Tikriausiai pastebėjote ryškias geltonas juostas, sužymėtas prie mieste esan­čių viešųjų institucijų bei prekybos centrų įėjimų. Visa tai – Kėdainių moterų LIONS klubo veikla. Iniciatyvos moterys taip palengvino regėjimo negalią turintiems žmonėms pamatyti laiptų pakopas, kurias silpnaregiams kartais būna sudėtinga pastebėti.

Kėdainių daugiakultūriame centre susirinkusios veikliosios LIONS moterys, Kėdainių rajono aklieji ir silpnaregiai kartu paminėjo Pasaulinę baltosios lazdelės dieną, minimą spalio 15-ąją.
Pasak Jūratės Judickienės, Kėdainių moterų LIONS klubo vadovės, ši organizacija, veikianti visame pasaulyje, šiuo metu prioritetą paramai teikia būtent akliesiems ir silpnaregiams.

Laiptus padengė fluorescencinėmis juostomis

„Ne išimtis esame ir mes, Kėdainių klubas. Jau ne vienerius metus sėkmingai bendradarbiaujame su kėdainiečiais, Aklųjų ir silpnaregių sąjungos nariais. Mūsų bendradarbiavimas įgauna vis naujų spalvų, darosi vis glaudesnis ir gilesnis. Šio renginio Daugiakultūriame centre metu mes pristatėme įgyvendinto projekto „Miestas visiems“ rezultatus“, – pažymėjo J. Judickienė ir pridūrė, kad projektas buvo įgyvendintas per kelis pastaruosius mėnesius.

Rajono meras Saulius Grinkevičius teigė esantis sužavėtas LIONS moterų noru padėti kitiems. Jūratė Judickienė – trečia iš kairės.

„Projektui įgyvendinti 1 700 eurų skyrė Kėdainių rajono savivaldybė. Dar 600 eurų pridėjome iš klubo lėšų. Mes padengėme fluorescensinėmis juostomis arba dažais įėjimo laiptus prie įvairių prekybos centrų, kai kurių kitų įstaigų: Mokesčių inspekcijos, Registrų centro, pašto, policijos komisariato, „Sodros“, – sakė J. Judickienė.

Pašnekovė vylėsi, kad šis projektas suteiks galimybę daugeliui regėjimo negalią turinčių žmonių jaustis saugiau, sumažinti traumų skaičių. „Galų gale ir mums, gerai matantiems, primins, kad yra žmonių, kuriems reikia mūsų pagalbos“, – sakė J. Judickienė.

Nuolatinė veikla ir parama

Kėdainių moterų LIONS klubas mieste veikia jau ne pirmus metus, tad per visą šį laiką parama buvo suteikta daugybei asmenų: ne tik regėjimo problemų turintiems asmenims. „Skaičiai yra išties nemaži. Procesas nuolat vyksta. Šiais metais tai jau trečiasis toks mūsų vykdytas projektas. Du prieš tai vykę projektai buvo skirti vaikams, kurių metu buvo nupirkti 54 akinukai mažiesiems. Po projekto įgyvendinimo į mus kreipėsi dar trys žmonėms, kuriems taip pat nupirkti akiniai. Procesas yra nuolatinis“, – šypsojosi J. Judickienė.

Besidžiaugdamos įgyvendintais gerais darbais, aktyviosios LIONS moterys jau turi ir planų ateičiai.

„Kaip ir kasmet, mūsų laukia didžiulis renginys, kurio metu surinktas lėšas planuojame skirti ir cukriniu diabetu sergantiems žmonėms. Šių metų prioritetuose, kuriuos numato pasaulinis LIONS judėjimas, pirmasis ir svarbiausias yra parama cukriniu diabetu sergantiesiems. Antroje yra aklieji ir silpnaregiai, trečioje vietoje – aplinkosaugos problemos, onkologiniai ligoniai“, – sakė J. Judickienė, kartu pasidžiaugdama, kad mūsų kraštiečiai noriai atsiliepia į pagalbos prašymą ir yra dosnūs aukotojai.

Džiaugiasi gražia draugyste

Kėdainių silpnaregiai džiaugiasi prasminga draugyste su aktyviosiomis LIONS kėdainietėmis.

„Mūsų tarpusavio draugystė su LIONS moterimis yra graži ir prasminga, visapusiškai suteikianti pagalbą. Juk akinukai kainuoja nemažus pinigus ir ne kiekvienas juos gali įsigyti. O LIONS moterys mums šiuo atžvilgiu labai padeda. Be to, esame labai dėkingi už šias naująsias juostas prie prekybos centrų bei institucijų – tai didelė pagalba mums visiems“, – sakė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Kėdainių filialo pirmininkė Asta Bobinaitė. Šiuo metu organizacija vienija 121 regėjimo negalią turintį narį.

Aklieji mokomi vaikščioti, naudojantis baltomis lazdelėmis, todėl jiems skirta diena pavadinta šiuo vardu. Pasaulinė baltosios lazdelės diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 1992 metų, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo Pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare.

Daugelyje šalių šią dieną organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, kad būtų galima iš anksto užkirsti kelią ligai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.