Šių metų gruodžio mėnesį dvidešimties metų veiklos jubiliejų Kėdainiuose švęsianti minkštus baldus gaminanti, jų apmušalų siuvimu ir apkalimu užsiimanti bendrovė „LTP Texdan“ ne tik ketina dvigubai išplėsti gamybos ir sandėliavimo patalpas, bet ir sukurti apie 150 naujų darbo vietų.

Senosiose patalpose tiesiog neišsiteko

Kėdainiuose, Birutės gatvėje, netoli aerodromo teritorijos įsikūrusi Danijos kapitalo bendrovė investuoja į naujų gamybinės ir sandėliavimo paskirties patalpų statybą. Bendras visų naujų statinių, kurie, kaip planuojama, turėtų iškilti per vienerius metus, plotas užims 7200 kv. metrų.

„Dabartiniame gamybiniame pastate, daugėjant užsakovų ir plečiantis gamybos apimtims, jau senokai neišsitenkame. Sandėliavimo patalpas nuomojamės keliose miesto vietose. Todėl matėme tik vienintelį kelią – plėtrą“, – teigė bendrovės „LTP Texdan“ vadovė Kristina Kildienė.

Šiuo metu baigiamas statyti pastatas bus sujungiamas su jau esančiais pastatais ir taip plečiama gamybai skirta bazė.

„LTP Texdan“ vadovė Kristina Kildienė dėkojo rajono vadovui už sėkmingą bendradarbiavimą su savivaldybe.

Pasak bendrovės vadovės, kol kas „LPT Texdan“ visa gaminama produkcija iškeliauja į užsienio rinkas, Lietuvoje jų produkcija kol kas nėra prekiaujama. O pagrindinės eksporto kryptys veda į Vokietiją, Skandinavijos šalis, Didžiąją Britaniją, taip pat įmonė bando įsitvirtinti ir Jungtinių Amerikos Valstijų rinkoje.

Apie 150 naujų darbo vietų

Įgyvendinusi statybų projektą, bendrovė „LPT Texdan“ tikisi tolesnio augimo. Naujajame pastate, kaip ir dabartiniame, bus apkalamos apmušalais sėdėjimui skirtų baldų (biuro ir visuomeninės paskirties kėdžių, transporto priemonių sėdynių) dalys. Ketinama plėsti visuomeninės paskirties minkštų baldų – sofų – gamybą.

„Pastačius naująjį pastatą, planuojame sukurti nuo 100 iki 150 naujų darbo vietų baldų siuvėjams, apkalėjams, klijuotojams, taip pat įdiegti naujas technologijas“, – sakė bendrovės „LPT Texdan“ vadovė.

K. Kildienė tiki, kad išplėtus gamybos plotus, Kėdainiuose jau beveik dvidešimt metų veikiančiai bendrovei pavyks gerokai padidinti ir metinę apyvartą, kuri dabar siekia apie 41 mln. eurų.

Jau ieško darbuotojų

Tačiau didžiausiu galvos skausmu „LTP Texdan“ vadovams buvo ne naujojo pastato statyba, bet darbuotojų paieška, kurių trūkumas akivaizdžiai juntamas.

„LTP Texdan“ vadovė teigė, jog Kėdainiuose rasti reikiamos kvalifikacijos specialistų labai sunku, todėl visų pirma atrinkti žmonės apmokomi.

„Ir nors tai užtrunka ganėtinai ilgą laiko tarpą, mes kito pasirinkimo tiesiog neturime – privalome investuoti į pas mus norinčių dirbti žmonių mokymą. Vieni darbo specifiką perpranta labai greitai, kitiems įgūdžiai formuojasi ilgiau“, – teigė K. Kildienė, pabrėžusi, kad šiuo metu Kėdainiuose veikiančioje bendrovėje dirba apie 550 darbuotojų, apie 400 jų – kėdainiečiai.

Smagu, kai darbuotojų akys švyti

Jau gruodį veiklos jubiliejų švenčiančioje ir plėtros planus baigiančioje įgyvendinti bendrovėje apsilankė ir Kėdainių rajono vadovas Saulius Grinkevičius, kuris ne tik pasveikino „LPT Texdan“ siekį gerokai plėsti veiklos apimtį, bet ir padėkojo už naujai planuojamas sukurti darbo vietas.

„Šioje bendrovėje vienintelį kartą teko lankytis prieš daugybę metų, kai „LPT Texdan“ žengė tik pirmuosius žingsnius. Tačiau dabar matau, kad tai didžiulė kompanija, taikanti naujas gamybos technologijas ir vykdanti didžiulę plėtrą. Tiesa, man svarbiausia, kaip šioje įmonėje jaučiasi darbuotojai, tačiau ką pamačiau čia apsilankęs – mane nudžiugino. Mačiau tik šypsenas, o tai reiškia, kad darbuotojai į darbą eina vedini didžiulio noro“, – teigė Kėdainių rajono vadovas.

Tuo tarpu K. Kildienė rajono vadovui padėkojo už sėkmingą bendradarbiavimą.

„Džiugu, kad savivaldybė pozityviai žiūri į įmonių plėtrą, mes nepatyrėme jokių biurokratinių kliūčių derindami plėtros projektą ir rengdami dokumentus statybų leidimui“, – teigė „LPT Texdan“ vadovė K. Kildienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.