Lietuvos moterims labiausiai įsimena komplimentai, susiję su jų grožiu ir išvaizda: „Tu esi graži“, „Tu gerai atrodai“ ir pan. Tai parodė kosmetikos kompanijos „Mary Kay“ užsakymu „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.

KomplimentaiTačiau tarp įsimintiniausių komplimentų yra ir tokių kaip „blondinė, bet protinga“, „meškutė“, „ūkiška“, „gražių kojų“, „žemaitė“.

Į klausimą, koks komplimentas joms labiausiai įsimena, dauguma moterų atsakė, kad jos gražios ir gerai atrodo (16 proc.). Ta

iau lietuvės vertina ir jų intelekto pagyrimą: 10 proc. apklaustųjų labiausiai įsiminė pastebėjimas, kad jos yra protingos.

Paaiškėjo, kad daugiausiai įsimintinų komplimentų moterys ir merginos išgirsta apie savo išvaizdą (maždaug 45 proc. visų komplimentų) bei charakterį ir būdo bruožus.

Vertinami ir tokie komplimentai kaip „linksma“, „gražių plaukų“, „simpatiška“, „mylimoji“, „draugiška“.

Merginos nuo 18 iki 25 metų dažniau girdi jų išvaizdą pabrėžian

ius komplimentus, o vyresnėms moteris svarbesni komplimentai apie jaunatviškumą, gebėjimą rūpintis artimaisiais, buitimi – „jaunai atrodote“, „patikima“, „draugiška“, „gera šeimininkė“, „gera mama“.

Analizuodami „Mary Kay“ klienčių poreikius, pastebime, kad jaunesnės, Y kartos, moterys renkasi lengvai naudojamus, „du-viename“ produktus, dėl kurių prie veidrodžio nesugaišta daug laiko. Jos domisi kosmetikos naujovėmis, noriai jas išbando.

O vyresnės moterys labiau rūpinasi veido priežiūra – žino, kas tinka jų odai ir pageidauja atitinkamos kosmetikos. Jos naujienas išbando tuo atveju, jei tai – stangrinamosios, formuojančios ar stabdančios odos senėjimo procesus.

Vyresnio amžiaus moterims svarbi kosmetikos kokybė, jos labiau investuoja į savo grožį ir grožio ritualams skiria kur kas daugiau laiko nei jaunos merginos.

Kiti komplimentai, kurie labiausiai įsiminė Lietuvos moterims:

– apie išvaizdą (45 proc. nuo visų komplimentų): „gražios akys“, „patraukli“, „daili figūra“, „gražios kojos“, „graži kaip saulė“, „meškutė“;

– apie charakterį, būdo bruožus (34 proc. nuo visų komplimentų): „puikus humoro jausmas“, „maloni“, „šilta“, „kieta“, „žemaitė“, „stiprios sielos“.

– apie intelektą (11 proc. nuo visų komplimentų): „moksliukė“, „apsiskai

iusi“, „blondinė, bet protinga“, „išmintingoji pelėda“.

– apie elgseną, manieras, darbus (7 proc. nuo visų komplimentų), „Jūs man kaip antra mama“, „graži eisena“, „auksarankė“, „ūkiška“.

Įsimintiniausio komplimento tyrimai buvo atlikti šių metų gegužės mėnesį visoje Lietuvoje. Per jį buvo apklausta 1008 moterys, kurių amžius – nuo 18 iki 65 metų.

Vilmantė Žvinytė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.