlęs kandidatas rinkimuose į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą, atidžiau gilinausi į mūsų krašto gyventojų problemas ir lūkesčius. 

darius_8723Susitikimai su miesto ir kaimo bendruomenių atstovais, pavieniais gyventojais parodė, kad jiems svarbu turėti darbą, jaustis saugiems, prasmingai leisti laisvalaikį, o svarbiausia – dalyvauti mūsų valdžios sprendimų priėmimo procese ir gauti kokybiškas sveikatos, švietimo bei kitas paslaugas.
Atrodo, kad norint jaustis laimingam, žmogui ne tiek daug ir reikia. Tačiau dabartinis gyvenimas kupinas naujovių, staigmenų ir išbandymų, tad neretai vien norų nepakanka, todėl reikia ir adekvačios pagalbos iš šalies. O kas tą pagalbą ir pamatą oriam gyvenimui gali suteikti, jei ne arčiausiai žmogaus esanti vietinė valdžia.
Prabėgo ketveri metai, kai mes turime išsirinkę vietos valdžią, kuri lyg ir turėtų padėti spręsti mūsų kasdienines viešąsias problemas bei būti arčiau kiekvieno kėdainiečio. Tačiau lūkesčiai prasilenkia su realybe. Labai dažnai tenka važinėti po Kėdainių rajoną, susitikti su vietos bendruomenėmis ir įvairiais žmonėmis, iš kurių tenka išgirsti tuos pačius norus ir palinkėjimus vietos valdžiai, kuriuos girdėjau prieš ketverius metus. Kartais pasidaro nejauku, kai kėdainiečių pokalbiuose tenka įžvelgti nusivylimo gaidelių dėl mūsų krašto gerovės kūrimo: namai ir sodybos kaimiškose vietovėse tampa vis tuštesni, mūsų krašto jaunimas bėga į didmiesčius ar užsienį, likę gyventojai neturi darbo, mūsų rajono valdžia neskatina smulkaus ir vidutinio verslo, o suteikia menkaverčias galimybes įsidarbinti. Tačiau tenka pripažinti, kad daugumos mūsų kraštiečių gaunamas atlyginimas (apie 300 eurų) gerokai atsilieka nuo šalies vidurkio (apie 600 eurų), kas minimaliai garantuoja šeimos išlaikymą, jau nekalbant apie gyventojų aktyvų laisvalaikio leidimą ir dalyvavimą švietėjiškuose, kultūros bei sporto renginiuose.
Skaudžiausia, kai susitikimuose su gyventojais pastebiu, kad žmonės turi ką pasakyti ir pasiūlyti mūsų rajono valdžiai, t.y. kaip spręsti susiklosčiusias krašto negerovės problemas, tačiau jaučia kažkokią baimę tai padaryti. Kai paklausiu, ar esi laimingas ir laisvas žmogus savame bute, kieme, mieste, gana dažnai pastebiu, kad nuoširdų atsakymą sukausto baimė. Baimė kreiptis pagalbos į Kėdainių vietos valdžią. Ar tikrai tokio gyvenimo mes nusipelnėme ir tokio norime, kad negalėtume atvirai išsakyti, ką galvojame ir apie ką svajojame. Tik retas iš mūsų drįsta įvardyti dabartinio Kėdainių rajono mero ir savivaldybės administracijos veiklos minusus bei padarytas klaidas. O jų yra nemažai – neapgalvotos investicijos į Kėdainių miesto ir rajono infrastruktūros gerinimą, kaimų nukultūrinimas uždarant mokyklas ir viešąsias bibliotekas, nesirūpinimas jaunimo švietimu ir užimtumu, naujų darbo vietų nesukūrimas, neužtikrinimas elementarių gyventojų socialinių ir sveikatos paslaugų prieinamumo, o taip pat atsiranda baimė dėl savo asmeninio ir bendruomenės saugumo užtikrinimo.
Galiu drąsiai ir atsakingai pareikšti, kad aš, kaip ir kiekvienas iš Jūsų, nesu abejingas išvardintoms mūsų krašto problemoms. Kviesdamas Jus aktyviai dalyvauti artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose norėčiau priminti, kad atėjo laikas keisti ir keistis Kėdainių kraštui, o aš jausdamas Jūsų palaikymą ir paramą įsipareigoju spręsti aprašytus mūsų rajono skaudulius. Nenoriu būti ir nesu vien kritikas bei tuščių pažadų davėjas. Noriu realiai dirbti ir savo darbais įrodyti, kad atėjo metas gerinti kiekvieno iš mūsų gyvenimo gerovę bei prisidėti prie Kėdainių krašto atgimimo. Auginkime Kėdainių kraštą kartu!!!

Darius Petrauskas,
nepriklausomas kandidatas į
rajono Tarybą sąraše Nr. 11
Mano numeris 4

Užs. Nr. 28

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos.

4 Responses

 1. qwertysas

  Nesupratau. Vienintelis ir nepriklausomas, o prierašas apačioje : „Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politinės kampanijos sąskaitos.“ ?

  Atsakyti
  • Rinkejas

   D.Petrauskas nera Lietuvos laisves sajungos (liberalu) narys, bet simet i Taryba bolaturuojasi ne kaip atskiras kandidatas, o sitos sajungos sarase.

   Atsakyti
 2. vairuotojas

  Kodel S. Grinkevicius nedalyvavo debatuose? bent protingai pasnekejes butu 🙁 labai gaila. tikrai laukeme gerb. Saulkiaus, nes sitas atstovas…. jau geriau tada ponas steponas butu kalbejes.

  Atsakyti
 3. vairuotojas

  Kodel S. Grinkevicius nedalyvavo debatuose? bent protingai pasnekejes butu 🙁 labai gaila. tikrai laukeme gerb. Sauliaus, nes sitas atstovas…. jau geriau tada ponas Steponas butu kalbejes.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.