Viešosios įstaigos Kėdainių ligoninė vadovai stengiasi išnaudoti visas galimybes, kad galėtų įstaigą atnaujinti. „Mes norime, kad ir pacientams, ir darbuotojams būtų patogu, jauku, gražu ir šilta, tad rengiame ir įgyvendiname daugybę projektų atskirų korpusų bei skyrių renovacijai bei atnaujinimui“, – sakė Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas.

Kėdainių ligoninės direktorius S. Skauminas įsitikinęs, kad įstaigos atnaujinimas leis gyventi ir šilčiau, ir jaukiau, ir taupiau.

Kėdainių ligoninės direktorius S. Skauminas įsitikinęs, kad įstaigos atnaujinimas leis gyventi ir šilčiau, ir jaukiau, ir taupiau.

„Kėdainių ligoninė“ veidą keisti pradėjo maždaug prieš dešimtmetį, kai jos vadovai pasinaudodami valstybės investicijų, Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei kitais finansavimo šaltiniais parengė pirmuosius renovacijos projektus. Kai kurie jų tęsiasi ne vienerius metus, o kasmet atsiranda ir naujų darbų.
Pastaruoju metu statybininkai triūsia tvarkydami tą ligoninės korpusą, kuriame yra Akušerinis skyrius. Pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą yra įgyvendinamas projektas „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Kėdainių ligoninė, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“. Pagal šį projektą bus pagerinta viso korpuso šiluminė izoliacija, modernizuotos šilumos punkto ir išorinės karšto vandens tiekimo sistemos, taip pat atliktas vėdinimo bei kondicionavimo sistemos ir elektros tiekimo sistemos modernizavimas.

Jau įgyvendinta maždaug 69 procentai visų projekto „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Kėdainių ligoninė, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ rangos darbų.

Jau įgyvendinta maždaug 69 procentai visų projekto „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Kėdainių ligoninė, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ rangos darbų.

Remia tik perspektyvias įstaigas
„Mums labai pasisekė, kad Kėdainių ligoninė pakliuvo tarp tų įstaigų, kurios gauną paramą atsinaujinimui iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos. Šveicarai Lietuvos gydymo įstaigoms atnaujinti pagalbos ranką tiesia bemaž dvidešimt metų. Per tą laiką buvo įvairių projektų ir programų. Dabar remiamos tos perspektyvios ligoninės, kurios turi veiklius akušerijos skyrius. Kad pakliūtų tarp galinčiųjų sulaukti paramos, akušerijos skyriai turėjo atitikti daugybę reikalavimų: ir priimti ne mažiau kaip 300 gimdymų per metus, ir turėti kvalifikuotų specialistų kolektyvą, ir teikti visapusišką pagalbą gimdyvėms bei naujagimiams. Galime tik pasigirti, kad esame tarp perspektyviausiųjų ir gauname paramą renovacijai, kurios mūsų įstaigai tikrai reikėjo. Smagu, kad po nedidelių darbo trukdžių mūsų Akušerijos skyrius bus gerokai patogesnis ir patrauk­lesnis atžalų laukiančioms ir sulaukusioms kraštietėms“, – sakė S. Skauminas.
Ligoninės direktoriaus teigimu, be šio energiją tausojančių technologijų įdiegimo projekto Akušerijos skyrius dalyvauja trejų metų įrangos rėmimo programoje: „Pagal tą programą mūsų skyrius per trejus metus gaus labai reikalingos įrangos: modernų gimdymo stalą, echoskopų, vaisių tonų registratorių ir kitų prietaisų.“

Pasinaudojus Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos parama bus modernizuotos ir pagrindinės šildymo tiekimo trasos nuo katilinės iki ligoninės pastato.

Pasinaudojus Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos parama bus modernizuotos ir pagrindinės šildymo tiekimo trasos nuo katilinės iki ligoninės pastato.

