Menininkų širdyse  kartėlis

Su „Vikonda“ – nebedirbs

Visoje šalyje puikiai žinomam dailininkui, Kėdainių krašto garbės piliečiui Aloyzui Stasiulevičiui po bendradar­biavimo su koncerno „Vikonda“ atstovais teko nuryti ne vieną karčią piliulę. „Niekada negalvojau, kad sulaukus tokio garbaus amžiaus sunkiai uždirbtus kelis šimtus eurų man teks tiesiog išsireikalauti“, – „Kėdainių mugei“ teigė A. Stasiulevičius, birželio mėnesio viduryje Paberžėje vykusio tapybos plenero, skirto Tėvo Stanislovo 100-ųjų gimimo metinių parodai pasiruošti, organizatorius.

Birželio 8–18 dienomis Kėdainių rajone, Paberžėje, vykęs tapybos pleneras, kuriame dalyvavo septyni Lietuvos dailininkų sąjungos vizualiųjų menų grupės „Individualistai“ menininkai, pastariesiems įsimins dar ilgai. Šio plenero iniciatorius ir organizatorius A. Stasiulevičius teigia inicijavęs šį renginį, siekdamas dar kartą įamžinti Tėvo Stanislovo atminimą.

Sutarties nepasirašė

Šią jo idėją suskubo paremti koncernui „Vikonda“ priklausantis labdaros ir paramos fondas „Viltis-Vikonda“, viešumoje nevengiantis prisistatyti kaip Tėvo Stanislovo atminimo ir Paberžės puoselėtojas.
„Prieš plenerą mums buvo pažadėta, kad bus apmokėtos pragyvenimo išlaidos, patenkinti minimalūs žmogiškieji poreikiai ir kiekvienam dailininkui bus sumokėta po 300 eurų. Iš viso – 2 100 eurų. Šiandien man mintyse kirba tik vienas klausimas – kodėl mes nepasirašėme sutarties? Tikrai negalvojome, kad su tokia didžiule verslo įstaiga gali kilti problemų dėl kelių šimtų eurų“, – nuogąstavo Kėdainių krašto garbės piliečiu 2012 metais paskelbtas dailininkas.

Tačiau po 10 dienų vykusio plenero Paberžėje aštuonis paveikslus palikę menininkai, regis, tapo nereikalingi ir pamiršti.

„Jie iš karto septyniems dirbusiems menininkams iš viso pervedė 500 eurų, reikia suprasti – jums užteks, pasidalinkit…“ – apmaudo neslėpė dailininkas.

Dailininkai atidavė visą širdį

Pradžioje tikėjęsi šiek tiek vėliau sulaukti žadėto atlygio, galiausiai dailininkai keletą kartų kreipėsi į koncernui „Vikonda“ priklausančio labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ atstovus. Tačiau, pasak A. Stasiulevičiaus, pradžioje jokio dėmesio į menininkų reikalavimus nebuvo kreipiama.

„Mes tas dešimt dienų tikrai sunkiai dirbome ir padarėme daug daugiau, nei galėjome padaryti – buvo nutapytas nuostabus Tėvo Stanislovo portretas. Tikrai dailininkai atidavė visą širdį, nes mums Paberžė – šventa vieta, o Tėvas Stanislovas – ypatingas žmogus, leidęs pažinti kitokį pasaulį, nei jis yra iš tikrųjų. Mes juk ir taip dirbome praktiškai idėjos vedini, bet, supraskite, kiek vien paveikslams nutapyti skirtos medžiagos kainuoja…“ – sakė menininkas.

Gėda prieš kolegas

A. Stasiulevičiaus teigimu, kai į menininkų reikalavimus nebuvo kreipiama dėmesio, teko koncerno atstovams pateikti ultimatumą – arba pervedama likusi žadėta pinigų suma, arba menininkai iš Paberžės atsiima ten eksponuojamus paveikslus.

Dailininko Aloyzo Stasiulevičiaus teigimu, menininkai jaučiasi pažeminti.

„Be galo gaila ir apmaudu, kad tik į tokį pareiškimą jie atsiliepė, tik po jo žadėjo atsiskaityti. Mus žadėti pinigai turi pasiekti artimiausiu metu. Aš jau pakankamai garbaus amžiaus žmogus, o man dar reikia iš tokių turtingų įmonių kapeikas „išmušinėti“. Tiesiog apmaudu ir gėda, gėda prieš kolegas“, – kartėlio neslėpė A. Stasiulevičius.

Paklaustas, ar po šių įvykių dar ir ateityje ketina bendradarbiauti su koncernu „Vikonda“, Kėdainių krašto garbės pilietis buvo kategoriškas. „Niekada daugiau, tikrai niekada. Ir visai nesvarbu, ar su mumis dabar jie atsiskaitys, ar ne. Manau, kad prie Tėvo Stanislovo atminimo puoselėjimo gali prisidėti kiti žmonės“, – teigė dailininkas.

Dailininkai koncerno „Vikonda“ atstovams iškėlė ultimatumą – arba sumokami žadėti pinigai, arba atsiims iš Paberžės šiuos paveikslus.

Tuo tarpu koncerno „Vikonda“ komunikacijos vadovė  Gintarė Rožėnė laikraščiui „Kėdainių mugė“ atsiųstame atsakyme patvirtino, kad menininkams pinigai jau sumokėti. Tačiau, kodėl buvo delsiama atsiskaityti su dailininkais, G. Rožėnė nedetalizavo.
„Kilusius organizacinius klausimus išspręndėme“, – teigė koncerno „Vikonda“ komunikacijos vadovė.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.