Šią savaitę Kėdainių ligoninė pradėjo sulaukusi dovanų. Tarybos narys Darius Petrauskas į ligoninės kiemą palydėjo vilkiką, kuriame atvežtos lovos, spintelės, sauskelnės, medicininės priemonės.

Kėdainių ligoninę šią savaitę pasiekė labdaros siunta iš Italijos.

Kėdainių ligoninę šią savaitę pasiekė labdaros siunta iš Italijos.

Pakaks D. Petrausko, jis jau kuris laikas bičiuliaujasi su italu Sergio Paterlini, kuris vadovauja nevyriausybinei organizacijai „Sogno di Arunas“, pavadintai artimo draugo Lietuvos sporto žurnalisto Arūno Pakulos garbei. S. Paterlini labdaros projektus Lietuvoje vykdo jau dvidešimt metų. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, jis atvyko su šeima aplankyti Baltijos šalių. Lietuva italų šeimai paliko didelį įspūdį, tad jie nusprendė padėti jaunai valstybei. S. Paterlini organizacija padeda Kauno miesto našlaičiams, senjorams, ligoninėms, taip pat remia vaikus iš socialiai remtinų šeimų. Sužinojęs, kad ir Kėdainių kraštui praverstų pagalba, italas pirmiausia nutarė paremti ligoninę. Patikėjęs bičiuliui D. Petrauskui pasiteirauti, ko pagrindinei Kėdainių krašto gydymo įstaigai reikėtų, jis pradėjo rūpintis dovanų rinkimu. Jas sukaupęs vilkikus išleido į Lietuvą. Taip šią savaitę Kėdainius pasiekė medikams skirta labdara. Į Kėdainių ligoninę atvežta 12 funkcinių slaugos lovų, viena greitosios pagalbos lova, penki vežimėliai, dešimt dėžių sauskelnių, 15 dėžių dezinfekcinių priemonių, 20 dėžių probiotikų ir penki čiužiniai nuo pragulų. Panaši siunta pasiekė ir Kauno slaugos ligoninę.

Darius Petrauskas (kairėje) pasirūpino, kad nuolat kauniečius remiantis italas S. Paterlini padėtų ir Kėdainių krašto medikams.

Darius Petrauskas (kairėje) pasirūpino, kad nuolat kauniečius remiantis italas S. Paterlini padėtų ir Kėdainių krašto medikams.

„Jei tik turiu galimybę, niekada neatsisakau padėti tiems, kuriems reikia pagalbos. Pokalbiuose su Sergio išsikalbėjome apie labdaras. Man jis yra tikras gerų darbų ir mecenavimo pavyzdys. Kadangi žinau, jog ligoninei niekada nebūna per daug pagalbos, nusprendžiau patarpininkauti tarp labdarą teikiančio bičiulio ir Kėdainių medikų. Smagu, kad sumanymas pavyko ir pirmoji dovanų siunta jau pasiekė Kėdainius. Antra siunta turėtų mūsų kraštą pasiekti metų pabaigoje“, – sakė D. Petrauskas.
Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino teigimu, medikai visada mielai priima visas dovanas. „Paskutinį kartą panašių dovanų mūsų ligoninė gavo maždaug prieš metus. Tada paramą iš Švedijos parūpino Kėdainių rotariečiai. Labai džiaugiamės, kai gauname lovų, vežimėlių ir kitų priemonių, tada turimas lėšas galime skirti būtinos įrangos ir aparatūros atnaujinimui ar įsigijimui. Esame dėkingi visiems paramos teikėjams. Ši siunta bus paskirstyta visuose skyriuose – tiesiog žiūrėsime, kam ko reikia“, – sakė S.  Skauminas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.