Vienu šūviu – du zuikiai
Kadangi Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos parama skiriama Akušerijos skyriui, investuojant į jį, pagerės ir greta esančių skyrių būklė. „Pagal šveicarų ir lietuvių bendradarbiavimo programą mes galime atnaujinti Akušerijos skyrių, tačiau renovuodami jį, pasinaudojame proga ir pageriname šalia esančių skyrių būklę. Kartu bus sutvarkyti operacinis blokas bei Priėmimo skyrius. Šiuose padaliniuose sulaukę pagrindinių trasų ir sistemų atnaujinimo, savo lėšomis užbaigsime mažesnius darbus, kad visas korpusas būtų renovuotas.
Be to, programinės investicijos leidžia atnaujinti ir visą pagrindinę šilumos trasą nuo katilinės iki ligoninės pastato“, – puikiai suderintais darbais džiaugėsi Kėdainių ligoninės vadovas.

Rangovams priekaištų neturi
Projekto „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Kėdainių ligoninė, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“, kurio vertė beveik pusė milijono (499 727) eurų, rangos darbai patikėti Kauno uždarajai akcinei bendrovei „Verslo bitė“.
Didžioji dalis – 85 procentai – investicijų į šį projektą atkeliauja iš Šveicarijos programų, o 15 procentų skiria Lietuvos vyriausybė.
Pasak Kėdainių ligoninės direktoriaus, projektas vykdomas labai tvarkingai ir operatyviai. „Projektas startavo 2012 metų birželio 12 dieną, kai buvo pasirašyta jo įgyvendinimo sutartis. Pagal susitarimą su rangovais visi suplanuoti darbai turėtų būti baigti 2016 metų rugpjūčio 31 dieną, tačiau statybininkai, laimėję konkursą, įsipareigojo projektą užbaigti beveik pusmečiu anksčiau, šių metų pabaigoje“, – puikiai dirbančiais statybininkais džiaugėsi S. Skauminas.

Pasinaudojus proga atnaujinti Akušerijos skyrių, pagražėja viso vieno ligoninės korpuso, kuriame dar yra ir Priėmimo skyrius bei operacinių blokas, vaizdas.

Pasinaudojus proga atnaujinti Akušerijos skyrių, pagražėja viso vieno ligoninės korpuso, kuriame dar yra ir Priėmimo skyrius bei operacinių blokas, vaizdas.

Paslaugų teikimas nesutriks
Anot direktoriaus, skyrių, kuriuos liečia įgyvendinamas projektas, vykstant korpuso atnaujinimui, darbas nesutriko: „Mes su rangovais sutarėme, kad darbai bus vykdomi keliais etapais. Pirmiausia daug dirbama su statinio išore, o į vidų statybininkai ir kiti specialistai įžengs tik vasaros pradžioje. Mes jau sutarėme, kad laikinai – maždaug porai savaičių – uždarysime operacines ir jose nevyks planinės operacijos. Nenumatytiems skubios pagalbos atvejams lieka operacinė reanimacijos skyriuje. Neturėtų problemų kilti ir su gimdymais, nes gimdyklas iš pagrindinio skyriaus sparno perkelsime į kitą. Visas reikalingas medicinines paslaugas kėdainiečiams tikrai suteiksime. Dėl remonto bus laikinų nepatogumų, tačiau jie ilgai netruks.“

Gyvens šilčiau ir taupiau
Kėdainių ligoninės vadovai net neabejoja, kad, įgyvendinus projektą „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas VšĮ Kėdainių ligoninė, teikiančioje sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“, bus jaučiama visapusiška nauda.
„Puikiai žinome, kiek per pastaruosius metus pabrango kuro sąnaudos, tačiau mūsų įstaiga, pradėjusi atskirų skyrių renovaciją ir ją iš dalies įgyvendinusi, šaltuoju metu ūkinėms išlaidoms neišleidžia daugiau negu prieš dešimtmetį. Vadinasi, gyvename ekonomiškai. Be to, visi jaučiame, kad atnaujinus pastatus juose būna gerokai šilčiau negu iki remontų, o ir estetinis vaizdas pasikeičia į gerąją pusę. Tad net nedvejojame, kad po šio projekto įgyvendinimo mūsų įstaigoje bus ir šilčiau, ir taupiau“, – renovacijos pliusais džiaugėsi Kėdainių ligoninės vadovas.
Užs. Nr. 61

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.