Praėjusieji – 2017-ieji – metai Kėdainių kraštui buvo išskirtiniai. Būtent per šį laikotarpį Kėdainių rajono savivaldybės iniciatyva sutvarkyta daug viešųjų erdvių, kaip niekada anksčiau daug investuota į gyventojų saugumą, vaikų užimtumo ir sveikos gyvensenos programas, tačiau svarbiausia – paklotas stiprus pamatas 2018 metais planuojamiems įgyvendinti projektams. Būtent tai akcentavo praėjusių metų veiklos ataskaitą pristatydamas rajono meras Saulius Grinkevičius, kuriai vienbalsiai pritarė visi Tarybos nariai.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai vienbalsiai pritarė mero Sauliaus Grinkevičiaus 2017-ųjų metų veiklos ataskaitai.

„Nepaisant visų iškilusių sunkumų, tikrai galime pasidžiaugti nuveiktais darbais. Nors vardan kraštiečių visada norisi padaryti dar daugiau, tačiau būtent šiais metais pradedami didžiuliai projektai, kurių įgyvendinimui buvo ruošiamasi 2016-2017 metais. Prieš keletą savaičių pradėta pėsčiųjų tilto rekonstrukcija per Nevėžio upę, taip pat didžiausias projektas – Vaikų parko įrengimas, kuris neabejotinai taps visų kėdainiečių puikia laisvalaikio praleidimo erdve. Dar vienas didžiulis iššūkis – tai naujos maudymvietės įrengimas. Taigi, žvelgiant į suplanuotų darbų gausą, šie metai visiems savivaldybės specialistams bus kupini iššūkių“, – teigė Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Dėmesys – visoms sritims

Apžvelgdamas praėjusių metų pagrindinius projektus, kurie buvo sėkmingai įgyvendinti, S. Grinkevičius pasidžiaugė, kad finansinių išteklių užteko ne tik remontų ilgai laukusioms mokykloms bei medicinos įstaigoms, bet ir sudėtingiems ir brangiems projektams. Vienas tokių – Kėdainiuose esančios Didžiosios Rinkos aikštės ir buvusios „Saulutės“ rekonstrukcija.

„Praėjusiais metais be galo daug dėmesio skyrėme rajone esančių švietimo įstaigų atnaujinimui. Buvo modernizuotas Truskavos pagrindinės mokyklos pastatas, sėkmingai tęsiama labai reikalingo Akademijos gimnazijos priestato statyba, modernizuotas Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos pastatas, atliktas Lietuvos sporto universiteto (LSU) „Aušros“ progimnazijos vidaus patalpų remontas bei sutvarkytos Surviliškio Vinco Svirskio mokyklos patalpos. Taip pat buvo pabaigta Šėtos socialinio ugdymo centro rekonstrukcija. Ne mažiau dėmesio skirta ir rajone esančių sveikatos įstaigų atnaujinimui“, – pagrindinius darbus pristatė rajono vadovas.

Tačiau bene labiausiai džiuginantis faktas, kad praėjusiais metais finansavimas padidintas visoms vienuolikai programų, kurioms finansavimą užtikrina Kėdainių rajono savivaldybė. Iš viso, lyginant su 2016 metais, finansavimas išaugo beveik 114 procentų, 6 mln. eurų. Šioje srityje pirmauja sveikatos apsaugos programa, kuriai finansavimas padidintas beveik 150 procentų, kūno kultūros ir sporto programai asignavimai didėjo taip pat 150 procentų, tuo tarpu kultūros veiklos programai finansavimas padidintas net 167 procentais.

Atlikti didžiuliai darbai

Kalbėdamas apie projektus, kuriems skiriamos Europos Sąjungos lėšos, rajono meras S. Grinkevičius pabrėžė, kad Kėdainių rajonas – vienas aktyviausių visame Kauno regione.
Praėjusiais metais pagal parengtų projektų skaičių Kėdainių rajonas buvo antras visame regione – iš viso parengti 24 projektai. Šioje srityje pirmauja Kauno miestas, kuris pernai parengė 31 projektą. Pagal pasirašytas sutartis iš Europos Sąjungos lėšų finasuojamiems projektams įgyvendinti Kėdainių rajonas visame Kauno regione taip pat yra antras – iš viso pasirašyta 14 sutarčių, kurių vertė 23,5 mln. eurų.

Tuo tarpu pirmaujantis Kauno miestas sudarė 20 sutarčių, kurių suma siekia 46 mln. eurų. Kai tuo tarpu daug didesnis Kauno rajonas projektų įgyvendinimui sutarčių pasirašė vos už 14 mln. eurų.

„Nepaisant to, kad esame daug mažesnis rajonas, mūsų savivaldybės administracija tikrai puikiai atlieka savo darbą ir už tai visų pirma noriu padėkoti Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialistams. Tačiau kalbant dar tiksliau, nuoširdžiai dėkoju visiems savivaldybės darbuotojams, kurie atlieka puikų darbą vardan visų Kėdainių krašto gyventojų gerovės. Tikiu, kad šie metai bus dar geresni“, – pabrėžė Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius.

Patvirtintos visos ataskaitos

Paskutiniame Tarybos posėdyje taip pat beveik vienbalsiai buvo pritarta ir savivaldybės administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio ataskaitai.
Rajono ir savivaldybės administracijos vadovai padėkojo Tarybos nariams, savivaldybės administracijos skyrių vedėjams ir specialistams, 2017-aisiais priėmusiems sprendimus bei rengusiems ir įgyvendinusiems kraštui svarbius projektus.

Didžiulis dėmesys šiame posėdyje taip pat buvo skirtas savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų bei įmonių (uždarųjų akcinių bendrovių – „Kėdainių butai“, „Kėdainių vandenys“, „Kėdbusas“, viešųjų įstaigų – Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro, Kėdainių ligoninės ir Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro) ataskaitoms. Visoms buvo pritarta.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.