Nors Kėdainių „Rotary“ klubo nariai ir nelinkę viešinti savo darbų, retkarčiais jie nenutyli reikšmingų projektų.

J. Baniota (antras iš kairės) ir S. Skauminas džiaugiasi kolegų švedų parama ligoninei.

J. Baniota (antras iš kairės) ir S. Skauminas džiaugiasi kolegų švedų parama ligoninei.

Maždaug prieš pusantrų metų, kai Kėdainių rotariečiams vadovavo ligoninės direktorius Stasys Skauminas, jie įsijungė į vieną tarptautinių projektų. „Mes gana glaudžiai bendraujame su kolegomis iš Vilniaus. Jie jau keletą metų bendradarbiauja su Švedijos „Rotary“ klubais. Pagal bendrus projektus švedai renka įvairią paramą ir perduoda Lietuvai. Pastarasis projektas orientuotas į pagalbą mūsų šalies ligoninėms. Švedai surinko įvairios paramos dvylikai gydymo įstaigų. Kėdainių ligoninė tapo dešimtąja įstaiga, kurią pasiekė itin reikalingos kolegų dovanos“, – sakė S. Skauminas.
Praėjusią savaitę į Kėdainių ligoninę atvažiavo didžiulis sunkvežimis, pilnas funkcinių slaugos lovų su čiužiniais, vaikštynių, vežimėlių, spintelių, net žaislų mažiesiems ligoniukams.
„Šios labdaros vertė tikrai didelė, nes vien lovų gavome 24. O juk jų vienos kaina svyruoja nuo trijų iki penkių tūkstančių. Atvežti daiktai kiek naudoti, tačiau labai geros būklės. Matysime, jei mums kažko bus per daug, pasidalinsime su rajono globos įstaigomis, kur glaudžiasi ligoti seni kraštiečiai“, – sakė ligoninės vadovas. Kolegų parama ypač džiaugėsi dabartinis Kėdainių „Rotary“ klubo prezidentas Juozas Baniota: „Esame dėkingi ir švedams, kurie parūpino reikalingų daiktų, ir vilniečiams, kurie padėjo tuos daiktus atvežti mums ir iškrauti. Tarp gautos labdaros turime ir vieną elektrinį neįgaliojo vežimėlį, kurį dovanosime vienai aristaviškių šeimai. Joje auga du neįgalūs vaikai, tad toks vežimėlis labai palengvins neįgalaus jaunuolio gyvenimą.“
Pasak J. Baniotos, Kėdainių rotariečiai šiuo metu ruošiasi respublikinei konferencijai ir tradicinei kasmetinei spartakiadai. „Turime įvairios veiklos ir planų. Mūsų misija ne tik bendrauti, bet ir bendradarbiauti bei padėti tiems, kam labiausiai reikia pagalbos“, – sakė J. Baniota.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.