Penktadienį vykusiame 21 rajono tarybos posėdyje buvo nuspręsta milijonus kainuojančią AB „Lifosa“ dovaną – Kėdainių sporto areną – perduoti savivaldybės pavaldume esančiai Kėdainių sporto arenai. Tačiau toks „eksperimentas“, kuomet areną valdo savivaldybė, tęsis metus. Vėliau planuojama areną perduoti profesionaliam arenų operatoriui, mat dovana dėl didelių valdymo išlaidų gali ir apkarsti.

S. Grinkevičius akcentavo, kad sprendimas Kėdainių areną perduoti sporto  mokyklai po metų  privalės būti peržiūrėtas.

S. Grinkevičius akcentavo, kad sprendimas Kėdainių areną perduoti sporto mokyklai po metų privalės būti peržiūrėtas.

Iš viso Tarybos posėdyje buvo svarstomi 47 darbotvarkės klausimai, iš kurių didžiausių diskusijų sulaukė minėtoji Kėdainių arena.
Tarybos nariai svarstė, ar verta ir tikslinga naująją sporto areną perduoti naudoti ir valdyti Kėdainių sporto mokyklai. Mat arenoje numatoma vykdyti įvairius komercinius projektus, tačiau sporto mokykloje pramogų rinkodaros specialistų nėra.
Vis tik po ilgų diskusijų Taryba nusprendė naująjį Kėdainių sveikatingumo ir sporto centrą perduoti sporto mokyklai. Vėliau, po metų, vėl grįžti prie to paties klausimo, kas turėtų valdyti ir disponuoti pastatu.

Perimtas turtas siekia daugiau nei 18 mln. litų
Savivaldybei perduotas turtas, į kurį įeina pats pastatas, kiemo statiniai bei kitas, arenoje sumontuotas inventorius: vaizdo stebėjimo sistemos, ryšių, garso ir kompiuterinė technika, vidaus ir lauko baldai. Viso komplekso su jame esančiu turtu bendra vertė siekia 18,5 mln. litų. Areną ruošiamasi naudoti kūno kultūrai ir sportui plėtoti bei gyventojų poilsiui organizuoti, joje numatomi komerciniai bei nekomerciniai renginiai. Be to, nuogąstavimai, kad naujoji sporto arena bus skirta tik sportui, neturi pagrindo, mat jau netrukus, už mėnesio, arenoje vyks pramoginis renginys, į kurį jau pardavinėjami bilietai.
Posėdžio metu pritarta arenos priežiūrai skirti 4 valytojų ir budėtojų etatus. Sudėtingai ir brangiai aparatūrai prižiūrėti bus skelbiamas konkursas specialistų įmonei, mat darbui su profesionalia įranga reikia aukštos kvalifikacijos darbuotojų.

Vėliau turės būti koreguojama
Tarybos narys Saulius Grinkevičius, paklaustas, kaip vertina sprendimą areną perduoti savivaldybės žinion, sakė, kad šiuo metu toks sprendimas – pats optimaliausias ir tinkamiausias Kėdainiams. Tačiau praėjus tam tikram laiko tarpui, jis būtinai turės būti peržiūrėtas.
„Arena – visiškai naujas dalykas Kėdainiuose, tad mes neturime patirties kaip nuomotojai, kaip operatoriai. Tas pradinis pasiūlytas variantas, žinoma, po kurio laiko turės būti koreguojamas. Svarstant buvo keltas klausimas, ar nereikėjo ieškoti iš karto komercinės struktūros, kuri imtų administruoti areną, ir taip savivaldybė nesikištų. Tačiau medalis turi dvi puses – mums patiems dar neaišku, kokios išlaidos, kokie kaštai bus susiję su arenos išlaikymu, kokias iš jos gausime pajamas“, – kalbėjo tarybos narys ir kartu pabrėžė norintis, kad AB „Lifosa“ dovana nekeltų nereikalingų problemų.
„Kitais metais sieksiu, kad atsirastų arenos operatorius, kuris, jau turėdamas tokių statinių valdymo patirties, galėtų prižiūrėti, organizuoti renginius. Arena turėtų nebūti našta mums, visiems kėdainiečiams, o neštų tiktai džiaugsmą“ , – akcentavo S. Grinkevičius.

Ieško lėšų skvero tvarkymui
Po truputį pajudėjo ir Ramybės skvero tvarkymo darbai. Taryboje nutarta kreiptis paramos į Europos Sąjungos struktūrinius fondus ir tokiu būdu gauti apie 494 tūkst. litų sumą. Apskaičiuota bendra projekto vertė siekia 1 mln. 400 tūkst. litų. Kėdainių rajono savivaldybė įsipareigojusi prie projekto savomis lėšomis prisidėti 905 tūkst. litų suma. Projektu numatomi atlikti darbai apima teritorijos apželdinimą, teritorijos dangų keitimą, dirbtinės kilmės vandens telkinio atkasimą ir užpildymą vandeniu, gamtinės kilmės upelio atkasimą ir užpylimą vandeniu, lauko estrados su vandens kaskada tvarkomuosius statybos darbus, atraminės sienutės su drenažu įrengimą. Tikimasi, kad sutvarkytasis objektas taps turistų traukos vieta Kėdainių mieste.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.