Prieš daugiau nei savaitę dviejų naujų greitosios pagalbos automobilių sulaukę Kėdainių medikai tikisi, kad jau netrukus automobilių parką papildys ir taip reikalinga trečioji transporto priemonė.

Kėdainių medikus aplankę rajono meras Saulius Grinkevičius bei mero pavaduotoja Olga Urbonienė džiaugėsi, kad per pastaruosius metus pavyko  pagerinti kraštiečių gyvybes gelbstinčių greitosios medicinos pagalbos darbuotojų darbo sąlygas.

Naujomis transporto priemonėmis ypatingai džiaugiasi Kėdainių Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Greitosios medicinos pagalbos specialistai, kuriems kasdien dešimtis kartų tenka vykti į iškvietimus.

„Visi puikiai surantame, ką reiškia naujas automobilis. Juo labiau, kad senieji itin dažnai gesdavo. Tačiau kaip gali negesti transporto priemonė, kai ji yra nuvažiavusi daugiau nei milijoną kilometrų“, – šypsodamasis teigė vairuotojas-sanitaras Arūnas Pupkevičius.

Pasak jo, šiuo metu automobilių parke yra šeši greitosios medicinos pagalbos automobiliai, iš kurių du jau nuriedėję daugiau nei po milijoną kilometrų, o vieno rida artėja milijono link.

Tuo tarpu Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja Laima Juodeikienė atskleidė, kad per metus Greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikai gauna apie 15 tūkstančių iškvietimų, todėl ir automobiliai, kurie pagaminti 2004 metais, jau nuriedėję daugybę kilometrų.

„Iš dabar turimų šešių automobilių du seniausius būtinai reikėjo pakeisti. Šiuo metu – vasaros sezonu pas mus dirba keturios medikų brigados, o žiemą – penkios, todėl gavus du naujus automobilius vieną galėsime palikti rezerve, o labiausiai nusidėvėjusį tikriausiai teks nurašyti“, – teigė Kėdainių PSPC direktorės pavaduotoja.

Tuo tarpu Kėdainių medikus aplankęs rajono meras Saulius Grinkevičius pabrėžė, kad greitosios medicinos pagalbos automobilių parką atnaujinti buvo būtina jau anksčiau, kadangi be perstojo remontuoti atgyvenusius automobilius nėra racionalus sprendimas.

„Labai smagu, kad įdėjus šiek tiek pastangų pastaraisiais metais mūsų greitosios medicinos darbuotojų darbo sąlygos sparčiai gerėja. Neseniai gauti du nauji automobiliai, kiek anksčiau pavyko suremontuoti Greitosios medicinos pagalbos skyriaus patalpas, sutvarkyti garažą. Akivaizdu, kad visa materialinė bazė gerėja dėl mūsų rajono pacientų ir dėl pačių medicinos darbuotojų. Aišku, norėtųsi, kad medikai gautų dar didesnius atlyginimus, tačiau, deja, tai nuo rajono savivaldybės nepriklauso“, – teigė S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.