Labūnaviškė Justina Dulskytė, vos pažvelgusi į keturkojį augintinį, gali pasakyti, ar šeimininkas jį pakankamai myli ir tinkamai prižiūri. 

Justina Dulskytė net ir labai neprižiūrėtą šunį nukerpa per porą valandų.

Justina Dulskytė net ir labai neprižiūrėtą šunį nukerpa per porą valandų.

Anglijoje mergina pusantrų metų mokėsi šunų kirpėjos amato ir įgijusi patirties grįžo į Tėvynę, kad čia įgyvendintų svajonę – įkurtų šunų priežiūros namus.

Profesija pasirinko merginą
Justina neslepia, kad kurį laiką dvejojo, kokį gyvenimą pasirinkti po brandos atestato gavimo, tačiau abejones nutraukė supratusi, jog labai myli gyvūnus ir nori jais rūpintis. „Išvažiavau į Angliją norėdama išmokti dresuoti ir treniruoti šunis. Tačiau studijuodama pabandžiau šunų kirpimo amatą ir supratau, jog tai – mano kelias. Net dėstytojai nuolat kartojo, kad moku perprasti šunų charakterius, juos meistriškai suvaldau ir be vargo pagražinu. Taip ir tapau šunų kirpėja. Dabar dirbu su dideliu malonumu“, – sakė J. Dulskytė. Ji be jokių ypatingų pastangų ir nuovargio šunį gali nukirpti maždaug per porą valandų.

Šunims gaili dėmesio
Anglijoje įgijusi profesionalios šunų kirpėjos specialybę, kurį laiką labūnaviškė dirbo vienoje privačioje britų kirpykloje, bet nutarė grįžti namo. „Kol visus ketverius metus gyvenau Anglijoje, jutau labai didžiulę trauką namo. Be to, man atrodo, kad Lietuvoje yra niša tokiai veiklai. Gatvėse matau daugybę neprižiūrėtų šunų. Kol kas nedrįstu prie tokių keturkojų šeimininkų prieiti ir pasiūlyti savo paslaugas, bet ateityje galbūt pasakysiu, jog, turėdami šunis, žmonės jais privalo tinkamai rūpintis. Juk patys nenorime gyventi nesiprausę, nesišukavę ar kitaip nepasigražinę“, – sakė Justina.

Anglijoje nėra šunų būdų
Mergina pastebėjo, jog anglai daug atsakingesni augintinių šeiminkai negu lietuviai. Mūsų tautiečiai šunis kerpa kuo praktiškiau, kad tai reikėtų daryti kuo rečiau, mat augintinio priežiūrai neretai gaili pinigų. Anglai šunis labai myli, jie augintinius prašo nukirpti pagal atskiroms veislėms derančius modelinius kirpimus. Kirpėjo paslaugomis naudojasi maždaug kas du mėnesius, o neretai dar specialistui atveda šunis išmaudyti ar tiesiog tinkamai sušukuoti. „Beje, Anglijoje prie namų nėra nei būdų, nei voljerų šunims. Neteko matyti ir viešose vietose vedžiojamų šunų su antsnukiais. Ten šunys nuo mažens yra tinkamai dresuojami, jie nemokomi piktumo, tad net pačių kovingiausių veislių keturkojai užauga draugiški ir geranoriški“, – pastebėjo gyvūnų mylėtoja.

Patys galite įvertinti, ką reiškia profesionalios šunų kirpėjos darbas. Kairėje šunys prieš apsilankymą pas kirpėją, dešinėje – po.

Patys galite įvertinti, ką reiškia profesionalios šunų kirpėjos darbas. Kairėje šunys prieš apsilankymą pas kirpėją, dešinėje – po.

Su kirpykla reikia draugauti nuo mažens
Profesionali šunų kirpėja pastebi, kad lietuviai per vėlai susirūpina šunų kirpimu. Anot labūnaviškės, šuniukus pas kirpėja reikia pradėti vedžioti, kai jie sulaukia trijų-keturių mėnesių. „Pradžioje pakanka nukirpti gaurus nuo kojyčių ar ausų. Galbūt pakaktų ir išmaudyti, ir sušukuoti šuniuką. Tiesiog reikia mokyti šunį pakantumo. Svarbiausia, augintinio nesustresuoti. Aš turiu didelį kiemą, tad pasitaiko atvejų, kad pradėjusi kirpti šunį, jam leidžiu pailsėti, pabėgioti lauke ir tada baigiu procedūrą. Dar nepasitaikė atvejų, kad šuns nenukirpčiau“, – patirtimi dalijosi J. Dulskytė. Kirpėjo paslaugų reikia įvairių veislių šunims, o dažniausia kirpti reikia jorkšyro terjerus, cvergšnaucerius, Maltos ar garbanotuosius bišonus, pudelius, foksterjerus.

Kurs šunų priežiūros namus
Kol kas Justina tik kerpa, maudo ir šukuoja įvairius šunis. Tačiau jau dabar mergina galvoja plėsti paslaugų spektrą. „Manau, jog pirmiausia galiu pasiūlyti priglausti šunis, kai šeimininkai išvažiuoja atostogauti ar paiškylauti. Turime erdvius namus, kuriuose vietos užtektų keliems augintiniams. Labai noriu sukurti įvairiapusį šunų priežiūros centrą. Tikiu, kad netolimoje ateityje lietuviai pradės labiau rūpintis savo augintiniais, tad patyrusių, išmanančių specialistų pagalbos gyvūnų turėtojams tikrai prireiks. Neužtenka nusipirkti šuniuką ir jam davus maisto palikti likimo valiai. Augintiniui reikia dėmesio, meilės, rūpesčio, tada turėsite geriausią ir ištikimiausią draugą“, – sako labūnaviškė Justina. Jei kam kiltų noras pasikonsultuoti dėl šunų auginimo, juos pagražinti ar pasitarti dėl priežiūros, galite paskambinti Justinai telefonu 8 670 45 110.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.