Daukšių kaimo šaudykloje vyko pirmosios šiais metais Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos stendinio šaudymo varžybos. Rankos taiklumą jose išbandė net 80 šaulių iš vienuolikos rajono medžiotojų klubų.

Kelia meistriškumą

„Varžybų tikslas – kelti medžiotojų meistriškumą, nes mums tai labai svarbu reguliuojant medžiojamą fauną. Smagu, kad mūsų medžiotojai aktyvūs, susidomėjimas varžybomis didelis, o rezultatai – aukšti. Džiaugiamės, kad yra gerų šaulių, kurie dalyvauja ne tik rajoninėse, bet ir respublikinėse varžybose“, – sakė draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Medžiotojai varžėsi trijose rungtyse – taikėsi į judančius, skraidančius ir stovinčius taikinius. Pasak L. Stanevičiaus, kiekviena rungtis medžiotojui reikalinga – įgijus patirties ir pasitreniravus, medžioklėje šūviai bus taiklesni.

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad komandinėje rungtyje geriausiai sekėsi Šlapaberžės medžiotojų klubui. Antrą vietą užėmė Ažuoloto medžiotojų klubas, trečią – Kėdainių šaulių klubas. Individualioje rungtyje pirmą vietą užėmė Arūnas Lukoševičius, antrą – Mindaugas Stanevičius, trečias – Irmantas Stanevičius.

Veteranų grupėje pirmąsias tris prizines vietas užėmė medžiotojai Vytautas Stučinskas, Algimantas Gineitas ir Algimantas Gurauskas.

Medžioja ir moterys

Varžėsi ir moterys medžiotojos: prizininkėmis tapo Jovita Bielskienė, Vilija Šidlauskienė, Neringa Petkevičienė. Pasak penkiolika metų medžiojančios „Ažuoloto“ klubo narės V. Šidlauskienės, draugijai priklauso keturios dešimtys moterų, tačiau varžybose dalyvauti pasiryžta nedaugelis. „Medžioklė – mėgstamas mano užsiėmimas ir netgi verslas, turiu medžioklės reikmenų parduotuvę. O tokios varžybos labai svarbios, norint tinkamai pasiruošti medžioklei“, – pasakojo moteris.

Stendinio šaudymo varžybas parėmė rajono savivaldybės Sporto ir turizmo skyrius, ūkininkas Vidmantas Girdzijauskas, taikliausius savo medžiotojus taip pat pagerbė kiekvienas klubas.

Šiuo metu rajone medžioklės sezonas aktyvus – pasak draugijos pirmininko L. Stanevičiaus, medžiotojams iškeltas didelis uždavinys sumažinti šernų populiaciją. Taip siekiama mažinti ir afrikinio kiaulių maro plitimo grėsmę. „Dedame visas pastangas, tačiau šernų skaičių reguliuoti sekasi sunkiai – jų vis tiek atsiranda labai daug. Stebina rezultatai, nes šiemet per pusmetį esame sumedžioję jau apie tūkstantį šernų. Tai labai daug, tikėjomės, kad bus mažiau, – pasakojo medžiotojas.

Draugija šernų skaičių mažina jau treti metai – pirmaisiais metais sumedžiota virš 2000, pernai – 1900 gyvūnų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.