Trečiadienį, gegužės 16 d., Kėdainių Evangelikų reformatų bažnyčioje surengtas paramos- labdaros koncertas ,,Kėdainiams reikia vargonų“ sulaukė itin didelio Kėdainių krašto (atvykusių buvo ir iš kitų rajonų) žmonių susidomėjimo. Susirinkusiems pilnutėlėje bažnyčios salėje koncertą dovanojo kraštietis Mantas Jankavičius kartu su gitaristu, taip pat kėdainiečiu Domu Bajorūnu, parengęs geriausių savo dainų akustinę programą. Kartu su svečiais pasirodė ir Kėdainių muzikos mokyklos styginių instrumentų grupė.

Kėdainių muzikos mokyklos, kuri yra viena iš šios akcijos organizatorių direktorė Rūta Kutraitė pagarsino, kad sausio mėnesį startavusi paramos akcija ,,Kėdainiams reikia vargonų“, gegužės viduryje pakvietė visus jau į penktąjį paramos ir labdaros koncertą. ,,Matydama tiek daug susirinkusiųjų, aš leidžiu sau manyti, kad Kėdainiams tikrai reikia vargonų,“ – sakė ji pridūrusi, kad birželį vėl visi bus pakviesti į paramos ir labdaros koncertą, kuriame koncertuos taip pat ryšį su Kėdainiais turintys atlikėjai.

Pažadėjo atvykti, kai stovės vargonai

Scenoje pasirodęs Mantas Jankavičius buvo labai šiltai sutiktas kėdainiečių. ,,Nors sakoma, kad savam krašte pranašu nebūsi, bet aš jaučiuosi, kad esu savas ir labai jaudinuosi. Čia labai daug mano šeimos, draugų, artimų žmonių. Aš tapau geresniu žmogumi vien dėl to, kad mylėjau muziką. Kėdainiuose baigiau muzikos mokyklą, – prisiminimais su visais dalinosi mūsų kraštietis, – šitie vargonai atneš į mūsų miestą daugiau muzikos, galvoju jeigu ne mums, tai mūsų vaikams, neapčiuopiamai, nepastebimai prisidės prie jų meilės muzikai. Aš labai tikiuosi atvažiuoti į šitą vietą, kada jau stovės vargonai ir mes vėl surengsime koncertą“.

Muzika dar ir gydo

Paklaustas kaip sutiko žinią, išgirdęs, jog yra kviečiamas prisidėti prie šios paramos akcijos, žinomas atlikėjas atsakė, kad neabejodamas sutiko dalyvauti šioje akcijoje dėl to, kad ją organizuoja jo senas bičiulis Robertas Lamsodis, su kuriuo susipažino besimokydamas Muzikos mokykloje. ,,Tai vienas iš nedaugelio žmonių, kuriuo patikėjau, išgirdęs apie labdaros renginį. O Kėdainiai yra miestas, kuriam aš labai daug skolingas, todėl mažiausiai kuo galiu prisidėti – tai pagroti, padovanoti savo koncertą. O jei kalbėtume apie pačią vargonų idėją, aš manau, kad bet koks indėlis į kultūrą, nes ji yra svarbiausia, kad žmonės taptų sąmoningesni ir laimingesni, jau yra gerai. Muzika taip pat ir gydo“, – plačiai nusišypsojęs apibendrino M. Jankavičius. Dainininkas sakė, kad Domas, kuris groja gitara irgi yra kėdainietis, su kuriuo palaiko ryšį dar nuo grupės ,,Tylos zona“ laikų.

Skambėjo dainos, sukurtos kino filmui ,,Pakeliui“, spektakliui ,,Laisvi drugeliai“, populiarusis hitas ,,Šiandien tu man graži“, ,,Gyvenam kartą“ ir kt. Atlikėjas privertė žiūrovus kartu dainuoti ir net ,,pašokti“.

Lankydami paramos ir labdaros koncertus ir pirkdami bilietą už 2, 5, 10 eurų, kiekvienas prisideda prie paramos akcijos ,,Kėdainiams reikia vargonų“ išsipildymo. Visi atlikėjai taip pat prisideda prie šio kilnaus tikslo ir koncertuoja neatlygintinai. Manto Jankavičiaus koncerto metu buvo surinkta didžiausia (palyginus su kitų koncertų metu žmonių paaukota suma) pinigų suma – 1 577 eurai, populiariausias bilietas buvo už 5 eurus, nemažai buvo nupirkta už 2 eurus, mažiausiai – už 10 eurų.

