Sausio viduryje Kėdainių profesinio rengimo centre virte virė darbas: įstaigoje viešėjo kulinarinėmis tradicijomis ir skonių įvairove garsėjan­čios Turkijos virtuvės atstovai, profesinėmis paslaptimis dosniai dalinęsi su mokytojais ir mokiniais. 

Svečias iš Turkijos siūlė paragauti bozos – gaivaus ir lengvo desertinio gėrimo, gaminamo iš kviečių grūdų ir cinamono.

Svečias iš Turkijos siūlė paragauti bozos – gaivaus ir lengvo desertinio gėrimo, gaminamo iš kviečių grūdų ir cinamono.

Kėdainiuose – dalelė Turkijos
Fetijos regione esančio penkių žvaigždučių viešbučio „Belcekiz Beach Hotel“ vyriausiasis virėjas Nebi Durgun bei Maisto ir gėrimų skyriaus vadovas Zeynel Ozorman dėstymo vizito į Kėdainius atvyko pagal ERASMUS+ programos projektą „Tarptautinė patirtis – profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“.
„Rengdami šį projektą siekėme, kad tarptautinės patirties sklaida pasiektų tuos įstaigos mokinius ir darbuotojus, kurie neturėjo galimybių dalyvauti stažuotėse“, – sakė Kėdainių profesinio rengimo centro projektų vadovė, profesijos mokytoja Vilija Bakutytė.
Pasak jos, tai, kad profesinio mokymo įstaigos gali pasinaudoti atvykstančio personalo patirtimi, yra naujovė. Lietuvoje šiuo metu programoje dalyvauja tik trys įstaigos, tad džiugu, kad tarp jų yra ir kėdainiečiai.
Virėjo, padavėjo-barmeno specialybių mokiniai bei profesijos mokytojai turėjo unikalią galimybę prisiliesti prie legendinės rytietiškos virtuvės patiekalų ir gėrimų gamybos procesų. Vyriausiasis virėjas Nebi Dungun per praktinius užsiėmimus mokė gaminti užkandžius, šaltus ir karštus patiekalus, salotas, desertus, o Zeynel Ozorman atskleidė kokteilių, turkiškos kavos, nacionalinių gėrimų boza ir sahlep gamybos subtilybes.
„Man tai labai didelė ir įdomi patirtis, – tvirtino pirmus metus barmeno-padavėjo specialybės besimokanti Auksė Maziliauskaitė. – Nenusivyliau, kad pasirinkau šią profesiją, nes mokytis įdomu, jau turėjau galimybę įgyti patirties rajono savivaldybės organizuojamų renginių metu, dalyvauti konkursuose.”

40 virėjų komandai vadovaujantis penkių žvaigždučių viešbučio „Belcekiz Beach Hotel“ vyriausiasis virėjas Nebi Dungun labai atsakingai darbavosi ir Kėdainių PRC virtuvėje.

40 virėjų komandai vadovaujantis penkių žvaigždučių viešbučio „Belcekiz Beach Hotel“ vyriausiasis virėjas Nebi Dungun labai atsakingai darbavosi ir Kėdainių PRC virtuvėje.

Nauda – abipusė
Nacionalinių patiekalų ir gėrimų gamyba sudomino visą Kėdainių profesinio rengimo centro bendruomenę – jai skirtas praktinis seminaras sulaukė ypač didelio pasisekimo. Prestižinio viešbučio darbuotojų patirtis sklido ir už Kėdainių profesinio centro ribų – projekto rengėjai organizavo respublikinį profesinį seminarą viešojo maitinimo sektoriaus profesijos mokytojams, kuris vyko Kaune. Svečiai iš Turkijos mūsų šalies mokytojus supažindino ne tik su savo šalies, bet ir su Indijos, Kinijos, Tailando nacionalinių patiekalų gamyba.
Intensyvios viešnagės metu svečiai susipažino ir su Kėdainių profesinio rengimo centru, rajono viešojo maitinimo sektoriumi, lankėsi socialinių partnerių įmonėse.
„Be jokios abejonės, šis vizitas labai naudingas abiem pusėms, – tvirtino svečias iš saulėtosios Turkijos Zeynel Ozorman. – Mes norime pasidalinti tuo, ką mokame, ir mums tai labai malonu. Mums taip pat labai įdomu pažinti lietuvių kultūrą, žmones, gyvenimo būdą, kuris mums labai patinka. Smagu, kad turime bendrumų – abi tautos myli krepšinį, tad man, kaip krepšinio fanui, labai rūpėjo pamatyti „Žalgirio“ areną Kaune ir įsiamžinti prie jos nuotraukoje.“

Zeynel Ozorman padavėjo-barmeno specialybės mokiniams ir profesijos mokytojams pademonstravo, kaip gaminami kokteiliai ir nacionaliniai turkiški gėrimai.

Zeynel Ozorman padavėjo-barmeno specialybės mokiniams ir profesijos mokytojams pademonstravo, kaip gaminami kokteiliai ir nacionaliniai turkiški gėrimai.

Laukia praktikantų
Beje, Kėdainių profesinio rengimo centras jau yra užsitarnavęs prestižinio Turkijos viešbučio „Belcekiz Beach Hotel“ pasitikėjimą. Į šį viešbutį pagal mobilumo projektus nuolat vyksta maisto pramonės darbuotojais siekiantys tapti mokiniai ir jų mokytojai. Pasak V. Bakutytės, šį pavasarį atlikti praktikos taip pat vyks barmeno-padavėjo, virėjo ir kirpėjo specialybių mokiniai.
„Tai labai puiki vieta, populiari tarp britų turistų – jie sudaro apie 80 procentų visų mūsų viešbučio svečių. Žinoma, dėl dabartinių įvykių šalyje išgyvename nelengvus laikus, tačiau turistų sulaukiame. Kelionių organizatoriai ir agentūros kasmet mums skiria aukščiausius įvertinimus“, – sakė 500 vietų turinčio viešbučio atstovas Zeynel Ozorman.

About The Author

Related Posts

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.