Praėjusią savaitę Kėdainių Gegučių parkas virto kroso trasa, kurioje varžėsi pajėgiausios Lietuvos miestų ir rajonų mokyklų komandos.

Atžalyniečių komanda, treniruojama mokytojų  Regimanto Abariaus (kairėje) ir Dainiaus Butkaus, iškovojo trečiąją vietą!

Atžalyniečių komanda, treniruojama mokytojų Regimanto Abariaus (kairėje) ir Dainiaus Butkaus, iškovojo trečiąją vietą!

Dalyvauti Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos kroso estafečių finalinėse varžybose susirinko 25 komandos. Kiekvienos komandos sudėtis – 4 merginos ir 4 vaikinai.
Kėdainių rajono garbę šiose varžybose gynė „Atžalyno“ gimnazijos mokiniai, treniruojami mokytojų Regimanto Abariaus ir Dainiaus Butkaus. Kėdainiečių komanda startavo I bėgime kartu su Klaipėdos, Radviliškio, Raseinių, Šiaulių raj., Mažeikių, Vilniaus raj., Ukmergės, Kelmės, Kauno raj., Ignalinos, Prienų ir Šiaulių komandomis. Nuo pirmųjų etapų į priekį įšiveržę Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos bėgikai neužleido lyderio pozicijos iki pat finišo. Kėdainiečiai į antrąją vietą perkopė 7 etape ir finišo liniją kirto antrieji, palikę už nugaros Radviliškio Lizdeikos gimnaziją. Antrajame bėgime vyko atkaklesnė kova dėl pirmųjų trijų vietą. Greičiausi buvo Kauno J. Basanavičiaus gimnazijos mokiniai. Po jų finišavo Panevėžio 5-oji gimnazija, toliau – Marijampolės Sūduvos gimnazija. Tačiau panevėžiečiai III etape pažeidė varžybų taisykles ir buvo diskvalifikuoti. Kroso estafečių varžybų nugalėtojais tapo Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija ( 18:26,1 min.). Antrąją vietą užėmė Kauno J. Basanavičiaus (19:13,1 min.), trečiąją – Kėdainių „Atžalyno“ (19:21,2 min.) gimnazijų komandos.
Atžalyno gimnazija Lietuvos mokyklų žaidynių kroso estafečių varžybose dalyvauja jau 11-tus metus. 2013 metais komanda tapo varžybų nugalėtoja, 2014 m. – užėmė II, 2016 m. – III vietas.