Previous Image
Next Image

 

Žiūrovai jaučiasi pakylėti

O ką apie paramos akciją ,,Kėdainiams reikia vargonų“ mano paramos ir labdaros koncertus lankantys žiūrovai?

Birutė Konstanblackaitė, Kėdainių PRC lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja:

,,Mane labai sužavėjo graži, labai kilni idėja, kad Kėdainiams reikia vargonų. Ir aš manau, kad kiekvieno kėdainiečio garbės reikalas yra, kad tie vargonai Kėdainiuose būtų. Tikrai smagu, kai ir paklausai ir koncertą, ir prisidedi prie tos kilnios idėjos įgyvendinimo. Kuo daugiau būtų tokių sąmoningų kėdainiečių, tuo greičiau tie vargonai atsirastų. Įsivaizduoju, kad galėsime tikrai didžiuotis, turėdami tokį instrumentą ir sulauksime daug puikių koncertų. Mane vargonų muzika žavi nuo pat vaikystės. Esu buvusi visuose, išskyrus vieną koncertą, skirtą šiais akcijai. Kiekvienas paliko gilų įspūdį, nesvarbu, ar tai buvo vietinių atlikėjų, ar svečių koncertai.

Aistė Leleikienė, VšĮ Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyriaus vedėja:

Šios akcijos tikslas labai gražus. Auka vargonams verčia ateiti bei kitas dalykas – pati kultūra, jos puoselėjimas. Aš manau labai prasminga ateiti į tokius koncertus, pirmiausia – gerinti savo emocinę sveikatą bei savo nuotaiką. Negalima neateiti į tokio aukšto lygio renginius, kurie ,,kainuoja“ labai mažai, kur galima pasirinkti net bilieto kainą, kurie vyksta ypatingose erdvėse. Koncertuose pasirodo aukšto lygio muzikantai, todėl reikia išnaudoti kiekvieną suteiktą galimybę. Aš visada palaikau tokias muzikines iniciatyvas. Juk muzika yra dalis žmogaus gyvenimo, dalis žmogaus kultūros, kuriai šiandien sunku išgyventi ir ją reikia palaikyti visais įmanomais būdais. Aš skatinu į šiuos koncertus ateiti ir savo skyriaus kolegas, pabendrauti vieniems su kitais, pasidžiaugti muzika ir dar padaryti gerą darbą.

Audronė Rimkevičienė, VšĮ Kėdainių PSPC direktorė:

Aš esu už tai, kad Kėdainiams būtinai reikia vargonų. Labai džiaugiuosi, kad didžioji kolektyvo dalis tam pritaria ir stengiasi nepraleisti nei vieno koncerto. Prisidėdami prie šios akcijos, iš tikrųjų patiriame didžiulį malonumą, nes koncertai yra ypatingi. O gaudami didelį emocinį pasitenkinimą, dar galime prisidėti prie labai gražios idėjos.

Aldona Stanionienė, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos buhalterė:

Aš labai palaikau šią idėją. Pati kiek galiu stengiuosi lankytis visuose kultūriniuose renginiuose, vykstančiuose Kėdainiuose. Esu buvusi beveik visuose šios akcijos koncertuose. Man labiausiai patinka klasikinės muzikos atlikėjai. Tačiau šiai akcijai skirti koncertai visi buvo labai nuoširdūs ir mieli širdžiai. Žada ir toliau lankytis visuose, kurie tik bus rengiami šiai akcijai palaikyti.

Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė, J. Monkutės-Marks muziejaus-galerijos direktorė:

Su vyru Ričardu esame pirmame šiai akcijai skirtame koncerte, kadangi taip sutapdavo, kad ankstesnių koncertų metu mūsų muziejuje vykdavo parodų atidarymai. Ši idėja labai gera, mes ją labai palaikome, kad tik tokių idėjų Kėdainiuose būtų kuo daugiau. Šiuo metu reikia vargonų, vėliau gal iškils būtinybei dar kam nors atsirasti. Reikia žmones skatinti, kad jie eitų, būtų, neliktų abejingi. Kaip ir mūsų muziejus, sukūrėm idėją surengti ,,Muziejų naktis“ ir plūsta žmonės. Tokių renginių – ką nors gero ir gražaus daryti Kėdainiams – reikia kuo daugiau. Mes patys juos privalome gražinti ir gerinti, ir nelaukti, kol kas nors kitas tuo pasirūpins. Pati bendruomenė turi būti suinteresuota. Ir jau Kėdainiuose turėdami vargonus, žmonės tikrai jausis laimingi, nes žinos, kad prie šio instrumento atsiradimo prisidėjo ir jie patys.

Asta Raicevičienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.