Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse mažieji Kėdainių trynukai Šakaliukai sulaukė netikėtų svečių su dovanomis – juos aplankė AB „Lifosa“ likviduojamos inžinierių profsąjungos nariai.

trynukai_0741

Vandos Šakalienės didžiausia svajonė, kad visi keturi vaikai augtų sveiki.

Mažiesiems Alantai, Vakarei, Kajui ir jų vyresnei sesutei Godai svečiai atvežė visą krepšį saldumynų, o jų mamai 1 200 litų.
Ką paremti – nediskutavo
„Taip jau nutiko, kad mūsų gana nedidelė inžinierių profsąjunga nutarė likviduotis, kadangi įmonėje turime dvi kitas puikiai veikiančias profesines sąjungas. Turėjome sukaupę šiek tiek lėšų rinkdami nario mokesčius, tad nutarėme jas tikslingai panaudoti. Ilgai net svarstyti nereikėjo, kai kažkas iš kolegų paminėjo paramą trynukams. Visi sutikome vienbalsiai. Smagu, kad mūsų sukaupti pinigėliai teko tiems, kam jų labiausiai reikia. Kas turi vaikų žino, kiek kainuoja jų auginimas. O čia yra trigubi džiaugsmai ir rūpesčiai“, – trynukus su dovanomis aplankęs sakė bendrovės „Lifosa“ šilumininkas Ramūnas Matukas.
Gamyklos archyvarė ir buvusios profsąjungos iždininkė Nijolė Budrienė vaikams ir jų mamai palinkėjo stiprybės, sveikatos ir šviesių gražių dienų.
Mažyliai auga sveiki
„Esu laiminga mama, nes pildosi mano didžiausia svajonė – kad trynukai augtų sveiki. Ačiū Dievui, kol kas rimtų ligų išvengėme, tad ko daugiau galiu norėti? Vaikučiai sveiki, stiprūs, guvūs, smalsūs, moka sėdėti ant puoduko, daug čiauška, o dabar sėkmingai žygiuoja ir į darželį“, – šypsodamasi apie savo trynukus kalba Vanda Šakalienė.
Trigubas džiaugsmas ir tokie pat malonūs rūpesčiai kėdainiečių Vandos ir Romo Šakalių šeimą, auginusią trejų metų dukrą Godą, užgriuvo baigiantis metams – 2010-ųjų gruodžio pirmąją į pasaulį sėkmingai atėjo sveika mažylių trijulė: Alanta, Vakarė ir Kajus.
Vaikučiai po Cezario operacijos Kauno klinikose gimė mamos įsčiose išnešioti 36 savaites. Visi vaikai buvo sveiki ir stiprūs. Abiejų dukryčių ūgis buvo po 46 centimetrus, sūnus gimė centimetru ilgesnis, o svoriai visų buvo skirtingi: Vakarė svėrė 2 kilogramus 280 gramų, Kajus – 2 kg 130 gramų, o mažiausioji Alanta – 2 kg 80 gramų.
Mažųjų Šakaliukų mama nelinkusi guostis, jog vaikus auginti sunku. „Pirmieji metai buvo sunkesni už antruosius. Gana sunkiai dygo dantukai, kamavo rimti peršalimai, o antrieji metukai prabėgo be didesnių sukrėtimų. Keletą kartų buvo užpuolusi sloga ir peršalimas. Pastebėjome, kad po vieną mūsų vaikiukai neserga. Kai pradeda karščiuoti, tai ne tik visi mažyliai, bet ir vyresnioji dukrytė. Dabar vaikai sveiki. Vis prašosi į lauką, ten mėgsta važinėti dviratukais ar mašina“, – kasdieniais rūpesčiais dalijosi trynukų mama.
Mėgsta vaikų draugiją
Mažyliai bei jų vyresnioji sesutė nuo praėjusių metų rugsėjo žygiuoja į netoliese esantį lopšelį – darželį „Žilvitis“. Pasak mamos, visi vaikiukai puikiai sutaria su kitais darželinukais, noriai žaidžia, net visas košes valgo. Vyresnioji penkiametė Goda darželyje jau pramoko pažinti raideles, sugeba parašyti nesudėtingus žodžius, ji labai mėgsta šokti, tai lanko papildomus šokių užsiėmimus. Jau šį rudenį Šakalių vyresnėlė keliaus į priešmokyklinę grupę ir ruošis mokyklai.
„Kas bus įdomu mažyliams, kol kas sunku pasakyti. Matom, kad jie aktyvūs, drąsūs ir smalsūs. Geriausiai kalba Vakarė, ji puikiai dėsto mintis, kiek mažiau čiauška Alanta, o Kajus – vyriškas tylenis“, – sakė trynukų mama.
Verčiasi kukliai
Trynukų tėtis Romas Šakalys dirba „Maximos“ parduotuvėje mėsininku. Mama Vanda po motinystės atostogų darbo kol kas neturi. „Kas norės į darbą priimti daugiavaikę ir dar trynukų mamą. Darbdaviai supranta, kad auginu mažus vaikus, kurie gali susirgti, tad man tektų būti priverstinėse nedarbingumo atostogose. Verčiamės gana kukliai. Tad labai ačiū visiems, kas mūsų nepamiršta ir vis perduoda paramos“, – sulaukusi netikėtų svečių sakė Vanda Šakalienė.

trynukai_0705

Trynukus Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse su dovanomis aplankė lifosiečiai Nijolė Budrienė ir Ramūnas Matukas.

Vilija Mockuvienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.