Šiais metais Kėdainių rajono savivaldybei skyrus papildomus 100 tūkstančių eurų krašto žvyrkelių būklei gerinti, jau matomi pirmieji teigiami pokyčiai, prie kurių noriai prisideda ir ūkininkai. Pelėdnagių seniūnijoje, Saviečiuose apsilankęs Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius teigė, kad gerinti krašto žvyruotų kelių dangų būklę galima tik bendromis – rajono savivaldybės, seniūnijų ir ūkininkų – pastangomis. O tai puikiai atspindi kardinaliai į gerąją pusę besikeičianti situacija Pelėdnagių seniūnijoje.

„Papildomų lėšų skyrimas žvyrkelių atnaujinimui – labai reikalinga rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus iniciatyva“, – pabrėžė Pelėdnagiuose ūkininkaujantis Aušrys Macijauskas (kairėje).

„Per daugelį metų mūsų krašto žvyrkelių būklė ganėtinai suprastėjo, kadangi jų priežiūrai nebuvo skiriama nei pakankamo dėmesio, nei papildomo finansavimo, o buvo remiamasi tik iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skiriamomis lėšomis, kurių tikrai nepakakdavo“, – teigė Kėdainių rajono meras.

„Per daugelį metų mūsų krašto žvyrkelių būklė ganėtinai suprastėjo, kadangi jų priežiūrai nebuvo skiriama nei pakankamo dėmesio, nei papildomo finansavimo, o buvo remiamasi tik iš Kelių priežiūros ir plėtros programos skiriamomis lėšomis, kurių tikrai nepakakdavo. Žvyrkelių būklė prastėja, todėl ieškojome ir radome galimybę skirti papildomus 100 tūkstančių eurų iš rajono biudžeto žvyrkelių dangai pagerinti. Už šias lėšas yra perkamas žvyras seniūnijose esančių kelių dangoms atkurti“, – teigė Kėdainių rajono meras.

Kaip teigė Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas, seniūnijoje šiuo metu yra apie 280 kilometrų žvyrkelių, o kai kurių jų būklė pastaraisiais metais kėlė didžiulį nerimą.

„Kai kurios atkarpos, kur kelio pagrindas buvo itin suiręs, iškritus gausesniam kritulių kiekiui jos tapdavo tiesiog nepravažiuojamos. Labai smagu, kad Kėdainių rajono meras, įvertinęs situaciją, savo iniciatyva prisidėjo, kad papildomas finansavimas žvyrkelių tvarkymui būtų skirtas“, – pabrėžė Pelėdnagių seniūnijos seniūnas.

Pasak E. Pagirsko, prie S. Grinkevičiaus iniciatyvos pagerinti krašto žvyrkelių būklę mielai prisideda ir ūkininkai, kurie savo turima technika gelbsti atnaujinant kelių dangas.
„Bent Pelėdnagių seniūnijoje pavyko suvienyti ūkininkus, kad ir jie prisidėtų prie kelių atnaujinimo. Atliekant šiuos darbus tikrai svarbi visų vienybė. Jei ūkininkai sutinka duoti savo turimą techniką, mes galime nupirkti daugiau žvyro ir sutvarkyti daugiau kelių“, – tikino E. Pagirskas.

Tuo tarpu Saviečiuose ūkininkaujantis Aušrys Macijauskas teigė besidžiaugiantis, kad pagaliau rajono savivaldybė rado galimybę prisidėti prie žvyrkelių atnaujinimo.
„Kadangi meras S. Grinkevičius parodė tokią iniciatyvą, tai mes – ūkininkai – tiesiog negalime neprisidėti. Ir dabar, ir ateityje padėsime, kiek galėsime. Svarbiausia, kad papildomas finansavimas būtų skiriamas ir ateityje, ir tikiu, kad per keletą metų žvyrkelių būklė tikrai pagerės.

Tuo tarpu S. Grinkevičius Pelėdnagių seniūniją įvardino kaip pavyzdį ir kaip vardan bendro tikslo turėtų stengtis ir kitų seniūnijų bendruomenės.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.