Šalyje nenumaldomai augant maisto kainoms, Seime vėl pradedama diskutuoti, kad maisto produktams reikėtų taikyti lengvatinį 9 procentų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą. Šiuo metu maisto produktams taikomas 21 procento PVM tarifas.

Teigiama, kad sumažinus PVM, maisto kainos, išskyrus alkoholinius gėrimus, turėtų sumažėti apie 10 procentų. Tačiau tiek ekonomistai, tiek politikai bent iki šiol vieningai nesutaria, ar toks kainų mažinimo būdas būtų tikslingas. Mat neaišku, kaip užtikrinti, kad pritaikius PVM lengvatą tuo nepasinaudotų maisto produktų gamintojai ir prekybininkai, o galutinis vartotojas iš tikrųjų mokėtų mažesnę kainą.

Tiesa, žvelgiant į statistiką, mūsų šalies gyventojams ji negailestinga. Per mėnesį lietuviai net ketvirtadalį pajamų išleidžia maisto produktams. Tačiau visiems anksčiau teiktiems siūlymams taip mažinti maisto kainas nebuvo pritarta.

Dar pernai vasarą buvo siūloma mažinti PVM tarifą pagrindiniams maisto produktams – duonai, pieno produktams, daržovėms. Taip pat nebuvo pritarta siūlymui lengvatinį 5 proc. PVM taikyti mėsai, žuviai bei kitiems būtiniausiems maisto produktams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.