Praėjusį penktadienį nepaisant grasinančio lietaus į Mantviliškį rinkosi geriausi šalies artojai bei tie, kurie norėjo pasižiūrėti, kaip reikia dailiai guldyti vagas. 

Paulių Čiupą į respublikines artojų varžybas palydėjo Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas (dešinėje) ir jo pavaduotojas Steponas Navajauskas.

Paulių Čiupą į respublikines artojų varžybas palydėjo Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas (dešinėje) ir jo pavaduotojas Steponas Navajauskas.

Septynioliktosiose respublikinėse artojų varžybose keturiolika dalyvių varžėsi dviejose kategorijose – tradicinių bei vartomų plūgų grupėse.
Susirinkusius arimo šventės dalyvius sveikinusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasidžiaugė, kad tarp patyrusių meistrų šiemet rungiasi net keturi moksleiviai.
Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Jeronimas Kraujelis priminė, kad iš 3 mln. ha žemės mūsų šalyje – 1,5 mln. ha tebėra ariami. Anot jo, arimas buvo, yra ir liks pagrindine žemės dirbimo bei našumo didinimo priemone.

Artojų varžybose Kėdainių krašto atstovas pirmąją vagą išarė gana dailią.

Artojų varžybose Kėdainių krašto atstovas pirmąją vagą išarė gana dailią.

Renginio šeimininkas Žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis linkėjo artojams, kad viską, ko išmoks varžybose, perkeltų į lygiai suartus Lietuvos laukus.
Tuo tarpu Lietuvos artojų asociacijos vadovas Alfonsas Malinauskas atkreipė dėmesį, kad šiemet besivaržantiems artojams tenka susidurti su išskirtinėmis sąlygomis – žemė tokia sausa, kad plūgai čiuožia paviršiumi, net nelįsdami gilyn. Pasinaudodamas gražia proga A. Malinauskas įteikė tris tarptautinės kategorijos teisėjų pažymėjimus: Giedrei Butkienei, Sauliui Cironkai ir Rimai Balsytei.
Šiais metais dalyvių atranka į varžybas šiek tiek keitėsi, jose be rajoninių varžybų etapo galėjo registruotis jau dalyvavę Lietuvos artojų varžybose bei respublikinio rudeninio arimo konkurso prizininkai. Taip pat buvo kviečiami varžytis ir žemės ūkio mokyklų mokiniai.
Kėdainių rajono garbę šiose varžybose gynė vienas jauniausių renginio dalyvių septyniolikmetis Paulius Čiupas, Kėdainių profesinio rengimo centro moksleivis. Paulius prasitarė, kad su technika draugauja nuo vaikystės: „Man labai patinka traktoriai ir visa kita technika. Jau kuris laikas dirbu ūkininko ūkyje. Kadangi save sieju su technika, tai nutariau mokytis profesinio rengimo centre. Baigiau pirmą kursą. Manau, kad tokios varžybos – puiki pamoka, juk į jas susirenka daug patyrusių meistrų. O geram arimui reikia ir gero traktoriaus, ir geros artojo akies.“

Pauliui Čiupui dar tik septyniolika, o jis jau trejus metus aria laukus ūkininko ūkyje.

Pauliui Čiupui dar tik septyniolika, o jis jau trejus metus aria laukus ūkininko ūkyje.

Renginio metu buvo surengta arimo pamoka, kurioje savo patirtimi dalijosi daugkartinis Lietuvos arimo varžybų nugalėtojas bei pasaulio varžybų dalyvis Rimas Kleiva, o mokslininkas Virginijus Feiza skaitė paskaitą apie kokybiško arimo technologiją.
Pasibaigus varžyboms paaiškėjo, kad apverčiamųjų plūgų grupėje vis dar neaplenkiamas nuolatinis šių varžybų čempionas kretingiškis Kazys Genčius, o tradicinių plūgų grupėje nugalėjo Pakruojo rajono artojas Audrius Plerpa.
Renginį organizuoja Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba kartu su Lietuvos artojų asociacija, iniciatyvą palaiko Žemės ūkio ministerija, Lietuvos ūkininkų sąjunga bei Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, taip pat bendrovė „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“.

Panašios naujienos